Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-10, 20:57 Autor: Katarzyna Doros

Pierwsze biuro poselskie Violetty Porowskiej rozpoczęło działalność w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros]
Violetta Porowska w Kędzierzynie-Koźlu otworzyła swoje pierwsze biuro poselskie. Jak zapowiada szefowa PiS w regionie ma to być miejsce spotkań dla sympatyków prawicy i mieszkańców powiatu.
- Każdy znajdzie tu pomoc dzięki społecznym asystentom - mówi poseł Violetta Porowska. - Jesteśmy dla ludzi, będziemy z ludźmi i inni ludzie dobrej woli będą z tymi ludźmi współpracować. Biuro jest duże, pokaźne. Jest miejsce dla ludzi, jest miejsce na poczekalnię, jest też miejsce na to, żeby każdy mógł swoją sprawę załatwić. Jest nawet moje specjalne biuro, żebym mogła indywidualnie zapraszać ludzi. A co więcej, mamy dużą salę konferencyjną na duże, liczniejsze spotkania.

Zdaniem Adriana Czubaka, wojewody opolskiego nowe biuro poselskie w Kędzierzynie-Koźlu to powód do dumy dla miasta i przykład dla mniejszych miejscowości. - Widzimy jakie jest zapotrzebowanie tutaj teraz i widzieliśmy to przez cztery lata pracy w urzędzie wojewódzkim. Widzieliśmy co się działo, ile spraw było, ile potrzeb, ile zapytań i próśb o pomoc. I na pewno ma to przełożenie też na tym mniejszym terenie w poszczególnych miastach powiatowych.

- Pierwsze biuro poselskie właśnie w Kędzierzynie-Koźlu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i za to dziękujemy - dodaje radna miejska Katarzyna Kukolka-Bogocz i nowo wybrana pełnomocnik PiS w Kędzierzynie-Koźlu, odpowiedzialna za wybory prezydenckie.

Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie zadeklarowała, że w swoim biurze chce pojawiać się przynajmniej raz w miesiącu. - Dyżury asystentów nie są jeszcze ustalone, cały czas zgłaszają się chętni do pomocy - dodaje Porowska. Podczas inauguracji działalności biura legitymację pierwszego asystenta społecznego odebrała Urszula Matuszyk.

Biuro poselskie Violetty Porowskiej mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 3 w pobliżu dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu. Kolejne biura mają powstać w Nysie i w Brzegu.
Violetta Porowska
Adrian Czubak, Katarzyna Kukolka-Bogocz
Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu + konferencja prasowa

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 12:51 "Droga do wolności" - projekt edukacyjny delegatury IPN w Opolu o przemarszu Brygady Świętokrzyskiej przez Śląsk Przybliżyć mieszkańcom Opolszczyzny historię Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która 75 lat temu 19 stycznia przemaszerowała przez Śląsk - to główny cel projektu edukacyjnego… » więcej 2020-01-20, godz. 12:39 Jeszcze w tym roku w Brzegu powstanie centrum przesiadkowe. Przetarg już ogłoszono Jeszcze w tym roku brzeski dworzec autobusowy ma przejść metamorfozę. W miejscu zaniedbanych zabudowań sprzed kilkudziesięciu lat pojawi się nowoczesne centrum… » więcej 2020-01-20, godz. 12:26 Policjanci z Zawadzkiego uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie 33-latek kilka dni temu zadzwonił do swojego dzielnicowego aspiranta Damiana Zembika i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. » więcej 2020-01-20, godz. 11:15 Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży tematem spotkania w opolskim SCK To kolejna odsłona cyklu 'Psychologia w praktyce'. Zagadnienie to będzie zgłębiać Wiktoria Kubiec, starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień zajmuje… » więcej 2020-01-20, godz. 11:02 "Darmowy" bilet od policji czeka na Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest poszukiwany Opolska policja poszukuje Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, nielegalne transfery dewizowe i przestępstwa… » więcej 2020-01-20, godz. 10:12 Nowe przystanki autobusów miejskich w rejonie dworca PKS w Opolu Uwaga pasażerowie opolskiego MZK. Od dzisiaj (20.01) autobusy miejskie w Opolu nie zatrzymują się przy kilku przystankach w rejonie budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »