Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-05, 12:43 Autor: Witold Wośtak

Gorzów Śląski: fałszywy alarm w sprawie koronawirusa. W gminie nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia

Gorzów Śląski z lotu ptaka [fot. LGD Górna Prosna]
Gorzów Śląski z lotu ptaka [fot. LGD Górna Prosna]
Nie ma koronawirusa w Gorzowie Śląskim, choć podejrzewano obecność patogenu w gminie. Jedna z nauczycielek przedszkola była podczas ferii na wycieczce we Włoszech, ale nie w rejonie, gdzie występuje wirus.
Po przylocie kobieta została pouczona, aby w razie niepokojących objawów zadzwonić do sanepidu. Nauczycielka czuła się dobrze, więc otrzymała pozwolenie na pójście do pracy.

- Tak zrobiła - przychodziła do pracy i funkcjonowała normalnie, dopóki nie poczuła się gorzej. We wtorek zadzwoniła do sanepidu oraz poinformowała swoją przełożoną - panią dyrektor - że ma objawy gorączkowe i czuje się źle - mówi burmistrz Artur Tomala, który o sprawie dowiedział się we wtorek (03.03) wieczorem.

Włodarz gminy wdrożył procedury.

- Zleciliśmy monitoring sanepidowi, a wczoraj (04.03) zamknęliśmy oddziały przedszkolne w Jastrzygowicach, Jamach, Skrońsku, Pawłowicach i Kozłowicach, aby mieć pewność - tłumaczy.

- Po całodziennym działaniu sanepidu, otrzymaliśmy informację, że jednak nie mamy do czynienia z koronawirusem. Dostaliśmy zalecenia, aby w standardowy sposób posprzątać i zdezynfekować pomieszczenia dostępnymi środkami, a później przywrócić funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych. Tak właśnie zrobiliśmy.

Wspomniane oddziały to część przedszkola w Kozłowicach i Gorzowie Śląskim.
Wobec powyższego oleski szpital wprowadził zakaz odwiedzin obowiązujący do odwołania.
Artur Tomala 1
Artur Tomala 2

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 21:15 Brzeski sąd okazał się łaskawy dla Jacka N. Lokalny polityk nie trafi do więzienia Były przewodniczący rady miejskiej w Brzegu Jacek N. nie trafi do więzienia. Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył dziś (02.08) postępowanie wobec sa… » więcej 2021-08-02, godz. 20:30 Raport dnia: Spokojny początek tygodnia w regionie. Bez nowych zakażeń na Opolszczyźnie Poniedziałek bez nowych zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju koronawirusa potwierdzono u 91 osób. » więcej 2021-08-02, godz. 19:54 Właścicielka pseudohodowli moskiewskich stróżujących z Rogalic skazana nieprawomocnie przez brzeski sąd. Kobieta… Sąd Rejonowy w Brzegu uznał, że właścicielka pseudohodowli w Rogalicach, skąd w październiku 2020 roku interwencyjnie odebrano 64 psy rasy moskiewski stróżujący… » więcej 2021-08-02, godz. 19:15 Pożar w Opolu przy Nyskiej. Od samochodu zajęła się ściana domu 6 zastępów straży pożarnej gasi pożar samochodu i budynku na ulicy Nyskiej w Opolu. » więcej 2021-08-02, godz. 19:00 Pionierski w kraju zabieg endoskopowego odseparowania nowotworu od kręgosłupa wykonali lekarze z USK. Teraz pacjenta… Medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu jako pierwsi w Polsce przeprowadzili nowatorski zabieg endoskopowej separacji nowotworu od kręgosłupa… » więcej 2021-08-02, godz. 18:45 Powiat głubczycki: interwencja kobiety pomogła zatrzymać pijanego kierowcę Obywatelska postawa świadka zdarzenia zapobiegła tragedii na drodze. W sobotni wieczór w jednej z miejscowości w powiecie głubczyckim kobieta zauważyła… » więcej 2021-08-02, godz. 18:15 To nie była bezpieczna połowa wakacji. W regionie utonęło 7 osób, a 11 zginęło w wypadkach drogowych 7 utonięć, 530 pijanych kierowców i 11 ofiar, które zginęły w wypadkach drogowych - to bilans pierwszej połowy wakacji w regionie. Z danych przekazanych… » więcej 2021-08-02, godz. 17:23 Nie żyje jaguarzyca Bora z opolskiego ZOO. Była jednym z najstarszych przedstawicieli gatunku w europejskich ogrodach… Była mamą pierwszych w opolskim ZOO jaguarów - Justyny i Adama. Później została nie tylko babcią, ale nawet prapraprababcią. Nie żyje jaguarzyca Bora… » więcej 2021-08-02, godz. 15:41 Harcerze z Głubczyc od początku wakacji nie mogą narzekać na brak atrakcji 'Harcerska Akcja Letnia 2021' hufca ZHP w Głubczycach osiągnęła półmetek. W tym roku program jest bardzo bogaty. Na początku wakacji harcerze wyjechali… » więcej 2021-08-02, godz. 15:27 Koła gospodyń wiejskich włączą się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. W planach dodatkowe festyny W akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 włączą się koła gospodyń wiejskich. Ich zadaniem będzie m.in. organizacja profrekwencyjnych festynów. Na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »