Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-06, 17:54 Autor: Katarzyna Doros

"Cuda, cuda ogłaszają". VIII Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Opola [FILM, ZDJĘCIA]

"Cuda, cuda ogłaszają". VIII Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Opola
Trzej mędrcy ze Wschodu w asyście pasterzy, Maryi z Józefem, dzieci i aniołów, po raz VIII przeszli ulicami Opola. Było gwarno, radośnie i kolorowo. W tradycyjnym Orszaku Trzech Króli w Opolu przy akompaniamencie orkiestry dętej ze Szczepanowic tłumnie wzięły udział rodziny z dziećmi oraz liczne grupy uczniów i przedszkolaków.
- Co roku z dziećmi chodzimy, już nie pamiętam, który raz. Jest możliwość, żeby fajnie świętować i ze wszystkimi, żeby uczcić narodziny Pana Jezusa i odwiedziny przez trzech króli - mówi jedna z nauczycielek w szkole katolickiej w Opolu.

- Idziemy w czerwonym orszaku króla Kacpra. Mam czerwoną pelerynę i złotą koronę. Trzej królowie mieli ze sobą złoto, mirrę i kadzidło, nieśli to dla Pana Jezusa - dodaje Ania.

- Jestem tu, żeby pokazać swoją wiarę na zewnątrz. W tych czasach jest to konieczne - mówi Andrzej z Otmuchowa.

- To już taka tradycja. Byłem z żoną ponad 8 lat temu w Kudowie, wtedy jeszcze w Opolu tego orszaku nie było. Pierwszy raz go tam widzieliśmy i teraz co roku w nim uczestniczymy - dodaje Józef z Opola.

- Przybyliśmy z daleka, żeby pokłonić się nowonarodzonemu Bogu. Przede wszystkim niesiemy dary duchowe każdego, kto przyszedł na plac, tych ludzi, którzy się tutaj spotkali. Jesteśmy dziś ich reprezentantami - mówią królowie.

Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają". Wydarzenie zakończyło wspólne kolędowanie na placu Jana Pawła II.

Podobne orszaki przeszły także w innych miastach na Opolszczyźnie, m.in. w Wołczynie, w Kędzierzynie-Koźlu, w Miedzianej oraz po raz pierwszy w Strzelcach Opolskich.
Orszak Trzech Króli w Opolu

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »