Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-03, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Publiczny Żłobek w Praszce otwarty. "To duże wsparcie dla rodziców, zwłaszcza dla matek"

Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Oficjalnie otwarto Publiczny Żłobek w Praszce. W dawnej siedzibie szkoły podstawowej numer 3 jest 50 miejsc dla dzieci najmłodszych.
Samorząd pozyskał na adaptację budynku półtora miliona złotych z rządowego programu Maluch Plus, dokładając 400 tysięcy z własnej kasy.

- Takie miejsce opieki było bardzo potrzebne i oczekiwane przez rodziców - zaznacza burmistrz Jarosław Tkaczyński.

- Myślę, że wstrzeliliśmy się w dobry moment i program rządowy Maluch Plus. Skorzystaliśmy z dofinansowania, bo bez niego chyba nie byłoby możliwe wybudowanie podobnego obiektu w tak krótkim czasie. Wszystko jest na miarę XXI wieku i na poziomie satysfakcjonującym dla rodziców.

Grażyna Mroczek, dyrektor żłobka informuje, że warunki lokalowe są wymarzone.

- Mamy nowe i piękne wyposażenie. W dalszym rozwoju dokupimy drobne rzeczy, ale myślę, że to przyjdzie naturalnie wraz z funkcjonowaniem placówki. Popracujemy między innymi nad większym repertuarem zabawek. Bardzo cieszymy się również z placu zabaw - dzieci będą mogły miło spędzać czas także na zewnątrz.

Bartek Sosnowski, ojciec 9,5-miesięcznej Zuzi, ocenia, że otwarcie żłobka to bardzo duże wsparcie dla rodziców.

- Bardzo duże wsparcie w szczególności dla matek. Wiadomo, że ojcowie też uczestniczą w wychowywaniu dzieci, ale to jednak matki poświęcają się na 100 procent. Żłobek umożliwia im dalszą karierę bądź inne spełnianie się. Wiadomo, że do pomocy są również dziadkowie. To jednak wsparcie na poziomie mniej więcej 30 procent, w porównaniu do takiego żłobka.

Dodajmy, z Radiem Opole skontaktowali się rodzice z Praszki, którzy są bardzo niezadowoleni z wysokości opłaty za miejsce dla dziecka w żłobku. To prawie 600 złotych plus około 200 złotych za wyżywienie. O tej sprawie powiemy w jutrzejszym (04.02) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Jarosław Tkaczyński
Grażyna Mroczek
Bartek Sosnowski

Wiadomości z regionu

2020-11-27, godz. 21:30 Zabójstwo podczas domowej imprezy w Cisowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ciosy zadano wałkiem kuchennym Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 60-letniego mężczyzny, który zginął podczas zakrapianej alkoholem imprezy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:30 Rządowe dofinansowanie do budowy mostu w Kędzierzynie-Koźlu odciąży miejski budżet. "To ważna i historyczna chw… - To bardzo ważna i historyczna chwila dla Kędzierzyna-Koźla. O tę inwestycję zabiegali wszyscy samorządowcy i sympatycy PiS, dla których ważne są sprawy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:00 Raport dnia. W regionie 19 zgonów osób zarażonych COVID-19. Ponad 17 tysięcy infekcji i śmierć 579 zakażonych w… 19 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 536 nowych infekcji potwierdzono dzisiaj (27.11) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-27, godz. 19:10 Teraz zakażenie koronawirusem przechodzimy gorzej niż wiosną. Choruje też więcej białego personelu - Wiosenna fala koronawirusa była znacznie łagodniejsza, jeżeli chodzi o objawy zakażenia. Nie dominowały wtedy zaburzenia węchu i smaku - mówi Grzegorzem… » więcej 2020-11-27, godz. 18:30 W brzeskim żłobku miejskim wzrosną opłaty. Po raz ostatni stawki te zmieniano prawie 8 lat temu Brzeg podniesie opłaty dla rodziców posyłających dzieci do miejskiego żłobka. Powodem są rosnące koszty związane z przygotowywaniem posiłków. » więcej 2020-11-27, godz. 17:09 Martwy mężczyzna w rowie przy ulicy Gagarina w Opolu. Na miejscu są policjanci i prokurator [AKTUALIZACJA] Zwłoki mężczyzny odnaleziono przy ulicy Gagarina w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 17:06 32-latek uprawiał w mieszkaniu konopie. Sam wezwał policję by zgłosić próbę oszustwa Do trzech lat więzienia grozi 32-latkowi, który miał w hodować konopie indyjskie w swoim mieszkaniu. Jak się okazało mężczyzna sam zadzwonił do policjantów… » więcej 2020-11-27, godz. 16:16 Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta 87… Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta ponad 80 milionów złotych i będzie możliwa… » więcej 2020-11-27, godz. 16:00 Kolejny kierowca ciężarówki z niesprawnymi hamulcami. Kontrola WITD na przejściu granicznym w Trzebinie Ciężarówkę z pękniętą tarczą hamulcową zatrzymali funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 15:30 Klikamy we wszystkie promocje, a konta są czyszczone. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego stracili prawie 150 tysięcy… Blisko 150 tysięcy złotych straciło łącznie kilkoro mieszkańców powiatu kluczborskiego po oszukaniu przez cyberprzestępców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »