Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-01, 07:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

#OpolskiePoczeka. Trwa akcja Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Promowanie i pokazywanie najciekawszych miejsc i atrakcji na Opolszczyźnie – to główne cele akcji #opolskiepoczeka stworzonej przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną. Na profilach społecznościowych organizacji prezentowane są najbardziej znane obiekty z naszego regionu.
- Poprzez te prezentacje, chcieliśmy zachęcić turystów do planowania pobytu i wycieczek do naszego regionu w czasach, kiedy będzie już to możliwe - mówi Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- To są przede wszystkim te atrakcje turystyczne, które zostały nagrodzone certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce, ale są także te, które posiadają status Pomnika Historii. Tych prezentacji z terenu całego województwa opolskiego było już sporo. Wśród nich znalazło się między innymi: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Katedra Opolska, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, czy Twierdza Nyska.

Dodatkowo pracownicy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zapraszają do aktywnego włączenia się w akcję poprzez dodawanie hasztagu #OpolskiePoczeka do zdjęć i postów publikowanych w mediach społecznościowych.
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2020-08-05, godz. 15:20 1 września uczniowie wrócą do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało nowe wytyczne 1 września uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort przygotował wytyczne dla placówek… » więcej 2020-08-05, godz. 15:00 Ruszył remont autostrady A4. Na nitce w stronę Katowic drogowcy ustawiają bariery separacyjne Rozpoczął się remont opolskiego odcinka autostrady A4. Dzisiaj (05.08) wykonawca rozpoczął ustawianie barier dzielących kierunki jazdy na pasie w kierunku… » więcej 2020-08-05, godz. 14:30 Dzięki reakcji świadka kędzierzyńska policja złapała niedoszłego włamywacza 59-letni mężczyzna próbował włamać się do jednego ze sklepów w Kędzierzynie-Koźlu. Policjantów na miejsce wezwał świadek zdarzenia. Dzięki jego reakcji… » więcej 2020-08-05, godz. 14:15 Koronawirus u lekarza oleskiej interny. Oddział musi być zamknięty przez 8-9 dni, ale sytuacja jest dynamiczna Co najmniej 8-9 dni pozostanie zamknięty Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie. » więcej 2020-08-05, godz. 13:30 Wypadek na budowie. Dwóch pracowników w szpitalu, zawaliła się na nich ściana Dwóch 25-letnich pracowników firmy budowlanej trafiło do szpitala ze złamaniami, po tym jak zawaliła się nich ściana. Doszło do tego w trakcie podkopywania… » więcej 2020-08-05, godz. 13:15 Policjanci razem z SOK-istami przypominali kierowcom, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych Namysłowska policja razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadziła w ostatnich dniach wspólne patrole w pobliżu przejazdów kolejowych. Ich celem… » więcej 2020-08-05, godz. 12:56 Pijany 20-latek za kierownicą audi wylądował na cmentarzu w Oleśnie. Oby to była dla niego przestroga na przyszł… Kompletnie pijany młody kierowca zakończył rajd na cmentarzu w Oleśnie. » więcej 2020-08-05, godz. 12:50 Tour de Pologne: od środy do czwartku utrudnienia w ruchu w centrum Opola oraz na drogach wojewódzkich Z powodu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne zmieni się organizacja ruchu w Opolu. W środę (05.08) od godziny 15.00 z powodu organizacji trasy dla kolarzy… » więcej 2020-08-05, godz. 12:00 Śmiertelne potrącenie pieszego w Tarnowie Opolskim. Tożsamość ofiary jest nieznana Na głównej ulicy Tarnowa Opolskiego zginął pieszy. Do wypadku doszło wczoraj (04.08) przed godziną 22.00 na ulicy Klimasa, kiedy to kierowca osobowego nissana… » więcej 2020-08-05, godz. 11:32 Ciężarówka przez kilometr pchała samochód osobowy na obwodnicy Opola. Policja poszukuje sprawcy Policja poszukuje kierowcy TIR-a, który przez prawie kilometr pchał osobowe audi na obwodnicy północnej Opola. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »