Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-22, 20:40 Autor: Daniel Klimczak

Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala

XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
XXII Gala Trytona Nyskiego [fot. Daniel Klimczak]
Mariusz Drożdżal [fot. PWSZ Nysa]
Mariusz Drożdżal [fot. PWSZ Nysa]
Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów, pokonując czwórkę nominowanych.
Kapituła konkursowa uznała, że nagroda trafi do muzyka za wkład, jaki do tej pory wniósł w promocję miasta w kraju i za granicą. Sam laureat nie mógł osobiście odebrać statuetki, ponieważ przebywa na konferencji w Macedonii. W imieniu nagrodzonego wyróżnienie odebrała jego żona, Krystyna Groszkowska-Drożdżal, która powiedziała Radiu Opole, że to zasłużone wyróżnienie.

- Serce wkłada w to wszystko, co się tutaj dzieje, całą swoją osobowość, swój czas wolny. Chociaż jest zawodowym muzykiem, to jednak jest to poza jego pracą, więc całe jego serce jest właśnie w tej pracy, więc na pewno zasłużył - przyznaje.

Wśród pozostałych nominowanych znaleźli się Teresa Czarnołęska, dyrektor Zespołu Szkół Pascal, Marta Wegrzyn, która od lat pomaga poszkodowanym zwierzętom, dyrektor zakładu produkcji bioetanolu w Goświnowicach Arkadiusz Komorowski czy Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Mówimy NIEboRAKOWI.

Jak podkreśla przewodnicząca jury prof. Monika Kamińska, wybór zwycięzcy był niełatwy, bo każdy z finalistów zasłużył na uznanie.

- Bardzo trudna decyzja i z takim bólem serca omawialiśmy właściwie każdą osobę, bo każda jest ciekawa, każda coś robi, coś innego, ciekawego. Wybraliśmy bardzo dużą większością głosów, czyli jednak skłaniali się wszyscy do tego, żeby to była jednak osobowość Mariusza Drożdżala - dodaje.

Galę wręczenia nagród uświetnił występ Marka Bałaty, który zaprezentował utwory Czesława Niemena w nieco odmienionych, jazzowych aranżacjach.

Dodajmy, że kolejna edycja plebiscytu odbędzie się za 2 lata.
Krystyna Groszkowska-Drożdżal
prof. Monika Kamińska

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 21:15 Służba więzienna przekazała samochód strażakom Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich przekazał samochód citroen jumper Ochotniczej Straży Pożarnej w Solarni. Wycofane z eksploatacji pojazdy Służba Więzienna… » więcej 2020-04-04, godz. 21:13 Raport dnia: Brak informacji o nowych zachorowaniach na Opolszczyźnie. Są decyzje dotyczące badań 90 osób w naszym regionie zaraziło się do tej pory koronawirusem. W ciągu ostatniej doby, na terenie Opolszczyzny nie potwierdzono nowych zachorowań. » więcej 2020-04-04, godz. 20:41 Na początek mamy ponad 300 miejsc, może być nawet 1000. Decyzją wojewody w województwie uruchomiono 5 izolatoriów W 5 wyznaczonych już izolatoriach, zlokalizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie, jest 336 pojedynczych miejsc. Wojewoda zabezpieczył także 222 miejsc… » więcej 2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 19:00 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »