Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-07, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Zdrowie jednym z głównych tematów poruszanych przez prezydenta w Nysie. Andrzej Duda wskazał też, że Polska zmieniła się w czasie jego kadencji [FILM, ZDJĘCIA]

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w sali gimnastycznej PSP nr 10 w Nysie 07.03.2020
Zdrowie było jednym z głównych tematów poruszanych dziś (07.03) przez prezydenta Andrzeja Dudę w Nysie. Przemówienia głowy państwa podczas otwartego spotkania w tym mieście wysłuchało na żywo kilkaset osób.
Po ustaleniach z rządem, prezydent poinformował o przeznaczeniu dodatkowych 2 miliardów 750 milionów złotych na ochronę zdrowia. Pieniądze te mają znaleźć zastosowanie między innymi w onkologii czy zwalczaniu koronawirusa.

- Ja jeszcze wczoraj rozmawiałem z panem premierem i dzisiaj na temat wzmocnienia ochrony zdrowia wobec tego zagrożenia ewentualną epidemią koronawirusa. Ale generalnie chodzi o to, żeby stworzyć specjalny fundusz medyczny, który będzie służył dzieciom, trudnym przypadkom, także i onkologii - zapowiadał.

Podczas spotkania w miejscowej Szkole Podstawowej nr 10, Andrzej Duda przypomniał także o realizowanych przez rząd programach społecznych. Te, w połączeniu z rosnącymi wynagrodzeniami czy 13. i planowaną 14. emeryturą, zdaniem prezydenta, pozwalają żyć na coraz wyższym poziomie.

- To jest właśnie polityka, dla której chciałem wygrać tamte wybory, żeby realizować politykę dla człowieka. Żeby polityka była ukierunkowana na potrzeby zwykłego obywatela. To jest moje największe marzenie, żeby wtedy, kiedy będę kończył prezydencką służbę, polska rodzina powiedziała mi: "żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał" - zdradził.

Wcześniej prezydent odwiedził nyski szpital, gdzie sprawdzał przygotowania placówki na wypadek wystąpienia w regionie infekcji nowym patogenem. Tam też poinformował o podpisaniu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.
Andrzej Duda
Andrzej Duda

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej 2020-04-07, godz. 16:32 Opolscy wędkarze karani za łamanie obostrzeń Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie ominęły wędkarzy. Policja patrolująca opolskie akweny nakłada kary… » więcej 2020-04-07, godz. 15:34 Przedsiębiorcy z Opola, którzy wynajmują lokale od miasta mogą liczyć na pomoc Opole przygotowało pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Rozwiązania, które mają pomóc lokalnemu biznesowi oparte są na ulgach związanych z najmem, dzierżawą i użytkowaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »