Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-05, 10:26 Autor: Mariusz Chałupnik

Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

Pielgrzymka [fot. Paweł Konieczny]
Pielgrzymka [fot. Paweł Konieczny]
W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę.
- W związku z pandemią koronawirusa musimy wprowadzić wiele ograniczeń i zmian względem lat ubiegłych - mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii. - Nie możemy zapominać o zagrożeniu epidemiologicznym i dlatego będzie to pielgrzymka sztafetowa. To znaczy, że delegaci parafii, czy grup będą pokonywali poszczególne odcinki, ale niestety nie będzie noclegów, ani też nie będzie wyżywienia, które po drodze zwykle pielgrzymi otrzymywali. O to w tym roku muszą zatroszczyć się sami. Należy starać się zachować najdalej idące rygory. Choć to jest bardzo trudne, to trzeba się dystansować. Po prostu troszczyć się o dobro bliźniego.

Tych, którzy nie będą w stanie pójść w pieszej pielgrzymkowej sztafecie, kuria zachęca do udziału, ale w innej formie.

- Mówimy tu o duchowej pielgrzymce - informuje ks. Joachim Kobienia. - To znaczy, że wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w pielgrzymce, a nie mogą ze względu na pracę, czy też inne obowiązki, to mogą gromadzić się w kościele. Tam również sprawowana jest msza święta, jest wygłaszana konferencja, ta sama, co na pielgrzymce. Również będą śpiewane pieśni pielgrzymkowe.

Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę rozpocznie się 16 sierpnia, a zakończy sześć dni później. To wydarzenie zorganizowane będzie po raz 44.
ks. Joachim Kobienia
ks. Joachim Kobienia

Wiadomości z regionu

2021-01-26, godz. 10:15 Przewodniczący na wicemarszałka, a wicemarszałek na przewodniczącego. Roszady w samorządzie województwa opolskiego… Rafał Bartek kandydatem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim na stanowisko wicemarszałka województwa opolskiego. » więcej 2021-01-26, godz. 09:00 Komenda w Krapkowicach i komisariat w Opolu mają nowych szefów Krapkowicka policja ma nowego szefa. Pełniącym obowiązki komendanta został nadkom. Rafał Lejczak, który do tej pory związany był z jednostką w Opolu… » więcej 2021-01-26, godz. 07:30 Praszkowski magistrat pozyskał pieniądze na funkcjonowanie żłobka, a radni obniżyli opłatę dla rodziców O 80 złotych mniej miesięcznie będą płacić rodzice dzieci uczęszczających do Publicznego Żłobka w Praszce. Do końca roku stawka za opiekę nad dzieckiem… » więcej 2021-01-26, godz. 07:00 Zarząd TSKN zatwierdził zmianę. Rafał Bartek ma zastąpić Romana Kolka w zarządzie województwa Rafał Bartek został oficjalnie przedstawiony przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jako kandydat na stanowisko wicemarszałka… » więcej 2021-01-26, godz. 06:42 Jedna osoba zginęła w pożarze w Brzegu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w 4-kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym w Brzegu, przy ul. Łokietka. » więcej 2021-01-25, godz. 20:50 Raport dnia: znaczny spadek zakażeń w kraju, rozpoczęły się szczepienia seniorów 45 nowych zakażeń wykryto minionej doby na Opolszczyźnie. W całym kraju natomiast koronawirusa potwierdzono 2 419 osób. » więcej 2021-01-25, godz. 20:45 Seniorzy i niepełnosprawni z Opola pojadą bezpłatnym, miejskim transportem na szczepienie przeciw COVID-19 Miejska infolinia w Opolu dla osób potrzebujących dowozu na szczepienie przeciwko koronawirusowi cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory zgłosiło… » więcej 2021-01-25, godz. 19:30 Szczepienia w Brzegu i Nysie ruszą jutro. Liczba chętnych na razie przekracza ilość specyfiku, który ma trafić do… Przychodnie w Brzegu i Nysie nie rozpoczęły dziś (25.01) podawania szczepionek przeciw koronawirusowi dla seniorów. » więcej 2021-01-25, godz. 19:29 Radni Ozimka powiedzieli "tak" zmianom w gminnej oświacie Coraz bliżej zapowiadanej reorganizacji systemu oświaty w Ozimku. Poparli ją na sesji gminni radni. » więcej 2021-01-25, godz. 18:30 Rada Miejska w Praszce przyjęła uchwałę o likwidacji spółki ciepłowniczej. "Ona nie będzie miała czym zajmować… Spółka ciepłownicza 'Energia' Praszka zostanie zlikwidowana. Radni przyjęli stosowną uchwałę podczas nadzwyczajnej sesji zorganizowanej w ubiegły piątek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »