Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-09, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Wnętrze ratusza w Grodkowie zmieniło się nie do poznania. Zakończył się kompleksowy remont zabytkowego obiektu

Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
W Grodkowie zakończył się remont miejskiego ratusza. Po trwających ponad rok pracach wewnątrz obiektu, mieszczące się w nim instytucje powróciły dziś (09.01) na swoje miejsce.
Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku budynek zyskał nowoczesne oświetlenie, wentylację, czy instalację przeciwpożarową, a dzięki budowie windy wszystkie jego kondygnacje stały się bardziej dostępne dla mieszkańców.

Władze miasta mają nadzieję, że ratusz po remoncie stanie się miejscem spotkań wszystkich grup wiekowych.

- Ważne, żeby obiekt nie tylko z zewnątrz ładnie wyglądał, tylko żeby żył, funkcjonował i to właśnie zaczyna się dziać. Dzisiaj otworzyliśmy bibliotekę, która tu wróciła. Otwieramy też pomieszczenia dla organizacji pozarządowych. W sobotę będzie pierwszy ślub. Sala ślubów będzie w innym miejscu niż dotychczas, ale też w ratuszu - wskazuje burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Związki małżeńskie będą od teraz zawierane w niemal filmowej scenerii.

- Zmieniła się cała struktura wnętrza. Jest zagospodarowane na nasze potrzeby całe skrzydło lewe, kiedyś sala ślubów była ulokowana na pierwszym piętrze. W tej chwili widać, że to jest XXI wiek i to miejsce jest chlubą dla nas wszystkich, dlatego z całą serdecznością zachęcam tutaj przybyć, zobaczyć i oczywiście zawrzeć związek małżeński - namawia Katarzyna Pilichiewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grodkowie.

Dzięki udogodnieniom dla seniorów i niepełnosprawnych, mieszkańcy nie będą musieli już pokonywać prowadzących na wyższe poziomy schodów. Dzięki temu, w obiekcie ma wkrótce funkcjonować między innymi klub seniora.

- Największym osiągnięciem jest winda, bardzo się z tego cieszymy. Przenieśliśmy się na drugie skrzydło, ale, tak jak poprzednio, nadal zajmujemy trzy kondygnacje. Pomieszczenia są wyremontowane, śliczne. Mam nadzieję, że będzie się tu odbywało wiele wspaniałych imprez - mówi dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie, Alicja Biesaga.

Dodajmy, że remont ratusza wraz z otoczeniem to zadanie realizowane etapami, którego początki sięgają 2006 roku. Łącznie wszystkie prace kosztowały 14,5 miliona złotych, z czego prawie 9 mln pochodziło z funduszy unijnych oraz budżetu państwa.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 12:51 "Droga do wolności" - projekt edukacyjny delegatury IPN w Opolu o przemarszu Brygady Świętokrzyskiej przez Śląsk Przybliżyć mieszkańcom Opolszczyzny historię Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która 75 lat temu 19 stycznia przemaszerowała przez Śląsk - to główny cel projektu edukacyjnego… » więcej 2020-01-20, godz. 12:39 Jeszcze w tym roku w Brzegu powstanie centrum przesiadkowe. Przetarg już ogłoszono Jeszcze w tym roku brzeski dworzec autobusowy ma przejść metamorfozę. W miejscu zaniedbanych zabudowań sprzed kilkudziesięciu lat pojawi się nowoczesne centrum… » więcej 2020-01-20, godz. 12:26 Policjanci z Zawadzkiego uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie 33-latek kilka dni temu zadzwonił do swojego dzielnicowego aspiranta Damiana Zembika i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. » więcej 2020-01-20, godz. 11:15 Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży tematem spotkania w opolskim SCK To kolejna odsłona cyklu 'Psychologia w praktyce'. Zagadnienie to będzie zgłębiać Wiktoria Kubiec, starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień zajmuje… » więcej 2020-01-20, godz. 11:02 "Darmowy" bilet od policji czeka na Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest poszukiwany Opolska policja poszukuje Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, nielegalne transfery dewizowe i przestępstwa… » więcej 2020-01-20, godz. 10:12 Nowe przystanki autobusów miejskich w rejonie dworca PKS w Opolu Uwaga pasażerowie opolskiego MZK. Od dzisiaj (20.01) autobusy miejskie w Opolu nie zatrzymują się przy kilku przystankach w rejonie budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »