Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 13:59 Autor: Witold Wośtak

Piątkowy wieczór przyniósł dwa wypadki w regionie. Nikt nie chce przyznać się do rozbicia bmw w Kluczborku, w Nysie auto spadło z mostu

Wypadek w Nysie [fot. Mario]
Wypadek w Nysie [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Kluczborku [fot. Mario]
Wypadek w Nysie [fot. Mario]
Wypadek w Nysie [fot. Mario]
Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło wczorajszego (05.06) wieczora na Opolszczyźnie.
Przed 23:00 policjanci odebrali informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca stracił panowanie nad bmw prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości. Samochód wypadł z drogi i uderzył w barierki ochronne.

- Autem podróżowały trzy osoby narodowości ukraińskiej w wieku od 26 do 34 lat - mówi aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, oficer prasowy kluczborskiej policji.

- Wszystkie te osoby w chwili zdarzenia były nietrzeźwe. Twierdziły, że żadna z nich nie kierowała samochodem i w związku z tym uczestnicy zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. Obecnie kluczborscy policjanci wykonują czynności zmierzające do ustalenia okoliczności wypadku oraz odkrycia, która z zatrzymanych osób kierowała samochodem.

Za takie przestępstwo grozi do 2 lat więzienia, minimum 5 tysięcy grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Z kolei o 22:00 policjanci dostali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowego bmw na ulicy Prudnickiej w Nysie.

- Na miejscu okazało się, że 23-letni kierowca nie dostosował prędkości do aktualnych warunków na drodze. On stracił panowanie nad samochodem, uderzył w barierki energochłonne, a następnie wjechał do kanału Ulgi. W tej sytuacji poszkodowana została jego pasażerka - mówi sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Dawid Gierczyk
Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2020-08-10, godz. 21:43 Badania przesiewowe na COVID-19 w szpitalu ginekologicznym w Opolu. Zakażonych jest 18 pracowników Do 18 wzrosła liczba zakażonych pracowników Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Po tym jak placówka poinformowała o uzyskaniu… » więcej 2020-08-10, godz. 21:37 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 46 w Chrząstowicach Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej 46 w Chrząstowicach. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-08-10, godz. 20:15 Raport dnia. 7 kolejnych zarażeń i 2 ozdrowienia w regionie. W kraju znów ponad 600 nowych zakażeń 7 nowych zarażeń koronawirusem i 2 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (10.08) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619… » więcej 2020-08-10, godz. 19:30 Rosną piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy przypominają o problemie uciążliwej substancji w mieście Chcą przypomnieć, że problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu nie zniknął, a latem piki tego związku chemicznego potrafią drastycznie wzrastać. Grupa mieszkańców… » więcej 2020-08-10, godz. 19:15 Strażacy z Szybowic przesiądą się do nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego Za 787 tysięcy złotych zakupiono wóz strażacki dla jednostki OSP Szybowice. Zwiększy to bezpieczeństwo przeciwpożarowe w powiecie prudnickim. Przetarg na… » więcej 2020-08-10, godz. 18:30 Szpital w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny. Powodem koronawirus u jednego z… Szpital Powiatowy w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny do soboty (15.08). U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa… » więcej 2020-08-10, godz. 18:15 Dwa światopoglądy, dwie równoległe manifestacje. Sympatycy Tęczowego Opola i narodowców przekonywali o swoich ra… Warszawskie starcia osób wspierających środowiska LGBT z policją były przyczyną dwóch dzisiejszych (10.08) manifestacji w Opolu. » więcej 2020-08-10, godz. 18:00 Namysłów odświeża plany dotyczące bioróżnorodności. To inwestycja, której początki sięgają jeszcze poprzedniej… Namysłów wraca do planów utworzenia Centrum Bioróżnorodności nad Widawą. To projekt, którego realizację zapowiadano już prawie 3 lata temu. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Z brzeskiej Fontanny Trytona znów poleci woda. Rzeźba stanie w ogrodach klubu garnizonowego Fontanna Trytona wróci do krajobrazu Brzegu. Najprawdopodobniej już we wrześniu będzie ją można oglądać w ogrodach przy ulicy Piastowskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Głogówek: ogromne szkody na polach plantatorów zbóż, rolnicy chcą ogłoszenia stanu klęski Plaga gryzoni niszcząc plony zbóż pustoszy pola w gminie Głogówek. Kolejne samorządy z powiatu prudnickiego podejmują uchwały popierające ogłoszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***