Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-08, 20:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Noworoczne spotkanie opolskiego środowiska akademickiego. "Ten rok będzie sprawdzianem dla akademickości tego miasta"

Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotkanie noworoczne opolskiego środowiska akademickiego [fot. Wiktoria Palarczyk]
Spotykają się raz w roku od blisko 30 lat. Przedstawiciele środowiska akademickiego, nauczyciele, pracownicy administracyjni wyższych uczelni i instytutów Opola wzięli udział w noworocznym spotkaniu opłatkowym.
- Ten rok będzie takim sprawdzianem dla akademickości miasta Opola - twierdzi prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego. - Spotykamy się tutaj z przedstawicielami wszystkich opolskich uczelni. Mam nadzieję, że będą podzielać moją troskę o to, co nas czeka i o to, co mamy do zrobienia w tym roku.

- Będziemy sobie życzyć na pewno dużo zdrowia, ale także energii, żeby nam jej nie brakło podczas wdrażania ustawy 2.0, a jest to dla nas wyzwanie. Ta ustawa zmieniła bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Będziemy życzyć także sobie radości z naszej pracy, żeby studenci lubili z nami współpracować, bo to jest dla nas ważne oraz, żeby nam nie brakło pomysłów naukowych na ten rok i przyszłość, żebyśmy nasz poziom naukowy podnosili coraz wyżej - dodaje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

W spotkaniu wziął udział również biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja.

- Życzyć chcę temu środowisku, co byśmy żyli naprawdę w wielkiej zgodzie w naszym Opolu. Ten miniony rok był dość trudny, w związku z reformą oraz różnymi, personalnymi problemami. Potrzeba nam pojednania, zintegrowania środowiska, większej otwartości na siebie, by po prostu w tej zgodzie żyjąc umieć odpowiedzieć na nowe wyzwania - dodaje Czaja.

Część artystyczną przygotowała grupa związana z Duszpasterstwem Nauczycieli Akademickich, działającym już 20 lat.

Dodajmy, że spotkanie odbyło się auli seminaryjnej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
prof. Marek Masnyk, prof. Marcin Lorenc
bp Andrzej Czaja

Wiadomości z regionu

2020-08-06, godz. 10:00 Jak poprawić jakość życia w Kędzierzynie-Koźlu? Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać pomysły na wykonanie ważnych inwestycji w mieście lub inicjatyw do zrealizowania. Kędzierzyński magistrat… » więcej 2020-08-06, godz. 08:45 Ruszyła budowa placu rekreacyjnego w Starym Ujeździe Ruszyła budowa placu rekreacyjnego w Starym Ujeździe. Przy ul. Chopina powstaną ścieżki piesze, mała architektura i koło młyńskie o średnicy 3 metrów… » więcej 2020-08-06, godz. 08:00 Za 2 lata zawodnicy Orła Namysłów będą trenować w lepszych warunkach. Ministerstwo da połowę pieniędzy na rozbudowę… Zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Namysłów będą trenować w zmodernizowanym obiekcie. Miejscowy magistrat otrzymał z Ministerstwa Sportu ponad milion… » więcej 2020-08-06, godz. 07:00 Blisko 100 projektów w Budżecie Obywatelskim Opola 2021. Teraz drugi etap weryfikacji 99 projektów przeszło pierwszą formalną drogę do Budżetu Obywatelskiego Opola 2021. 39 wniosków jest ogólnomiejskich i 60 dzielnicowych. » więcej 2020-08-05, godz. 20:30 Raport dnia. W regionie zaraziło się 21 kolejnych osób. W kraju ponad 600 zakażeń oraz 18 zgonów 21 nowych zarażeń koronawirusem odnotowano dzisiaj (05.08) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 640 nowych przypadkach… » więcej 2020-08-05, godz. 20:00 Kolejny etap remontu brzeskiego ratusza. Pojawi się wystawa pamiątek z przeszłości oraz ułatwienia dla niewidomych Prawie 400 tysięcy złotych będzie kosztował kolejny etap prac w brzeskim ratuszu. Po przywróceniu bogatych zdobień w sali rajców, wkrótce pojawi się tam… » więcej 2020-08-05, godz. 18:30 ECO kontynuuje strategię zmniejszenia emisji pyłów i dwutlenku węgla. Podpisano umowę na dwie inwestycje w Opolu Kolejną umowę na modernizację sieci ciepłowniczej w Opolu podpisano dziś (05.08) w siedzibie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Udało się pozyskać 700 tysięcy… » więcej 2020-08-05, godz. 17:15 Opole: są pierwsze utrudnienia w ruchu przed czwartkowym etapem Tour de Pologne. Niektórzy omijają bariery Zmieniła się organizacja ruchu na ulicach centrum Opola w związku z jutrzejszym (06.05) etapem Tour de Pologne. » więcej 2020-08-05, godz. 17:08 Wypadek na DK 39 na odcinku Namysłów - Kępno. Droga jest zablokowana Jak informuje dyżurny GDDKiA w Opolu, między Rychnowem a Bukową Śląską zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców wyszedł z pojazdu o własnych… » więcej 2020-08-05, godz. 16:15 Szpital w Nysie wstrzymuje planowe przyjęcia na chirurgii. U pacjentów wykryto koronawirusa Nyski szpital do odwołania wstrzymał planowe przyjęcia na oddziale chirurgii ogólnej. Powodem jest koronawirus, który stwierdzono wśród pacjentów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »