Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-10, 20:57 Autor: Katarzyna Doros

Pierwsze biuro poselskie Violetty Porowskiej rozpoczęło działalność w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros]
Violetta Porowska w Kędzierzynie-Koźlu otworzyła swoje pierwsze biuro poselskie. Jak zapowiada szefowa PiS w regionie ma to być miejsce spotkań dla sympatyków prawicy i mieszkańców powiatu.
- Każdy znajdzie tu pomoc dzięki społecznym asystentom - mówi poseł Violetta Porowska. - Jesteśmy dla ludzi, będziemy z ludźmi i inni ludzie dobrej woli będą z tymi ludźmi współpracować. Biuro jest duże, pokaźne. Jest miejsce dla ludzi, jest miejsce na poczekalnię, jest też miejsce na to, żeby każdy mógł swoją sprawę załatwić. Jest nawet moje specjalne biuro, żebym mogła indywidualnie zapraszać ludzi. A co więcej, mamy dużą salę konferencyjną na duże, liczniejsze spotkania.

Zdaniem Adriana Czubaka, wojewody opolskiego nowe biuro poselskie w Kędzierzynie-Koźlu to powód do dumy dla miasta i przykład dla mniejszych miejscowości. - Widzimy jakie jest zapotrzebowanie tutaj teraz i widzieliśmy to przez cztery lata pracy w urzędzie wojewódzkim. Widzieliśmy co się działo, ile spraw było, ile potrzeb, ile zapytań i próśb o pomoc. I na pewno ma to przełożenie też na tym mniejszym terenie w poszczególnych miastach powiatowych.

- Pierwsze biuro poselskie właśnie w Kędzierzynie-Koźlu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i za to dziękujemy - dodaje radna miejska Katarzyna Kukolka-Bogocz i nowo wybrana pełnomocnik PiS w Kędzierzynie-Koźlu, odpowiedzialna za wybory prezydenckie.

Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie zadeklarowała, że w swoim biurze chce pojawiać się przynajmniej raz w miesiącu. - Dyżury asystentów nie są jeszcze ustalone, cały czas zgłaszają się chętni do pomocy - dodaje Porowska. Podczas inauguracji działalności biura legitymację pierwszego asystenta społecznego odebrała Urszula Matuszyk.

Biuro poselskie Violetty Porowskiej mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 3 w pobliżu dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu. Kolejne biura mają powstać w Nysie i w Brzegu.
Violetta Porowska
Adrian Czubak, Katarzyna Kukolka-Bogocz
Otwarcie biura poselskiego Violetty Porowskiej w Kędzierzynie-Koźlu + konferencja prasowa

Wiadomości z regionu

2021-01-22, godz. 21:00 Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego pomagają w transporcie pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim poinformowali o rozpoczęciu akcji związanej z transportem pacjentów do punktów szczepień. » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Raport dnia: 113 nowych zakażeń w regionie. Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 70+ 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (22.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, który wpadł do rowu melioracyjnego Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj (22.01) w Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Przypadkowi świadkowie powiadomili służby ratunkowe o mężczyźnie… » więcej 2021-01-22, godz. 19:00 KAS w Opolu odzyskała dla skarbu państwa 55 mln zaległych podatków. Spółka uregulowała zaległości Jedna z firm z branży telekomunikacyjnej wpłaciła 55 mln złotych zaległego podatku wraz z odsetkami. To efekt kontroli, którą prowadziła Krajowa Administracja… » więcej 2021-01-22, godz. 18:30 "To jest ikona naszego środowiska". Prezes Stowarzyszenia Klub Rodło w Opolu gościem Loży Radiowej To właśnie Henryk Wierny wnioskował o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi Markowi. Procedurę tę wstrzymał… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Seniorzy 70+ rejestrują się na szczepienia przeciw COVID-19. "Proponują infolinię lub listę rezerwową" Osoby powyżej 70. roku życia mogą od dziś (22.01) rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy prowadzone są m.in. internetowo lub telefonicznie… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Głubczyce: zmiana organizacji ruchu na Kozielskiej zmniejszyła poziom bezpieczeństwa? Gmina nie wyklucza powrotu do… Po remoncie ul. Kozielskiej w Głubczycach nie wróciły znaki D1 - droga z pierwszeństwem przejazdu, pomimo że przy skrzyżowaniach z ulicami: Moniuszki, Bałuckiego… » więcej 2021-01-22, godz. 16:20 Uwodził, a później okradał? Proces Piotra Klemczaka jednak w opolskim sądzie Sąd Okręgowy w Opolu wystąpił z wnioskiem o przeniesienie sprawy Piotra Klemczaka do wrocławskiego sądu. Mężczyzna jest oskarżony o to, że najpierw rozkochiwał… » więcej 2021-01-22, godz. 16:15 Chcesz mieszkanie od miasta? Najpierw je wyremontuj Kilkanaście mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka na nowych najemców. Lokale mają od 30 do 125 metrów powierzchni, znajdują się w różnych punktach miasta… » więcej 2021-01-22, godz. 15:25 Otmuchów uruchomił trzeci żłobek w gminie. Wkrótce ruszy budowa kolejnej tego typu placówki. "To jest rzeczywiste… Otmuchów uruchomił dziś (22.01) oficjalnie kolejny żłobek. Placówka mogąca zapewnić opiekę 35 maluchom powstała po rozbudowie dotychczasowego przedszkola… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »