Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-06, 10:37 Autor: Mariusz Chałupnik

WYBORY 2020. Porozumienie ponad klubami. Część radnych Opola poparło Rafała Trzaskowskiego

Konferencja radnych Opola, którzy popierają Rafała Trzaskowskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja radnych Opola, którzy popierają Rafała Trzaskowskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
"Zagłosujemy za demokracją, samorządem i zachęcamy, aby również mieszkańcy naszego miasta postąpili w ten sposób". Radni Opola z Koalicji Obywatelskiej, klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oraz radni niezrzeszeni przekonują do oddania głosu w drugiej turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego.
- Jako radni Opola wierzymy w samorząd i państwo demokratyczne - mówi przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w opolskiej radzie miasta Przemysław Pospieszyński. - Uważamy, że wybór Rafała Trzaskowskiego to jest właśnie obrona wartości demokratycznych. Rafał Trzaskowski to jest samorządowiec, który - tak samo jak my - rozumie problemy samorządów i wie, jak je rozwiązywać, a przez ostatnie 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy mieliśmy do czynienia ze zwijaniem samorządności.

- Tworzymy wspólnotę z naszymi mieszkańcami, bo wspólnota gwarantuje rozwój samorządności i rozwój lokalny - dodaje Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola, radna Koalicji Obywatelskiej. - Wiemy, że Rafał Trzaskowski będzie budował taką wspólnotę w Polsce.

Jak przekonuje szef klubu radnych prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego Piotr Mielec, wybór Rafał Trzaskowskiego jest gwarantem tego, że przestrzegana będzie konstytucja.

- Prawo nie będzie zmieniane na potrzeby partykularnych interesów politycznych i jakiś grup - zaznacza Mielec. - Rafał Trzaskowski będzie jedynym gwarantem zachowania i obrony samorządu.

- Możemy mieć różne poglądy, możemy mieć różne zdania na wiele spraw, natomiast jedna wartość powinna nas wszystkich łączyć. Tą wartością jest Polska, konstytucja - dodał Przemysław Pytlik, radny niezrzeszony. - To jest również praworządność, niezawisłość sądownictwa i równouprawnienie.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej Rafał Trzaskowski i ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.
Przemysław Pospieszyński, Barbara Kamińska
Piotr Mielec, Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***