Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-13, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeski "Budzik" będzie pomagał pacjentom w śpiączce. To jedno z czterech tego typu miejsc w kraju

Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie brzeskiego "Budzika" [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne posiada od dziś (13.03) nowy pododdział rehabilitacji dorosłych w śpiączce. Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej rehabilitacji neurologicznej szpital, jako jedyna placówka w regionie, będzie mógł leczyć tego typu przypadki.
Pierwsi pacjenci 6-łóżkowego pododdziału pojawią się w Brzegu w ciągu najbliższego tygodnia. Jak zapewnia dyrektor BCM-u Kamil Dybizbański, będzie to wyjątkowe miejsce na medycznej mapie regionu.

- Ośrodków, które świadczą takie usługi na terenie całej Polski, na dzień dzisiejszy jest tylko cztery z uwagi na - z jednej strony, nowy temat - z drugiej strony ciężki. Do tego dochodzi brak specjalistów, no i też drogi sprzęt, który na tym oddziale musi być wykorzystany - dodaje.

Z pomocy będą mogli korzystać między innymi pacjenci po urazach głowy, a także ci, którzy przeszli udar mózgu. Zdaniem ordynatora oddziału Bogdana Nowaka, chorzy ci zyskają większe niż dotąd szanse na powrót do zdrowia.

- Do tej pory tacy pacjenci znajdowali miejsce tylko w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie oczywiście rehabilitacja jest bardzo zredukowana, a ich szanse na powrót do zdrowia były bardzo małe. Taki oddział jak nasz daje im możliwość wykorzystania w pełni czasu po ostrym incydencie na rehabilitację - wyjaśnia.

Sale chorych są wyposażone w systemy monitorujące funkcje życiowe, a także sprzęt służący do stymulacji mózgu. Ponadto pacjenci będą mogli być leczeni przy wykorzystaniu eksperymentalnej metody z wykorzystaniem pola magnetycznego.

Dodajmy, że obecnie kadra oddziału składa się z około 10 osób. Dyrekcja lecznicy nie wyklucza jednak, że wraz z jego rozwojem, zatrudniany będzie dodatkowy personel.
Kamil Dybizbański
Bogdan Nowak

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej 2020-04-07, godz. 16:32 Opolscy wędkarze karani za łamanie obostrzeń Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie ominęły wędkarzy. Policja patrolująca opolskie akweny nakłada kary… » więcej 2020-04-07, godz. 15:34 Przedsiębiorcy z Opola, którzy wynajmują lokale od miasta mogą liczyć na pomoc Opole przygotowało pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Rozwiązania, które mają pomóc lokalnemu biznesowi oparte są na ulgach związanych z najmem, dzierżawą i użytkowaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »