Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 10:17 Autor: Jacek Rudnik

Janusz Kowalski: Stadion Narodowy mógłby być miejscem najbliższego posiedzenia sejmu

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Sejm i senat muszą nadal podejmować ustawy, a w związku z pandemią koronawirusa miejscem, gdzie mogłoby się odbyć najbliższe posiedzenie sejmu jest Stadion Narodowy, gdzie zorganizowano w 2016 roku szczyt NATO - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" wiceminister w resorcie aktywów państwowych Janusz Kowalski. Zasady pracy niższej izby parlamentu wobec pandemii koronawirusa mają być tematem jutrzejszego (24.03) prezydium sejmu, którego posiedzenie jest planowane na 27 marca.
W ocenie wiceministra w resorcie aktywów państwowych Janusza Kowalskiego ważne jest to, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie parlamentu:

- Tak, żeby w sposób elastyczny przyjmować kolejne ustawy, ponieważ gospodarka cierpi, cierpią Polacy i nie znamy dokładnie wszystkich skutków społecznych i gospodarczych pandemii oraz nie wiemy, ile potrwa izolacja faktycznie całej Polski - argumentował poseł.

Omawiana dziś w trakcie Rady Bezpieczeństwa Narodowego tzw. tarcza antykryzysowa to sprawa ponad politycznymi podziałami, nie miał wątpliwości poranny gość Radia Opole, a dziś nie ma branży, która nie cierpi z powodu koronawirusa:

- Tarcza antykryzysowa to nie jest kwestia PiS, PO, czy PSL. To jest kwestia wszystkich Polaków i dobrze jest, aby gros tych rozwiązań, jak nie wszystkie, w sytuacji tak trudnej dla Polski, były uzgodnione tak, aby można było przyjąć najlepsze rozwiązania - wyjaśniał minister Kowalski.

Szczegółowe rozwiązania w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - pakietu rozwiązań, który ma łagodzić skutki wyhamowania koniunktury, będą tematem rozpoczynającej się w południe (23.03) Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent zaproponował m.in. nie odroczenie, a umorzenie na trzy miesiące składek ZUS w przypadku przedsiębiorców, których dochody spadły w ciągu miesiąca o co najmniej o 50 procent.

Minister Janusz Kowalski nie odpowiedział wprost, czy wybory prezydenckie powinny zostać przełożone na inny termin.

W jego ocenie na dziś prawa obywatelskie nie są ograniczone, co ma miejsce w przypadku ogłoszenia stanu wyjątkowego, a najważniejszą kwestią jest obecnie jak najszybsze uporanie się z pandemią.
Janusz Kowalski 01
Janusz Kowalski 02

Wiadomości z regionu

2020-07-04, godz. 07:45 Wypadek na DK 94 w Falmirowicach. Dwie osoby zostały ranne Przez kilkadziesiąt minut była zablokowana droga krajowa nr 94 w miejscowości Falmirowice, na trasie z Opola do Strzelec Opolskich. Około 5.00 nad ranem doszło… » więcej 2020-07-04, godz. 07:00 Policja przypomina: staranne zabezpieczenie mieszkania to podstawa przed wakacyjnym wyjazdem Opolska policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie domu lub mieszkania przed wyjazdem na wakacje. » więcej 2020-07-03, godz. 21:10 WYBORY 2020: Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w sobotę przyjedzie na Opolszczyznę Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjedzie jutro (04.07) na Opolszczyznę. Swoją wizytę w regionie rozpocznie od spotkania z mieszkańcami Olesna na rynku o godzinie… » więcej 2020-07-03, godz. 19:30 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-03, godz. 19:15 WYBORY 2020. Politycy Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej będą przekonywać mieszkańców Opolszczyzny do głosowania… Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa oraz politycy Koalicji Obywatelskiej - Paweł Poncyliusz, Marek Sowa, Franciszek Sterczewski… » więcej 2020-07-03, godz. 18:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono 9 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 22 chorych 9 zakażeń koronawirusem i 22 przypadki wyzdrowienia, tak przedstawia się piątkowy (03.07) bilans dnia na Opolszczyźnie. Od początku pandemii liczba zakażonych… » więcej 2020-07-03, godz. 17:45 Remigiusz Mróz zawita do Opola. Mural z jego wizerunkiem powstaje na jednej z kamienic w centrum miasta Mieszkańcy Opola już wkrótce będą mogli oglądać mural z wizerunkiem Remigiusza Mroza. Powstaje on na jednej z ścian bocznych kamienicy przy ulicy Oleskiej 1. Jego… » więcej 2020-07-03, godz. 17:30 Przeprawa nad kanałem ulgi na ul. Niemodlińskiej będzie "Mostem Bitwy Warszawskiej 1920 roku" Przeprawa nad kanałem Ulgi w ciągu ulicy Niemodlińskiej będzie nazwana 'Mostem Bitwy Warszawskiej 1920 roku'. Na wniosek młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-07-03, godz. 17:15 Stanisław Czepiel zasłużonym dla ziemi nyskiej. Radni zdecydowali o uhonorowaniu wieloletniego społecznika Kolejny działacz społeczny uhonorowany przez radę miejską. Miejscy rajcy zdecydowali dziś (03.07) o przyznaniu tytułu Zasłużony dla Ziemi Nyskiej Stanisławowi… » więcej 2020-07-03, godz. 17:15 Kładka na kanale Ulgi jest już prawie gotowa. Jednak piesi i rowerzyści nie mogą jeszcze z niej korzystać Trwają ostatnie prace na nowej kładce pieszo-rowerowej na kanale Ulgi w Opolu. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli dostać się z ulicy Krapkowickiej na wyspę Bolko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »