Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-02, 10:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Więźniowie szyją maseczki. Maszyny do szycia pożyczyli im mieszkańcy, materiały dostarczają wolontariusze [ZDJĘCIA]

Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Więźniowie szyją maseczki [fot. J. Timoszuk]
Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich włączyli się do akcji szycia wielorazowych maseczek. Tylko w ciągu weekendu uszyli ich prawie pół tysiąca. Korzystają z maszyn pożyczonych im przez mieszkańców powiatu strzeleckiego, materiały, tasiemki i gumki dostarczają wolontariusze.
- Przyszła ta epidemia i trzeba pomóc ludziom w jakiś sposób, więc zaczęliśmy szyć maski. Zostawiliśmy to, czym się zajmowaliśmy i zaczęliśmy szyć – mówi jeden ze skazanych.

- Te maszyny, które otrzymaliśmy od wolontariuszy wymagały dwóch dni na doprowadzenie ich do takiego stanu, który pozwala na szycie tych maseczek bez żadnych przeszkód. Uległy one konserwacji. Akurat tutaj szyją trzy maszyny i w ciągu dwóch dni panowie uszyli 400 maseczek - mówi Jarosław Timoszuk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich.

- Mam rodzinę i wiem, jak to jest potrzebne. Wszystkim, nie tylko mojej rodzinie. Wszystkim ludziom, którzy teraz są w zagrożeniu przez koronawirusa – mówi skazany, który szyje maseczki.

Po kilku pierwszych dniach szycia, wieści o tym dotarły do innych zakładów. Tam również są skazani, którzy potrafią obsługiwać maszyny do szycia. Są chętni, żeby pomoc, nadal więc poszukiwane są maszyny, z których mogą skorzystać. Chętni, żeby je pożyczyć, mogą kontaktować się w tej sprawie z rzecznik prasowym Zakładu Karnego nr 2, Jarosławem Timoszukiem, który koordynuje akcję.
Jarosław Timoszuk i skazani szyjący maseczki

Wiadomości z regionu

2020-06-03, godz. 22:00 Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości… Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi… » więcej 2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej 2020-06-03, godz. 15:15 Ponad 300 ujemnych wyników testów na koronawirusa. Wznowienie działalności kluczborskiego szpitala i wołczyńskiego ZOL… Do normalnego funkcjonowania powróciło Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie. Tydzień temu (27 maja) wykryto koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »