Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-03, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

"To motywacja do tworzenia jeszcze lepszych materiałów". Nagrody Rady Programowej dla dziennikarzy Radia Opole [ZDJĘCIA]

Nagrody Rady Programowej dla dziennikarzy Radia Opole przyznane [fot. Marcin Skomudek]
Nagrody Rady Programowej dla dziennikarzy Radia Opole przyznane [fot. Marcin Skomudek]
Nagrody Rady Programowej dla dziennikarzy Radia Opole przyznane [fot. Marcin Skomudek]
Nagrody Rady Programowej dla dziennikarzy Radia Opole przyznane [fot. Marcin Skomudek]
Najlepszy program, reportaż, informacja, relacja multimedialna oraz osobowość. Rada Programowa Radia Opole drugi raz w historii wyróżniła dziennikarzy naszej rozgłośni.
- Wybór zawsze jest trudny - informuje Maria Kalczyńska, przewodnicząca rady. - Bo rzeczywiście tych różnych działań na rzecz środowiska, misji jest sporo. Dlatego jest nas 15 osób, w pięciu kategoriach, więc mamy szanse się spotkać, podyskutować, ocenić. Też słuchamy opinii naszych słuchaczy.

Po raz drugi nagrodę odebrał Piotr Wójtowicz. Tym razem za najlepszą relację reporterską "Szpital Wojewódzki w Opolu musi zlikwidować SOR".

- Na szczęście ten temat zakończył się dobrze i pacjenci są przyjmowani - zaznacza Wójtowicz. - Temat był trudny do ujęcia w sposób dziennikarski, ponieważ mieliśmy tutaj dwie strony i też kampanię wyborczą. Wiadomo, że podczas kampanii realia rządzą się swoimi prawami.

Za najlepsze pasmo programowe wyróżnienie otrzymała Katarzyna Zawadzka. Jest ona autorką audycji "Ze zdrowiem ci do twarzy".

- To jest audycja, która daje mi dużo radości - mówi Zawadzka. - Staram się, żeby jak najlepiej służyła słuchaczom, żeby inspirowała do zdrowego stylu życia., żeby miała też taką funkcję terapeutyczną, ale żeby też była po prostu dobrym towarzyszem soboty.

Za radiową osobowość nagrodę odebrała Joanna Matlak, która w ubiegłym roku dział informacji zamieniła na publicystyczny.

- To był bardzo ciekawy rok, który przyniósł wiele wyzwań - mówi Matlak. - Jestem jedną z młodszych dziennikarek w naszym radiu i nie mam jeszcze takiego doświadczenia jak starsi koledzy. Natomiast miło, że ktoś obserwuje, docenia tę pracę. Mam nadzieję, że takie same odczucia mają słuchacze Radia Opole.

Za najlepszy reportaż członkowie rady uznali "Różne historie, wspólne miejsce", którego autorem jest Krzysztof Dobrowolski.

- Przyznam, że do samego końca, gdy praca nie została zakończona, to nie miałem pewności, czy zdążymy - zaznacza Dobrowolski. - To było siedem godzin słuchania nagrań wykonanych przez dzieci. Później musiałem to jakoś skomponować i przyznam, że było wiele dobrych dusz, które mi w tym pomogły.

Za najlepszą realizację multimedialną wyróżniona została Wanda Kownacka.

- Jest mi niezmiernie miło, że rada patrzy również na zdjęcia, wideo, internet, choć w pracy radiowca nie jest to przecież oczywiste - przekonuje Kownacka. - Trochę z tej drugiej strony. Ale wiadomo, że wszyscy tak naprawdę, jeśli nie ma strony internetowej i multimediów, to tak jakbyśmy trochę nie istnieli. Także bardzo się cieszę, że praca redakcji nowych mediów została doceniona.

- Bardzo się cieszę, że rada zaproponowała przyznawanie takich nagród, a my się na to od razu zgodziliśmy - podsumowuje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - Cieszę się bardzo, że dostrzegane są osoby, które pracują w Radiu Opole od niedawna, ale także te osoby, które związane są z naszą rozgłośnią niemal od zawsze, jak w przypadku red. Krzysztofa Dobrowolskiego. Piękna nagroda, duża satysfakcja i motywacja na kolejne, jeszcze lepsze materiały.

Nagrody Rady Programowej Radia Opole zostały przyznane za drugie półrocze 2019 roku.
Maria Kalczyńska
Piotr Wójtowicz
Katarzyna Zawadzka
Joanna Matlak
Krzysztof Dobrowolski
Wanda Kownacka
Piotr Moc

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 23:30 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon. Brak osób poszkodowanych, trwa dogaszanie [AKTUALIZACJA] Trwa dogaszanie pożaru w Prudniku. Doszło do niego na niezamieszkałej posesji przy ul. Nyskiej. W stodole zapaliły się składowane tam opony. Straż pożarna otrzymała… » więcej 2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »