Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-26, 15:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pandemia koronawirusa komplikuje leczenie polskich dzieci w USA

Wiktoria z rodzicami i wolontariuszami [fot. A. Pospiszyl]
Wiktoria z rodzicami i wolontariuszami [fot. A. Pospiszyl]
3-letnia Wiktoria z Reńskiej Wsi za miesiąc może być operowana w USA. Dziewczynka cierpi na poważną wadę serca. W związku z pandemią koronawirusa nie wiadomo, czy zabieg dojdzie do skutku. Przez kilka tygodniu trwała zbiórka, w czasie której udało się zabezpieczyć ponad pół miliona złotych na koszty operacji oraz transportu i pobytu w USA.
- Szpital wyznaczył termin operacji na 23 kwietnia – mówi Sandra Gromada, wolontariuszka grupy SuperMY, która organizowała zbiórkę pieniędzy na operację Wiktorii. – 20 kwietnia mają się odbyć już pierwsze badania. Czy Wiki poleci, czy wszystko uda się załatwić? Na tę chwilę trudno powiedzieć ze względu na sytuację panującą w Europie i na świecie.

Na razie nie wiadomo, czy Wiktoria i jej mama będą mogły polecieć do USA, z powodu zamknięcia granic i wstrzymania ruchu samolotów. Pod znakiem zapytania jest też to, czy po ewentualnym przylocie, obie nie będą musiały przejść dwutygodniowej kwarantanny.
Sandra Gromada

Wiadomości z regionu

2020-04-10, godz. 20:35 Orędzie Prezydenta RP w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. "Ofiarami były osoby, które kochały Polskę" Prezydent Andrzej Duda wygłosił uroczyste orędzie w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Powiedział, że była to największa tragedia w powojennej historii Pols… » więcej 2020-04-10, godz. 20:30 Mimo pandemii zachowali tradycje. Opolscy rolnicy przygotowali krzyżyki Mają przynieść urodzaj i zabezpieczyć uprawy przed klęskami żywiołowymi, a samym rolników ochronić przed wypadkami i nieszczęściem. Zgodnie z wielkanocną tradycją… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Życzenia od harcerek i harcerzy ZHR na czas świąt Wspólnota Podsudeckich Związków Drużyn Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za pośrednictwem Radia Opole składa wszystkim świąteczne życzen… » więcej 2020-04-10, godz. 20:00 Choć nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu już działa. Przez koronawirusa nie pracuje jednak… Mimo, że nie przecinano wstęgi, to nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu przeprowadza już zabiegi medyczne. » więcej 2020-04-10, godz. 19:45 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Suwerenne państwo powinno w pełni wyjaśnić okoliczności śmierci jego elit w Smol… Katastrofa smoleńska była też wstrząsem dla opolskiego parlamentarzysty Jerzego Czerwińskiego. Będąc posłem poznał część z uczestników tragicznego lotu do Smoleńska… » więcej 2020-04-10, godz. 19:15 10. rocznica katastrofy smoleńskiej - z archiwum Radia Opole. Opolskie Krystyny wspominają Krystynę Bochenek - Odeszli politycy, mężowie stanu. Od nas odeszła przyjaciółka - Kryśka - tak zmarłą tragicznie w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek senatu Krystynę Bochenek… » więcej 2020-04-10, godz. 19:00 Program „Maseczka ochronna dla mieszkańców” rusza w gminie Prudnik Dwie maseczki ochronne wielorazowego użytku trafią do każdej rodziny w gminie Prudnik. Po raz pierwszy przeprowadzono też antywirusową dezynfekcję tego miasta… » więcej 2020-04-10, godz. 18:45 Cztery kolejne osoby w regionie zakażone koronawirusem. COVID-19 potwierdzono już u 132 osób Ministerstwo Zdrowia potwierdziło obecność koronawirusa u czterech kolejnych osób na Opolszczyźnie. To trzy kobiety oraz mężczyzna. W sumie na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-04-10, godz. 18:30 Ministerstwo Zdrowia zezwoliło na sezonową wymianę opon. Jednak pod pewnymi warunkami Sezonowa wymiana opon jest dozwolona w trakcie pandemii, ale pod pewnymi warunkami - poinformował w komunikacie na swojej stronie Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego… » więcej 2020-04-10, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka nie poddaje się epidemii. Jest wsparcie dla seniorów i językowe lekcje online Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim dołączyło do akcji #opolskiesiewspiera. Przypomnijmy, to inicjatywa pod patronatem marszałka Andrzeja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »