Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-05, 12:43 Autor: Witold Wośtak

Gorzów Śląski: fałszywy alarm w sprawie koronawirusa. W gminie nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia

Gorzów Śląski z lotu ptaka [fot. LGD Górna Prosna]
Gorzów Śląski z lotu ptaka [fot. LGD Górna Prosna]
Nie ma koronawirusa w Gorzowie Śląskim, choć podejrzewano obecność patogenu w gminie. Jedna z nauczycielek przedszkola była podczas ferii na wycieczce we Włoszech, ale nie w rejonie, gdzie występuje wirus.
Po przylocie kobieta została pouczona, aby w razie niepokojących objawów zadzwonić do sanepidu. Nauczycielka czuła się dobrze, więc otrzymała pozwolenie na pójście do pracy.

- Tak zrobiła - przychodziła do pracy i funkcjonowała normalnie, dopóki nie poczuła się gorzej. We wtorek zadzwoniła do sanepidu oraz poinformowała swoją przełożoną - panią dyrektor - że ma objawy gorączkowe i czuje się źle - mówi burmistrz Artur Tomala, który o sprawie dowiedział się we wtorek (03.03) wieczorem.

Włodarz gminy wdrożył procedury.

- Zleciliśmy monitoring sanepidowi, a wczoraj (04.03) zamknęliśmy oddziały przedszkolne w Jastrzygowicach, Jamach, Skrońsku, Pawłowicach i Kozłowicach, aby mieć pewność - tłumaczy.

- Po całodziennym działaniu sanepidu, otrzymaliśmy informację, że jednak nie mamy do czynienia z koronawirusem. Dostaliśmy zalecenia, aby w standardowy sposób posprzątać i zdezynfekować pomieszczenia dostępnymi środkami, a później przywrócić funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych. Tak właśnie zrobiliśmy.

Wspomniane oddziały to część przedszkola w Kozłowicach i Gorzowie Śląskim.
Wobec powyższego oleski szpital wprowadził zakaz odwiedzin obowiązujący do odwołania.
Artur Tomala 1
Artur Tomala 2

Wiadomości z regionu

2020-07-06, godz. 21:45 Raport dnia: w regionie zakaziła się kobieta z powiatu strzeleckiego. Cztery osoby wyzdrowiały Jedno zakażenie koronawirusem i cztery przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (06.07) na Opolszczyźnie. Zachorowała mieszkanka powiatu strzeleckiego, to kobieta… » więcej 2020-07-06, godz. 20:30 WYBORY 2020. "Te wybory są niezmiernie ważne, może zadecydować nawet tysiąc głosów". Poseł Janusz Kowalski odwiedza opolskie… - Od tego kto i w jaki sposób będzie rządzić Polską, zależeć będzie kontynuacja programów społecznych 500+ i trzynastej emerytury - mówił Janusz Kowalski, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 20:00 Powołują partnerstwo samorządów, aby przywrócić pasażerski ruch kolejowy na trasie Racławice Śląskie – Racibórz Reaktywowanie linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz, taki jest cel umowy o partnerstwie samorządów lokalnych z województw opolskiego i śląskiego. Wspólnie… » więcej 2020-07-06, godz. 19:00 Głuchołazy: gmina pomaga w „odmrażaniu” ruchu turystycznego w Górach Opawskich Z akcją adresowaną do krajowych turystów ruszyły Głuchołazy. Ma ona zachęcić do wakacyjnego wypoczynku w Górach Opawskich. » więcej 2020-07-06, godz. 18:30 Utrudnienia na Moście Groszowym. Przejście możliwe tylko połową szerokości Ruszyły prace remontowe przy Moście Groszowym w Opolu. Od dziś (06.07) piesi mogą poruszać się tylko połową szerokości kładki. » więcej 2020-07-06, godz. 18:00 Jest akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki. "To polityczna próba usunięcia mnie z zajmowanego urzędu" Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa… » więcej 2020-07-06, godz. 17:45 Rozpoczęła się budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. "Od tego momentu mieszkańcy będą odliczali czas" [ZDJĘCIA… Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęto budowę ostatniego odcinka obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. Licząca 14,5 kilometra trasa powstanie w ciągu nieco… » więcej 2020-07-06, godz. 17:00 Nyscy policjanci wspólnie z kolejarzami przypominali o zasadach bezpieczeństwa na torach Nyscy policjanci, wspólnie z pracownikami PKP PLK przypominali zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W ramach akcji 'Bezpieczny piątek' kontrolowano… » więcej 2020-07-06, godz. 15:45 Są solidarni z ukraińską gminą partnerską poszkodowaną przez powódź Paczków pomaga partnerskiej gminie Tłumacz na Ukrainie. Znajduje się ona w obwodzie Iwano-Frankiwskim, który pod koniec czerwca mocno ucierpiał w wyniku powodzi… » więcej 2020-07-06, godz. 15:30 Do Namysłowa wrócił punkt obsługi gazowej spółki. Dotychczas mieszkańcy musieli odwiedzać placówkę w Kluczborku Mieszkańcy Namysłowa i okolic będą mogli korzystać z punktu obsługi klienta Polskiej Spółki Gazownictwa, które dziś (06.07) uroczyście otwarto w stolicy powiatu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »