Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-02, 13:15 Autor: Daniel Klimczak

WYBORY 2020: Szymon Hołownia na Opolszczyźnie. W Namysłowie przekonywał, że Polsce potrzebny jest bezpartyjny prezydent

Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia odwiedził dziś (02.06) Namysłów. Na miejscowym rynku przekonywał on mieszkańców do oddawania na niego głosów w zbliżających się wyborach.
Polityk wskazywał, że jednym z powodów, dla których zdecydował się ubiegać o funkcję głowy państwa, jest potrzeba zmian w kraju. Hołownia niejednokrotnie podkreślał swoją bezpartyjność, która, jego zdaniem, pozwoli zmienić na lepsze polską scenę polityczną.

- To "spartyjnienie" państwa zaszło za daleko. Oni nam bezczelnie wmówili, że jedynym naszym zadaniem jest to, żeby raz na 4 czy 5 lat przedłużyć im umowy o pracę. W tym systemie musi być chociaż jeden człowiek z Polski obywatelskiej a nie partyjnej - powiedział.

Jako swoje priorytety w czasie ewentualnej prezydentury, Szymon Hołownia wymieniał między innymi rozwój kolei zamiast planowanych inwestycji w transport rzeczny, większą samodzielność samorządów, czy wieloletni program rozwoju służby zdrowia.

Kandydat przekonywał też, że marzy o Polsce, w której niezależny politycznie prezydent będzie w stanie łączyć różne środowiska, tak by kłótnie nie hamowały rozwoju kraju.

- Nie o takiej Polsce, w której Platforma skopie wiadomo, jakie 4 litery PiS-owi. Albo PiS pokaże wreszcie Platformie. Tylko o takiej Polsce, którą będziemy mogli zostawić dzieciakom. Jednym z celów mojej prezydentury, jednym z haseł mojej prezydentury jest "pokolenie, nie kadencja" - dodał.

Wskazując na bieżące sondaże, polityk wskazywał, że jego celem jest zdobycie lepszego wyniku od Rafała Trzaskowskiego i wejście do drugiej tury, w której będzie chciał pokonać urzędującego prezydenta.

Dodajmy, że to nie ostatnia wizyta Szymona Hołowni na Opolszczyźnie. Jutro (03.06) odwiedzi Gogolin, a następnie Praszkę.
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 Bez obaw można kąpać się w miejscach okazjonalnie do tego wyznaczonych w regionie Woda we wszystkich trzech akwenach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w województwie opolskim jest dobrej jakości. Z komunikatu przesłanego przez Wojewódzką… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Głuchołazy: rodzinna impreza plenerowa w górskich klimatach Biesiada Góralska oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła to niektóre atrakcje Święta Gór Opawskich w Głuchołazach. Jest to pierwsza w tym sezonie letnim impreza… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Prudnik: zrujnowano objęty ochroną konserwatorską obiekt poprzemysłowy, będzie zawiadomienie do prokuratury Wiele wskazuje, że rozbiórka zabytkowego obiektu po włókienniczych zakładach w Prudniku jest bezprawna. Przed kilku laty fabryczne hale po byłych zakładach „Frotex”… » więcej 2020-07-10, godz. 21:00 Raport dnia: 9 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 6 osób wyzdrowiało 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (10.07) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-10, godz. 20:55 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej 2020-07-10, godz. 20:50 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 20:40 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »