Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-21, 17:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie

Do końca maja kadra "Wagonówki" w Opolu może spać spokojnie. Wiceminister Janusz Kowalski w "Wagonówce
Do końca maja kadra "Wagonówki" w Opolu może spać spokojnie. Wiceminister Janusz Kowalski w "Wagonówce' fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego "Wagon" w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki inwestor. Jednak jesienią zeszłego roku pojawiły się problemy z wypłatą wynagrodzeń pracownikom "wagonówki", a nad firmą zawisła groźba zwolnień 130-osobowej kadry. W tej sytuacji rozpoczęły się negocjacje m.in. władz Opola z PKP Intercity Remtrak, aby utrzymać te usługi na miejscu wraz z zatrudnieniem.
Adam Laskowski, członek zarządu spółki kolejowej tłumaczy, że do maja kadra może być spokojna o zlecenia, a czy będzie tak nadal, to zależy od rozmów w sprawie całkowitego przejęcia firmy. - Pamiętajmy, że przy przejęciu tego zakładu w grę wchodzą procedury prawa upadłościowego. Umowę mamy do końca maja tego roku, ponieważ na więcej nie chciał się zgodzić słowacki właściciel, ale jeśli udało by nam się doprowadzić do przejęcia, to zatrudnienie mogłoby wzrosnąć do 400 osób - zaznacza Adam Laskowski.

Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, który spotkał się dziś (21.02) na terenie firmy Wagon Opole z przedstawicielami PKP Intercity, podkreśla, że działalność tego sektora powinna być zrepolonizowana. - W tej chwili nie komentujemy tego, co dzieje się w obszarze związanym z postępowaniem upadłościowym, ale jesteśmy zainteresowani, aby remonty wagonów były tutaj realizowane. Dowodem na to jest nasza reakcja, aby to w oparciu o pracowników z Opola spółka Intercity realizowała zlecenia - mówi wiceminister, który nadzoruje działalność przewoźnika.

Przypomnijmy, że na początku stycznia ponad 100 pracowników Wagon Opole zorganizowało pikietę, ponieważ od października nie otrzymali wynagrodzenia. Słowacki właściciel przedsiębiorstwa obiecywał wypłaty 17 grudnia. Gdy pojawiła się kolejna zwłoka, wówczas pracownicy zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy i prokuraturę. Potem prezydent Opola i przedstawiciele ministerstwa aktywów państwowych rozpoczęli rozmowy z krajowym przewoźnikiem, aby w całości przejął byłe Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Opolu.
Adam Laskowski
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 05:50 Dachowanie w Pisarzowicach. Jedna osoba nie żyje, są ranni Tragiczny wypadek drogowy w Pisarzowicach koło Brzegu. Jedna osoba zginęła a 3 zostały ranne po tym, jak po godzinie 4 doszło tam do dachowania samochodu osobowego… » więcej 2020-04-04, godz. 21:15 Służba więzienna przekazała samochód strażakom Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich przekazał samochód citroen jumper Ochotniczej Straży Pożarnej w Solarni. Wycofane z eksploatacji pojazdy Służba Więzienna… » więcej 2020-04-04, godz. 21:13 Raport dnia: Brak informacji o nowych zachorowaniach na Opolszczyźnie. Są decyzje dotyczące badań 90 osób w naszym regionie zaraziło się do tej pory koronawirusem. W ciągu ostatniej doby, na terenie Opolszczyzny nie potwierdzono nowych zachorowań. » więcej 2020-04-04, godz. 20:41 Na początek mamy ponad 300 miejsc, może być nawet 1000. Decyzją wojewody w województwie uruchomiono 5 izolatoriów W 5 wyznaczonych już izolatoriach, zlokalizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie, jest 336 pojedynczych miejsc. Wojewoda zabezpieczył także 222 miejsc… » więcej 2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 19:00 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »