Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-05, 10:26 Autor: Mariusz Chałupnik

Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

Pielgrzymka [fot. Paweł Konieczny]
Pielgrzymka [fot. Paweł Konieczny]
W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę.
- W związku z pandemią koronawirusa musimy wprowadzić wiele ograniczeń i zmian względem lat ubiegłych - mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii. - Nie możemy zapominać o zagrożeniu epidemiologicznym i dlatego będzie to pielgrzymka sztafetowa. To znaczy, że delegaci parafii, czy grup będą pokonywali poszczególne odcinki, ale niestety nie będzie noclegów, ani też nie będzie wyżywienia, które po drodze zwykle pielgrzymi otrzymywali. O to w tym roku muszą zatroszczyć się sami. Należy starać się zachować najdalej idące rygory. Choć to jest bardzo trudne, to trzeba się dystansować. Po prostu troszczyć się o dobro bliźniego.

Tych, którzy nie będą w stanie pójść w pieszej pielgrzymkowej sztafecie, kuria zachęca do udziału, ale w innej formie.

- Mówimy tu o duchowej pielgrzymce - informuje ks. Joachim Kobienia. - To znaczy, że wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w pielgrzymce, a nie mogą ze względu na pracę, czy też inne obowiązki, to mogą gromadzić się w kościele. Tam również sprawowana jest msza święta, jest wygłaszana konferencja, ta sama, co na pielgrzymce. Również będą śpiewane pieśni pielgrzymkowe.

Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę rozpocznie się 16 sierpnia, a zakończy sześć dni później. To wydarzenie zorganizowane będzie po raz 44.
ks. Joachim Kobienia
ks. Joachim Kobienia

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 12:00 Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Krapkowicach Gmina Krapkowice wprowadziła tymczasową zmianę organizacji ruchu przy krapkowickich cmentarzach. » więcej 2020-10-30, godz. 11:30 Dzień Wszystkich Świętych inny niż wszystkie. Policja apeluje o zachowanie zasad sanitarnych Zachowajmy dystans społeczny, zasłaniajmy usta i nos oraz stosujmy dezynfekcję. Te zasady będą szczególnie ważne podczas zbliżających się dni. W dzień… » więcej 2020-10-30, godz. 11:03 Zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarzy w Kędzierzynie-Koźlu W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych w Kędzierzynie-Koźlu wprowadzono tymczasową organizację ruchu przy cmentarzach. Będzie… » więcej 2020-10-30, godz. 11:00 Władze uczelni Opola i Wrocławia w związku z protestami apelują o pokojowe rozwiązanie sporu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola wystosowało apel do rządzących i społeczeństwa w związku z trwającą sytuacją prawną, polityczną i społeczną… » więcej 2020-10-30, godz. 10:45 Raport MZ: 550 nowych zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju jest 21 629 chorych Kolejna doba z rekordowo wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-10-30, godz. 09:40 Senator PO Danuta Jazłowiecka o protestach w sprawie aborcji. "Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, a do tej pory rząd… - Te podziały społeczeństwa są wyraźne od 5 lat i z każdym rokiem się pogłębiają - tak protesty, które od tygodnia odbywają się w całym kraju w związku… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Zmiana cennika biletów za przejazdy komunikacją miejską w Opolu. To pierwsza podwyżka biletów od 2011 roku Od nowego roku zmieni się cennik biletów MZK w Opolu. Taką decyzję podjęli radni miasta. Bilet normalny będzie kosztował 3 złote, a ulgowy 1,50. Inne stawki… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Bez zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie głubczyckim Wzorem lat ubiegłych w okresie Wszystkich Świętych w Głubczycach pojawią się wzmocnione siły policji drogowej przy cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W tym… » więcej 2020-10-30, godz. 06:30 W tym roku inaczej planujemy wizyty na cmentarzach. "1 listopada trudno będzie wejść do autobusu" Rozkładamy wizyty na cmentarzach w związku z epidemią. Wydaje się, że wielu mieszkańców posłuchało apeli wirusologów i policji, aby nie kumulować wyjazdów… » więcej 2020-10-29, godz. 21:30 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle porządkuje mogiły polskich bohaterów przed dniem Wszystkich Święty… Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przed Wszystkimi Świętymi porządkują mogiły polskich bohaterów. To groby Kresowiaków, Sybiraków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***