Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-09, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Wnętrze ratusza w Grodkowie zmieniło się nie do poznania. Zakończył się kompleksowy remont zabytkowego obiektu

Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
Grodkowski ratusz po remoncie [fot. Daniel Klimczak]
W Grodkowie zakończył się remont miejskiego ratusza. Po trwających ponad rok pracach wewnątrz obiektu, mieszczące się w nim instytucje powróciły dziś (09.01) na swoje miejsce.
Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku budynek zyskał nowoczesne oświetlenie, wentylację, czy instalację przeciwpożarową, a dzięki budowie windy wszystkie jego kondygnacje stały się bardziej dostępne dla mieszkańców.

Władze miasta mają nadzieję, że ratusz po remoncie stanie się miejscem spotkań wszystkich grup wiekowych.

- Ważne, żeby obiekt nie tylko z zewnątrz ładnie wyglądał, tylko żeby żył, funkcjonował i to właśnie zaczyna się dziać. Dzisiaj otworzyliśmy bibliotekę, która tu wróciła. Otwieramy też pomieszczenia dla organizacji pozarządowych. W sobotę będzie pierwszy ślub. Sala ślubów będzie w innym miejscu niż dotychczas, ale też w ratuszu - wskazuje burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Związki małżeńskie będą od teraz zawierane w niemal filmowej scenerii.

- Zmieniła się cała struktura wnętrza. Jest zagospodarowane na nasze potrzeby całe skrzydło lewe, kiedyś sala ślubów była ulokowana na pierwszym piętrze. W tej chwili widać, że to jest XXI wiek i to miejsce jest chlubą dla nas wszystkich, dlatego z całą serdecznością zachęcam tutaj przybyć, zobaczyć i oczywiście zawrzeć związek małżeński - namawia Katarzyna Pilichiewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grodkowie.

Dzięki udogodnieniom dla seniorów i niepełnosprawnych, mieszkańcy nie będą musieli już pokonywać prowadzących na wyższe poziomy schodów. Dzięki temu, w obiekcie ma wkrótce funkcjonować między innymi klub seniora.

- Największym osiągnięciem jest winda, bardzo się z tego cieszymy. Przenieśliśmy się na drugie skrzydło, ale, tak jak poprzednio, nadal zajmujemy trzy kondygnacje. Pomieszczenia są wyremontowane, śliczne. Mam nadzieję, że będzie się tu odbywało wiele wspaniałych imprez - mówi dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie, Alicja Biesaga.

Dodajmy, że remont ratusza wraz z otoczeniem to zadanie realizowane etapami, którego początki sięgają 2006 roku. Łącznie wszystkie prace kosztowały 14,5 miliona złotych, z czego prawie 9 mln pochodziło z funduszy unijnych oraz budżetu państwa.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2021-01-22, godz. 21:00 Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego pomagają w transporcie pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim poinformowali o rozpoczęciu akcji związanej z transportem pacjentów do punktów szczepień. » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Raport dnia: 113 nowych zakażeń w regionie. Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 70+ 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (22.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, który wpadł do rowu melioracyjnego Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj (22.01) w Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Przypadkowi świadkowie powiadomili służby ratunkowe o mężczyźnie… » więcej 2021-01-22, godz. 19:00 KAS w Opolu odzyskała dla skarbu państwa 55 mln zaległych podatków. Spółka uregulowała zaległości Jedna z firm z branży telekomunikacyjnej wpłaciła 55 mln złotych zaległego podatku wraz z odsetkami. To efekt kontroli, którą prowadziła Krajowa Administracja… » więcej 2021-01-22, godz. 18:30 "To jest ikona naszego środowiska". Prezes Stowarzyszenia Klub Rodło w Opolu gościem Loży Radiowej To właśnie Henryk Wierny wnioskował o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi Markowi. Procedurę tę wstrzymał… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Seniorzy 70+ rejestrują się na szczepienia przeciw COVID-19. "Proponują infolinię lub listę rezerwową" Osoby powyżej 70. roku życia mogą od dziś (22.01) rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy prowadzone są m.in. internetowo lub telefonicznie… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Głubczyce: zmiana organizacji ruchu na Kozielskiej zmniejszyła poziom bezpieczeństwa? Gmina nie wyklucza powrotu do… Po remoncie ul. Kozielskiej w Głubczycach nie wróciły znaki D1 - droga z pierwszeństwem przejazdu, pomimo że przy skrzyżowaniach z ulicami: Moniuszki, Bałuckiego… » więcej 2021-01-22, godz. 16:20 Uwodził, a później okradał? Proces Piotra Klemczaka jednak w opolskim sądzie Sąd Okręgowy w Opolu wystąpił z wnioskiem o przeniesienie sprawy Piotra Klemczaka do wrocławskiego sądu. Mężczyzna jest oskarżony o to, że najpierw rozkochiwał… » więcej 2021-01-22, godz. 16:15 Chcesz mieszkanie od miasta? Najpierw je wyremontuj Kilkanaście mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka na nowych najemców. Lokale mają od 30 do 125 metrów powierzchni, znajdują się w różnych punktach miasta… » więcej 2021-01-22, godz. 15:25 Otmuchów uruchomił trzeci żłobek w gminie. Wkrótce ruszy budowa kolejnej tego typu placówki. "To jest rzeczywiste… Otmuchów uruchomił dziś (22.01) oficjalnie kolejny żłobek. Placówka mogąca zapewnić opiekę 35 maluchom powstała po rozbudowie dotychczasowego przedszkola… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »