Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-24, 14:26 Autor: Daniel Klimczak

W nyskim magistracie "pracuje" elektroniczny portier. Wydaje i odbiera klucze od urzędników, może przeliczyć także czas ich pracy

Depozytor na klucze w nyskim magistracie [fot. Daniel Klimczak]
Depozytor na klucze w nyskim magistracie [fot. Daniel Klimczak]
Klucze [fot. Daniel Klimczak]
Klucze [fot. Daniel Klimczak]
Urzędnicy nyskiego magistratu nie muszą już ustawiać się w kolejce ani podpisywać listy, by każdego ranka odbierać klucze do biur. Ich pracę usprawnił automatyczny depozytor, za który gmina zapłaciła ponad 72 tysiące złotych.
Zdaniem władz miasta, wydatek na nowoczesną szafę do przechowywania kluczy nie jest przesadzony. Burmistrz Kordian Kolbiarz tłumaczy, że rozwiązanie pozwoliło spełnić urzędowi współczesne standardy, między innymi w zakresie ochrony danych osobowych.

- Takie mamy czasy. Jesteśmy w epoce cyfryzacji, więc tego typu rozwiązania w firmach prywatnych nie dziwią. Oczywiście, jeżeli chodzi o samorządy, wywołują one emocje, bo są to pieniądze, które zawsze można przeliczyć na setki metrów chodnika, jasne, że tak. Natomiast to jest też wymóg czasu. Urzędy muszą mieć archiwa, muszą mieć systemy otwierania pokoi, wydawania i przechowywania kluczy w sposób bezpieczny - wskazuje.

Jak dodaje Kordian Kolbiarz, urządzenie pozwala także na dokładną i rzetelną kontrolę czasu pracy urzędników.

Korzystające z niego osoby potwierdzają obecność przy użyciu karty zbliżeniowej lub specjalnego kodu. Dopiero wtedy otwiera się szafa, z której można pobrać tylko ten klucz, który został przypisany do danej osoby.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-02-17, godz. 21:30 Namysłów nie chce płacić prawie 7-milionowej kary za nieprawidłowości przy wycince drzew. Miasto odwołało się od kary nałożonej… Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-17, godz. 20:30 Ozimek ma nowego sternika. Mirosław Wieszołek został zaprzysiężony na stanowisko burmistrza Mirosław Wieszołek oficjalnie przejął urząd burmistrza Ozimka. Zaprzysiężenie odbyło się podczas uroczystej sesji rady gminy. » więcej 2020-02-17, godz. 19:00 Głogówek: problemy związane z oczyszczalnią ścieków groziły katastrofą ekologiczną Zagrożeniem dla środowiska naturalnego stała się oczyszczalnia ścieków w Głogówku. Dlatego zdecydowano o jej modernizacji. Oczyszczone ścieki z tej instalacji… » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego… » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 "To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza - Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora… » więcej 2020-02-17, godz. 16:45 Rajmund Miller krytykuje głosowanie nad budżetem państwa. Wylicza odrzucone poprawki Koalicja Obywatelska zgłaszała poprawki do budżetu, Prawo i Sprawiedliwość odrzucało je. Na konferencji prasowej mówił o tym Rajmund Miller, opolski poseł Platformy… » więcej 2020-02-17, godz. 16:30 Młodzieżowi działacze PiS zainaugurowali kampanię prezydencką w regionie. "Jako młodzi ludzie możemy wpływać na Polskę" Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zainaugurowało kampanię prezydencką. Podczas dzisiejszej (17.02) konferencji prasowej w Namysłowie działacze młodzieżówki… » więcej 2020-02-17, godz. 16:20 Opolscy parlamentarzyści wspominają Marka Świercza. Pożegnanie naszego kolegi jutro 'Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata dziennikarskiego. Nikt nie będzie go w stanie zastąpić'. Tuż po zakończeniu Niedzielnej Loży Radiowej… » więcej 2020-02-17, godz. 16:00 Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, czyli 5 tysięcy dla każdej wsi w ciągu 3 lat Do 5 tysięcy złotych pomocy na sołectwo - to pomysł urzędu marszałkowskiego, który w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej chce pomóc mieszkańcom najmniejszych… » więcej 2020-02-17, godz. 15:00 Marcin Ociepa popiera reelekcję Andrzeja Dudy. "Celem jest zwycięstwo w pierwszej turze, bo w drugiej bywa różnie" Rozpoczęła się opolska część kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Reelekcję poparł na konferencji prasowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »