Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-14, 14:39 Autor: Monika Matuszkiewicz

Będzie remont przejścia dla pieszych przy Piastowskiej w Opolu

Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przejście dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Radna Opola Elżbieta Kurek, chce aby miasto zajęło się naprawą nawierzchni na przejściu dla pieszych przy Piastowskiej, obok urzędu wojewódzkiego. Według radnej osoby np. poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mogą czuć się tam bezpiecznie. Miejski Zarząd Dróg w Opolu zapowiada remont na wiosnę.
- Klika miesięcy temu byłam świadkiem, jak młody mężczyzna na wózku inwalidzkim nie był w stanie przejechać przez przejście i postanowiłam zająć się tą sprawą - mówi Elżbieta Kurek, radna Opola. - Nie może być na przejściu dla pieszych sytuacji, że ktoś się przewróci. Tam samochody dosyć szybko się przemieszczają i co gorsza, nie każdy respektuje zielone światła. Uważam, że to połączenie jest niebezpieczne. Jest odpowiedź, że będzie to wyrównane, ale zobaczymy czy to wystarczy.

Mieszkańcy Opola są tego samego zdania, co radna. Wielu z nich uważa, że szczególnie zimą nie da się tam przejść bezpiecznie i bez kontuzji.

- To jest niebezpieczne dla ludzi, którzy chodzą z laseczkami, dla małych dzieci, którym nóżka tam wpada. Dla mnie jak mam obcasy, też nie jest to komfortowe. Można to zmienić. Byłoby dobrze, jakby zrobili tam asfalt, tak jak jest dalej. Dla starszych osób jest to problemowe przejście - mówią mieszkańcy Opola.

- To przejście jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, ale postaramy się je zmodernizować - dodaje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Ta kostka w tym miejscu będzie wyrównana, uzupełniona i fugowana. Kostka tam pozostanie, ale będzie zrobiona w taki sposób, aby tworzyła jak najbardziej wyrównaną powierzchnię, aby łatwiej poruszało się tam osobom niepełnosprawnym.

Kilka miesięcy temu ten sam problem był na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Katedralnej z Książąt Opolskich.
Elżbieta Kurek
mieszkańcy Opola
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 12:51 "Droga do wolności" - projekt edukacyjny delegatury IPN w Opolu o przemarszu Brygady Świętokrzyskiej przez Śląsk Przybliżyć mieszkańcom Opolszczyzny historię Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która 75 lat temu 19 stycznia przemaszerowała przez Śląsk - to główny cel projektu edukacyjnego… » więcej 2020-01-20, godz. 12:39 Jeszcze w tym roku w Brzegu powstanie centrum przesiadkowe. Przetarg już ogłoszono Jeszcze w tym roku brzeski dworzec autobusowy ma przejść metamorfozę. W miejscu zaniedbanych zabudowań sprzed kilkudziesięciu lat pojawi się nowoczesne centrum… » więcej 2020-01-20, godz. 12:26 Policjanci z Zawadzkiego uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie 33-latek kilka dni temu zadzwonił do swojego dzielnicowego aspiranta Damiana Zembika i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. » więcej 2020-01-20, godz. 11:15 Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży tematem spotkania w opolskim SCK To kolejna odsłona cyklu 'Psychologia w praktyce'. Zagadnienie to będzie zgłębiać Wiktoria Kubiec, starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień zajmuje… » więcej 2020-01-20, godz. 11:02 "Darmowy" bilet od policji czeka na Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest poszukiwany Opolska policja poszukuje Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, nielegalne transfery dewizowe i przestępstwa… » więcej 2020-01-20, godz. 10:12 Nowe przystanki autobusów miejskich w rejonie dworca PKS w Opolu Uwaga pasażerowie opolskiego MZK. Od dzisiaj (20.01) autobusy miejskie w Opolu nie zatrzymują się przy kilku przystankach w rejonie budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »