Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-03, 11:58 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: niskie osoby mają problemy z odbiorem przesyłek z paczkomatów

Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Paczkomaty w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Odbiór przesyłek z paczkomatów nie dla każdego. Blogerki niskorosłe z Opola zwróciły uwagę na problem wysokości skrytek, w których zostawiane są paczki. Chcą, aby przewoźnicy kurierowi stworzyli dla nich dogodną formę obioru.
- Największym problem jest to, że te paczkomaty mają po 2 metry wysokości, a przy moim wzroście 1,20 to połowa paczek jest dla mnie nie osiągalna - mówi Agnieszka Staszków-Bularz, blogerka. - O ile panel do wbicia kodu, czy stworzona specjalnie aplikacja ułatwiają otwarcie, ale co z tego, jeśli skrytka jest na wysokości metra siedemdziesięciu. Muszę wtedy korzystać z pomocy innych lub prosić osobę z rodziny, żeby pojechała i odebrała za mnie paczkę.

Blogerka "Pani Miniaturowa" i Agnieszka Staszków-Bularz chcą wprowadzenia usługi "niższa półka", która ma być udogodnieniem dla osób niskorosłych i niepełnosprawnych.

- Chodzi o to, żeby można było w uwagach napisać "niska paczka", żeby kurier wiedział, że tą paczkę ma umieścić w skrytkach, które są nisko. Sięgają one do metra lub metra dwudziestu, żeby w ten sposób można było je odbierać - dodaje Agnieszka Staszków-Bularz.

Więcej na temat problemu obsługi paczkomatów przez osoby niskorosłe i na wózkach inwalidzkich w magazynie Reporterskie Tu i Teraz.
Agnieszka Staszków-Bularz
Agnieszka Staszków-Bularz
Problem paczkomatów w Opolu

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »