Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-12, 08:30 Autor: Katarzyna Doros

"Polonez to dla nas taniec przejścia w dorosłość". W regionie ruszyły bale studniówkowe [ZDJĘCIA]

Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu odtańczyli poloneza i już odliczają do matury. W regionie rozpoczął się sezon na studniówki. Na tradycyjnym balu nie zabrakło czerwonych podwiązek, długich balowych sukni i eleganckich garniturów. Wszystko po to, żeby dumnie wejść w dorosłe życie i poczuć się tego dnia wyjątkowo.
- Stres przed polonezem jest zawsze, każdy boi się zapomnieć jakieś figury. Kończymy szkołę, dlatego to jest tak ważne, żeby wszystko było dopięte idealnie na ostatni guzik - mówi Kamil. - To jest jedyna tak naprawdę okazja, żeby zatańczyć taki taniec. Taniec tego przejścia w to życie dorosłe, bo jeszcze studniówka, a potem już 100 dni do matury.

- Standardowo dominują sukienki proste i długie w kolorze czerwieni, czarni i granatu. Praktycznie każda dziewczyna ma pokręcone włosy. Loki to jest tegoroczny trend - dodaje Anna Laba z IV C.

- Wszystkie dziewczyny idąc do fryzjera mówiły, żeby nie ścinać włosów, bo zetnie się je razem z wiedzą, którą potrzebujemy do matury - mówi Sylwia Baron z kl. IV B.

- Niektórych uczniów ciężko rozpoznać, tak elegancko wyglądają. Są tacy dorośli - dodaje Ewa Nowak-Kubler, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. - My jako nauczyciele czujemy oddech matury na karku i mam nadzieję, że oni nasi uczniowie zaraz po studniówce też to odczują. Ja niestety miałam całkiem inną studniówkę. Nie mogliśmy nosić tak pięknych sukien, ani żadnego makijażu. Były białe bluzki i czarne spódniczki oraz buty bez obcasów, ale też świetnie się bawiliśmy.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja maturą pisemną z języka polskiego i potrwają ponad 2 tygodnie do 21 maja.

Dłuższa relacja z balu studniówkowego opolskiego "Ekonomika" w poniedziałkowym (13.01) magazynie "Reporterskie Tu i Teraz" od godziny 14:00.
maturzyści

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »