Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-25, 19:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Matka i syn wrócili z Włoch, z terenu gdzie występuje koronawirus. Są objęci 14-dniową kwarantanną

Sanepid w Krapkowicach [fot. googlemaps]
Sanepid w Krapkowicach [fot. googlemaps]
Kobieta i dziecko, mieszkańcy powiatu krapkowickiego, którzy wrócili wczoraj (24.02) z Mediolanu, zostali objęci kwarantanną domową. To działania profilaktyczne, bo mimo tego, że nie mają objawów chorobowych, to przebywali na terenie, gdzie występuje koronawirus.
Do tej pory na terenie naszego województwa nie odnotowano przypadków zachorowania na wirus COVID-19, który po raz pierwszy pojawił się kilka tygodni temu w Chinach, w prowincji Wuhan.

- Czynności profilaktyczne podjęto w stosunku do dwóch osób - Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - Pani i dziecko czują się dobrze, nie ma żadnych objawów, które mogłyby świadczyć o zakażeniach czy zachorowaniu. Udali się na oddział zakaźny szpitala w Opolu celem konsultacji. Lekarz dyżurny zalecił powrót do domu i obserwację stanu zdrowia przez okres 14 dni, ponieważ jest to okres, w którym wirus może dać o sobie znak.

Mieszkańcy powiatu krapkowickiego, przebywający w domowej kwarantannie, są objęci nadzorem epidemiologicznym. Dwa razy dziennie pracownik krapkowickiego sanepidu kontaktuje się z nimi, prowadzi wywiad o stanie zdrowia oraz sprawdza temperaturę. W razie wystąpienia objawów chorobowych, osoby te trafią do szpitala na oddział zakaźny.
Małgorzata Gudelajtis

Wiadomości z regionu

2020-03-28, godz. 09:24 Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. To nastolatek z powiatu strzeleckiego Kolejny, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Jak informuje wojewoda opolski, to chłopiec w wieku nastoletnim, mieszkaniec powiatu… » więcej 2020-03-28, godz. 07:30 Zwolnienia z ZUS, rozszerzenie kompetencji Polskiego Funduszu Rozwoju - Sejm przyjął ustawy dotyczące "tarczy antykryz… Sejm przyjął dzisiaj (28.03) po godzinie 6.00 specustawę zawierającą pakiet wsparcia dla firm i pracowników dotkniętych epidemią koronawirusa. Nowe przepisy zwalniają… » więcej 2020-03-28, godz. 07:30 Charytatywnie produkują przyłbice dla opolskich medyków. Proszą o potrzebne materiały Korzystając z drukarek 3D tworzą specjalne przyłbice ochronne dla opolskich medyków. Wystarczy pleksi, gumka, potrzebne są też woreczki strunowe. Jakub Gudzikowski… » więcej 2020-03-27, godz. 21:00 W czasie pandemii koronawirusa opolska KAS kontroluje wywóz środków dezynfekujących Opolska Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi działania chroniące rynek wewnętrzny przed nieuprawnionym wywozem za granicę towarów niezbędnych w okresie stanu… » więcej 2020-03-27, godz. 20:30 Raport dnia: koronawirusa potwierdzono u 28 osób w regionie. 4 osoby skierowane na kwarantannę domową po przekroczeniu… 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia koronawirusem, 455 podlega kwarantannie, a 520 mieszkańców pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym… » więcej 2020-03-27, godz. 19:30 Co dalej z koalicją rządzącą w powiecie nyskim? "Nasi partnerzy łamią dźentelmeńską umowę" Pęknięcie w koalicji rządzącej w powiecie nyskim. Radnym Prawa i Sprawiedliwości, Forum Samorządowego 2002, a także komitetu Kordiana Kolbiarza coraz trudniej… » więcej 2020-03-27, godz. 19:30 Kolejne respiratory na wyposażeniu namysłowskiego szpitala. To na wypadek koronawirusa Kolejne dwa respiratory będą ratowały życie pacjentom szpitala w Namysłowie. To element zabezpieczenia mieszkańców regionu przed dalszym rozprzestrzenianiem się… » więcej 2020-03-27, godz. 18:30 Na Opolszczyźnie są gotowe miejsca do zbiorowej kwarantanny. Każdy powiat wskazał budynki z odpowiednimi warunkami Opolskie powiaty są gotowe na ewentualność kwarantanny grupowej wobec szerzenia się koronawirusa. Wojewoda Adrian Czubak zobowiązał do tego wszystkich starostów… » więcej 2020-03-27, godz. 17:30 Czy w dobie możliwego kryzysu należy remontować salę w magistracie? Namysłowscy radni mają wątpliwości Czy w czasie prawdopodobnego kryzysu gospodarczego samorządy powinny realizować wszystkie zaplanowane inwestycje? To pytanie zadaje część radnych miejskich z Namysłowa… » więcej 2020-03-27, godz. 16:45 24 obywateli Ukrainy złapanych na nielegalnym przekroczeniu granicy. W akcji pomagali opolscy logistycy Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, funkcjonariusze Straży Granicznej i policji udaremnili nielegalne przekroczenie granicy przez 24 obywateli Ukrainy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »