Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-25, 21:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Polska wygrała z Czechami. Za nami 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie [FILM, ZDJĘCIA]

XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie
Pierwszy w historii mecz międzypaństwowy, prezentacja drużyny Kolejarza Opole, turniej miniżużla i wypełnione niemal po brzegi trybuny opolskiego Toropolu. Tak w skrócie wyglądała 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie.
Jak zawsze imprezie przyświecał najważniejszy cel, czyli pomoc chorym dzieciom. Z tegorocznej gali pieniądze trafią na leczenie 3-letniego Piotrusia Świerca z Łubnian.

- Bardzo dziękujemy za pomoc. Na rehabilitację w przypadku dziecięcego porażenia mózgowego potrzebne są olbrzymie pieniądze - mówią Elżbieta Adaszyńska-Świerc i Krzysztof Świerc, rodzice Piotrusia. - Rehabilitujemy go codziennie. Jest to rehabilitacja również pokrywana ze środków prywatnych. Wielkie dzięki organizatorom za zainteresowanie.

- Właśnie jesteśmy w trakcie leczenia komórkami macierzystymi. Po pierwszym podaniu Piotruś zaczął się obracać na brzuch, wokół własnej osi. Jesteśmy po drugim podaniu i zobaczymy jakie będą efekty.

- Nam cel pomocy przyświecał od samego początku, bo potrzeb jest bardzo dużo - zaznacza Andrzej Hawryluk, pomysłodawca i organizator Gali. - Tych zgłoszeń jest multum. My korzystamy z fundacji im. Julki Bonk "Walcz o mnie". Zawsze do nich się zwracamy z prośbą, aby nam wskazali dziecko, któremu akurat możemy najbardziej pomóc.

Głównym wydarzeniem 16. edycji imprezy był pierwszy w historii mecz międzypaństwowy. Polska pokonała w nim Czechy 32:16. Najlepszymi zawodnikami wśród biało-czerwonych byli Wojciech Lisiecki i wychowanek Kolejarza Opole, Marcin Sekula.

- Zawsze jest element walki, rywalizacji - mówi Sekula. - Ale pamiętajmy, że to jest rozsądna rywalizacja. Przede wszystkim jedziemy w szczytnym celu i chwała organizatorom, że cały czas organizują tę galę.

- Przede wszystkim przyjechaliśmy tu, żeby zebrać pieniądze na chore dzieci - dodaje Lisiecki. - Sam tutaj wczoraj musiałem po pracy dojechać 800 kilometrów na te zawody, a jutro z powrotem trzeba wracać do pracy.

Wśród miniżużlowców najlepszy okazał się Antoni Kawczyński z Wybrzeża Gdańsk.
rodzice Piotrusia Świerca
Andrzej Hawryluk
Marcin Sekula, Wojciech Lisiecki

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***