Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-07, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska komenda po modernizacji. Policjanci mogą w niej korzystać między innymi z siłowni i strzelnicy

Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Brzegu mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanej komendy powiatowej. Dziś (07.02) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku.
Prace trwały od 2016 roku i kosztowały ponad 16 milionów złotych. Inwestycję w całości sfinansowano w ramach Programu Modernizacji Policji. Obecny w czasie uroczystości Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wskazywał na spore znaczenie, jakie dla kierownictwa formacji ma jej unowocześnianie.

- To są ludzie, od których bardzo dużo wymagamy; aby z narażeniem własnego życia i zdrowia dbali o jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas, a więc o bezpieczeństwo. Ludziom, którzy strzegą bezpieczeństwa, należą się jak najlepsze warunki pracy, jak najlepsze warunki do tej pracy, jak najlepszy sprzęt - wymieniał.

Oprócz remontu dotychczasowego budynku, brzeska komenda wzbogaciła się także o wybudowane od podstaw kolejne skrzydło. Dzięki temu, oprócz nowoczesnych pomieszczeń biurowych, policjanci otrzymali do dyspozycji także siłownię czy strzelnicę. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki zauważał, że powierzchnia obiektu zwiększyła się niemal dwukrotnie.

- Modernizacja komendy wiązała się również, jeżeli chodzi o stary obiekt, z ociepleniem budynku. Spełnione są aktualnie najwyższe standardy. Policjanci będą mieli o wiele bardziej komfortowe warunki służby, jak również obsługi obywateli - dodał.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wyrażała uznanie dla połączenia nowoczesnych rozwiązań z zabytkową bryłą starej części komendy. Wyraziła nadzieję, że na lepszej ergonomii pracy policji skorzystają również mieszkańcy.

- W każdym calu, w każdym wymiarze, ta komenda jest wyjątkowa. Ja życzę wszystkim państwu funkcjonariuszom, części administracyjnej, żeby się tu satysfakcjonująco pracowało, w dobrych warunkach, bo przecież ta jakość pracy, na samym końcu, w finale, to jest jakość pracy dla mieszkańców - powiedziała.

Na co dzień, w komendzie pracuje 175 osób. Dodajmy, że oprócz zmodernizowanej siedziby, funkcjonariusze otrzymali także nowy radiowóz marki Hyundai.
gen. insp. Jarosław Szymczyk
insp. Mariusz Stelnicki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 23:30 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon. Brak osób poszkodowanych, trwa dogaszanie [AKTUALIZACJA] Trwa dogaszanie pożaru w Prudniku. Doszło do niego na niezamieszkałej posesji przy ul. Nyskiej. W stodole zapaliły się składowane tam opony. Straż pożarna otrzymała… » więcej 2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »