Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-01, 07:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

#OpolskiePoczeka. Trwa akcja Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Promowanie i pokazywanie najciekawszych miejsc i atrakcji na Opolszczyźnie – to główne cele akcji #opolskiepoczeka stworzonej przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną. Na profilach społecznościowych organizacji prezentowane są najbardziej znane obiekty z naszego regionu.
- Poprzez te prezentacje, chcieliśmy zachęcić turystów do planowania pobytu i wycieczek do naszego regionu w czasach, kiedy będzie już to możliwe - mówi Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- To są przede wszystkim te atrakcje turystyczne, które zostały nagrodzone certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce, ale są także te, które posiadają status Pomnika Historii. Tych prezentacji z terenu całego województwa opolskiego było już sporo. Wśród nich znalazło się między innymi: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Katedra Opolska, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, czy Twierdza Nyska.

Dodatkowo pracownicy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zapraszają do aktywnego włączenia się w akcję poprzez dodawanie hasztagu #OpolskiePoczeka do zdjęć i postów publikowanych w mediach społecznościowych.
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej 2021-05-13, godz. 15:15 Śmiertelne pobicie 22-latka w Nysie. Będzie nowy proces, a jednemu z oskarżonych grozi dożywocie? Nie poznaliśmy zapowiadanego wyroku ws. śmiertelnego pobicia 22-latka przed jednym z marketów w Nysie. Sąd zaznaczył, że jeden z oskarżonych może odpowiadać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »