Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 10:17 Autor: Jacek Rudnik

Janusz Kowalski: Stadion Narodowy mógłby być miejscem najbliższego posiedzenia sejmu

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Sejm i senat muszą nadal podejmować ustawy, a w związku z pandemią koronawirusa miejscem, gdzie mogłoby się odbyć najbliższe posiedzenie sejmu jest Stadion Narodowy, gdzie zorganizowano w 2016 roku szczyt NATO - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" wiceminister w resorcie aktywów państwowych Janusz Kowalski. Zasady pracy niższej izby parlamentu wobec pandemii koronawirusa mają być tematem jutrzejszego (24.03) prezydium sejmu, którego posiedzenie jest planowane na 27 marca.
W ocenie wiceministra w resorcie aktywów państwowych Janusza Kowalskiego ważne jest to, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie parlamentu:

- Tak, żeby w sposób elastyczny przyjmować kolejne ustawy, ponieważ gospodarka cierpi, cierpią Polacy i nie znamy dokładnie wszystkich skutków społecznych i gospodarczych pandemii oraz nie wiemy, ile potrwa izolacja faktycznie całej Polski - argumentował poseł.

Omawiana dziś w trakcie Rady Bezpieczeństwa Narodowego tzw. tarcza antykryzysowa to sprawa ponad politycznymi podziałami, nie miał wątpliwości poranny gość Radia Opole, a dziś nie ma branży, która nie cierpi z powodu koronawirusa:

- Tarcza antykryzysowa to nie jest kwestia PiS, PO, czy PSL. To jest kwestia wszystkich Polaków i dobrze jest, aby gros tych rozwiązań, jak nie wszystkie, w sytuacji tak trudnej dla Polski, były uzgodnione tak, aby można było przyjąć najlepsze rozwiązania - wyjaśniał minister Kowalski.

Szczegółowe rozwiązania w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - pakietu rozwiązań, który ma łagodzić skutki wyhamowania koniunktury, będą tematem rozpoczynającej się w południe (23.03) Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent zaproponował m.in. nie odroczenie, a umorzenie na trzy miesiące składek ZUS w przypadku przedsiębiorców, których dochody spadły w ciągu miesiąca o co najmniej o 50 procent.

Minister Janusz Kowalski nie odpowiedział wprost, czy wybory prezydenckie powinny zostać przełożone na inny termin.

W jego ocenie na dziś prawa obywatelskie nie są ograniczone, co ma miejsce w przypadku ogłoszenia stanu wyjątkowego, a najważniejszą kwestią jest obecnie jak najszybsze uporanie się z pandemią.
Janusz Kowalski 01
Janusz Kowalski 02

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***