Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-12, 08:30 Autor: Katarzyna Doros

"Polonez to dla nas taniec przejścia w dorosłość". W regionie ruszyły bale studniówkowe [ZDJĘCIA]

Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka ZSE w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu odtańczyli poloneza i już odliczają do matury. W regionie rozpoczął się sezon na studniówki. Na tradycyjnym balu nie zabrakło czerwonych podwiązek, długich balowych sukni i eleganckich garniturów. Wszystko po to, żeby dumnie wejść w dorosłe życie i poczuć się tego dnia wyjątkowo.
- Stres przed polonezem jest zawsze, każdy boi się zapomnieć jakieś figury. Kończymy szkołę, dlatego to jest tak ważne, żeby wszystko było dopięte idealnie na ostatni guzik - mówi Kamil. - To jest jedyna tak naprawdę okazja, żeby zatańczyć taki taniec. Taniec tego przejścia w to życie dorosłe, bo jeszcze studniówka, a potem już 100 dni do matury.

- Standardowo dominują sukienki proste i długie w kolorze czerwieni, czarni i granatu. Praktycznie każda dziewczyna ma pokręcone włosy. Loki to jest tegoroczny trend - dodaje Anna Laba z IV C.

- Wszystkie dziewczyny idąc do fryzjera mówiły, żeby nie ścinać włosów, bo zetnie się je razem z wiedzą, którą potrzebujemy do matury - mówi Sylwia Baron z kl. IV B.

- Niektórych uczniów ciężko rozpoznać, tak elegancko wyglądają. Są tacy dorośli - dodaje Ewa Nowak-Kubler, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. - My jako nauczyciele czujemy oddech matury na karku i mam nadzieję, że oni nasi uczniowie zaraz po studniówce też to odczują. Ja niestety miałam całkiem inną studniówkę. Nie mogliśmy nosić tak pięknych sukien, ani żadnego makijażu. Były białe bluzki i czarne spódniczki oraz buty bez obcasów, ale też świetnie się bawiliśmy.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja maturą pisemną z języka polskiego i potrwają ponad 2 tygodnie do 21 maja.

Dłuższa relacja z balu studniówkowego opolskiego "Ekonomika" w poniedziałkowym (13.01) magazynie "Reporterskie Tu i Teraz" od godziny 14:00.
maturzyści

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 07:00 Opolski biskup Andrzej Czaja wydał dekret obowiązujący podczas Wszystkich Świętych Ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja wydał dekret w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Pojawiła się w nim prośba do… » więcej 2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***