Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-25, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Pojadą dla Piotrusia. Dzisiaj Opolska Gala Żużla na Lodzie

XV Opolska Gala Żużla na Lodzie [fot. Maciej Wajler]
XV Opolska Gala Żużla na Lodzie [fot. Maciej Wajler]
W sobotni wieczór (25.01) już po raz 16. pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Tradycyjnie impreza będzie miała charakter charytatywny. W tym roku pieniądze będą zbierane między innymi na leczenie 3-letniego Piotrusia Świerca z Łubnian.
Chłopczyk urodził się jako wcześniak z ostrym niedotlenieniem. W efekcie cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

- Syn wymaga stałej opieki i rehabilitacji. To bardzo dużo kosztuje- mówi Elżbieta Adaszyńska-Świerc, mama Piotrusia. - Jest to rehabilitacja codzienna. Częściowo jest ona refundowana z PEFRON-u, ale częściowo musimy sami za nią płacić. Miesięcznie to koszt w granicach tysiąca złotych - dodaje.

Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie pierwszy w historii gali mecz międzypaństwowy.

- Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną czeską - informuje Piotr Kumiec, współorganizator gali. - Pomysł na taki mecz zrodził się w poprzednim roku, dlatego że gościem naszych gal od dwóch lat jest Lukas Hromadka, To przesympatyczny człowiek, miłośnik sportów motorowych. Oprócz tego, odbędzie się również turniej mini żużlowców.

O 16.30, czyli pół godziny przed startem imprezy, odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu Kolejarza Opole.

- Postanowiliśmy, że w taki sposób włączymy się w to charytatywne wydarzenie - zaznacza Zygmunt Dziemba, prezes Kolejarza. - Będzie możliwość spotkania się z zawodnikami. Na pewno będą rozdawane autografy, będzie można zrobić sobie z żużlowcami zdjęcie. Przy okazji będą sprzedawane gadżety Kolejarza oraz karnety na sezon 2020.

Początek Opolskiej Gali Żużla na Lodzie w sobotę (25.01) o godzinie 17.00.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia. Komunikaty z lodowiska Toropol na naszej antenie - już od godziny 16.00 w audycji Cały Nasz Sport.
Elżbieta Adaszyńska-Świerc
Piotr Kumiec
Zygmunt Dziemba

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej 2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej 2020-02-19, godz. 14:30 Jedziesz za szybko, licz się z konsekwencjami. Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych 120 i 170 kilometrów na godzinę - jadących z taką prędkością kierowców zatrzymali policjanci z prudnickiej drogówki. Obu mężczyznom wręczono mandaty, ukarano punktami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »