Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-03, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Publiczny Żłobek w Praszce otwarty. "To duże wsparcie dla rodziców, zwłaszcza dla matek"

Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Oficjalnie otwarto Publiczny Żłobek w Praszce. W dawnej siedzibie szkoły podstawowej numer 3 jest 50 miejsc dla dzieci najmłodszych.
Samorząd pozyskał na adaptację budynku półtora miliona złotych z rządowego programu Maluch Plus, dokładając 400 tysięcy z własnej kasy.

- Takie miejsce opieki było bardzo potrzebne i oczekiwane przez rodziców - zaznacza burmistrz Jarosław Tkaczyński.

- Myślę, że wstrzeliliśmy się w dobry moment i program rządowy Maluch Plus. Skorzystaliśmy z dofinansowania, bo bez niego chyba nie byłoby możliwe wybudowanie podobnego obiektu w tak krótkim czasie. Wszystko jest na miarę XXI wieku i na poziomie satysfakcjonującym dla rodziców.

Grażyna Mroczek, dyrektor żłobka informuje, że warunki lokalowe są wymarzone.

- Mamy nowe i piękne wyposażenie. W dalszym rozwoju dokupimy drobne rzeczy, ale myślę, że to przyjdzie naturalnie wraz z funkcjonowaniem placówki. Popracujemy między innymi nad większym repertuarem zabawek. Bardzo cieszymy się również z placu zabaw - dzieci będą mogły miło spędzać czas także na zewnątrz.

Bartek Sosnowski, ojciec 9,5-miesięcznej Zuzi, ocenia, że otwarcie żłobka to bardzo duże wsparcie dla rodziców.

- Bardzo duże wsparcie w szczególności dla matek. Wiadomo, że ojcowie też uczestniczą w wychowywaniu dzieci, ale to jednak matki poświęcają się na 100 procent. Żłobek umożliwia im dalszą karierę bądź inne spełnianie się. Wiadomo, że do pomocy są również dziadkowie. To jednak wsparcie na poziomie mniej więcej 30 procent, w porównaniu do takiego żłobka.

Dodajmy, z Radiem Opole skontaktowali się rodzice z Praszki, którzy są bardzo niezadowoleni z wysokości opłaty za miejsce dla dziecka w żłobku. To prawie 600 złotych plus około 200 złotych za wyżywienie. O tej sprawie powiemy w jutrzejszym (04.02) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Jarosław Tkaczyński
Grażyna Mroczek
Bartek Sosnowski

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 09:45 Badania okresowe pracowników na czas epidemii zostały zawieszone. PIP nie realizuje rutynowych kontroli Inspekcja pracy w stanie epidemii pojawia się tam, gdzie jest to niezbędne, oczywiście zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności - powiedział w rozmowie 'W… » więcej 2020-04-09, godz. 09:00 Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Transmisje w Radiu Opole Wieczorną Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej Kościół katolicki rozpocznie najkrótszy okres liturgiczny - Triduum Paschalne. Rano z kolei w wielu katedrach odprawiana… » więcej 2020-04-09, godz. 08:00 Wstęp na cmentarz w Wołczynie jednak dozwolony. Zniesiono zakaz, ale trzeba zachować ostrożność Był zakaz i nie ma zakazu. Mowa o wstępie na cmentarz komunalny w Wołczynie. » więcej 2020-04-09, godz. 07:30 Kolejne defibrylatory z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafią do strażaków OSP w powiecie kluczborskim Kolejne defibrylatory trafią do 33 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego oraz do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W ramach trzeciej edycji projektu „Akcja dla serca”… » więcej 2020-04-08, godz. 22:02 Miał przebywać na kwarantannie, jednak znaleziono go pijanego poza domem. Policja sprawdza, czy mógł spowodować wypadek Zamiast przebywać w izolacji, wolał spędzać czas poza domem, na dodatek pod wpływem alkoholu. Mowa o 49-latku, który nie zastosował się do obowiązku odbycia k… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Raport dnia: dwie nowe ofiary koronawirusa na Opolszczyźnie. COVID-19 potwierdzono u kolejnych dziewięciu osób Dwie osoby zarażone koronawirusem zmarły dzisiaj (08.04) na Opolszczyźnie. To 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mężczyzna z… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Profilaktyczne rygory w DPS-ie. Partner jednej z pracownic zaraził się koronawirusem W związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem partnera jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, w trzech obiektach tej placówki wprowadzono… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Pierwsza sesja online nie bez problemów technicznych. Radni powiatu namysłowskiego wznowią obrady jutro Nie udało się przeprowadzić pierwszej sesji rady powiatu namysłowskiego na odległość. Niektórzy radni mieli w jej trakcie spore problemy z komunikacją. » więcej 2020-04-08, godz. 19:12 3 nowe zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Ministerstwo opublikowało wieczorny raport Troje kolejnych mieszkańców Opolszczyzny choruje na koronawirusa. Tak wynika z wieczornego raportu Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-04-08, godz. 18:00 Bp Andrzej Czaja: doczekamy i my momentu, kiedy będzie zwyciężona pandemia - Zaprośmy Boga do naszych domów w tym trudnym czasie - mówi do wiernych ordynariusz diecezji opolskiej. Biskup Andrzej Czaja za pośrednictwem mediów apeluje o… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »