Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-14, 14:39 Autor: Monika Matuszkiewicz

Będzie remont przejścia dla pieszych przy Piastowskiej w Opolu

Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Radna Opola Elżbieta Kurek, chce aby miasto zajęło się naprawą nawierzchni na przejściu dla pieszych przy Piastowskiej, obok urzędu wojewódzkiego. Według radnej osoby np. poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mogą czuć się tam bezpiecznie. Miejski Zarząd Dróg w Opolu zapowiada remont na wiosnę.
- Klika miesięcy temu byłam świadkiem, jak młody mężczyzna na wózku inwalidzkim nie był w stanie przejechać przez przejście i postanowiłam zająć się tą sprawą - mówi Elżbieta Kurek, radna Opola. - Nie może być na przejściu dla pieszych sytuacji, że ktoś się przewróci. Tam samochody dosyć szybko się przemieszczają i co gorsza, nie każdy respektuje zielone światła. Uważam, że to połączenie jest niebezpieczne. Jest odpowiedź, że będzie to wyrównane, ale zobaczymy czy to wystarczy.

Mieszkańcy Opola są tego samego zdania, co radna. Wielu z nich uważa, że szczególnie zimą nie da się tam przejść bezpiecznie i bez kontuzji.

- To jest niebezpieczne dla ludzi, którzy chodzą z laseczkami, dla małych dzieci, którym nóżka tam wpada. Dla mnie jak mam obcasy, też nie jest to komfortowe. Można to zmienić. Byłoby dobrze, jakby zrobili tam asfalt, tak jak jest dalej. Dla starszych osób jest to problemowe przejście - mówią mieszkańcy Opola.

- To przejście jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, ale postaramy się je zmodernizować - dodaje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Ta kostka w tym miejscu będzie wyrównana, uzupełniona i fugowana. Kostka tam pozostanie, ale będzie zrobiona w taki sposób, aby tworzyła jak najbardziej wyrównaną powierzchnię, aby łatwiej poruszało się tam osobom niepełnosprawnym.

Kilka miesięcy temu ten sam problem był na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Katedralnej z Książąt Opolskich.
Elżbieta Kurek
mieszkańcy Opola
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 21:20 Raport dnia: w regionie ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań. Koronawirus przyczynił się do śmierci… 95 nowych zakażeń, 6 ofiar śmiertelnych i 231 ozdrowieńców to bilans ostatniej doby w regionie. 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań… » więcej 2021-01-23, godz. 19:40 W Opolu modlono się o jedność chrześcijan. "Dziś więcej nas łączy niż dzieli, jednak nie zawsze tak było" W opolskim kościele seminaryjnym odbyło się dziś (23.01) nabożeństwo ekumeniczne. To centralne wydarzenie tegorocznych opolskich obchodów Tygodnia Modlitw… » więcej 2021-01-23, godz. 18:30 Nyski WOPR będzie produkował prąd z promieni słonecznych. W zakupie instalacji pomoże finansowo starostwo Na stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie pojawią się wkrótce panele słoneczne. W ten sposób instytucja chce przyczynić się do promocji… » więcej 2021-01-23, godz. 18:15 Chciała pomóc psu i weszła na lód. Chwilę potem wpadła do lodowatej wody Nietypowa interwencja funkcjonariuszy kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dzisiejszego (23.01) popołudnia ratowali oni kobietę, pod którą załamał się … » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do… » więcej 2021-01-23, godz. 17:45 Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadko… Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać… » więcej 2021-01-23, godz. 17:30 Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę… » więcej 2021-01-23, godz. 16:30 "Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie… » więcej 2021-01-23, godz. 15:57 Wyciek gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Z budynku trzeba było ewakuować mieszkańców Wyciek gazu w kamienicy przy ulicy Paderewskiego w Kędzierzynie-Koźlu spowodował interwencję służb ratunkowych. Konieczna okazała się także tymczasowa… » więcej 2021-01-23, godz. 15:30 Kwalifikacja wojskowa w tym roku przesunięta z powodu pandemii. Odbędzie się w dwóch terminach Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna kwalifikacja wojskowa nie rozpocznie się 25 stycznia. Zostanie przeprowadzona w dwóch turach wiosną i latem. Przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »