Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-16, 21:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Czas podsumowań i rozmów o przyszłości. Ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Programowej Radia Opole

Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Wybory do Europarlamentu, sejmu i senatu, nowe audycje, czy uruchomienie Radia Opole 2 Kultura. To część najważniejszych wydarzeń, w które zaangażowana była nasza rozgłośnia w kończącym się roku. Dziś (16.12) po raz ostatni w 2019 roku spotkała się Rada Programowa Radia Opole.
Był więc czas na podsumowania i spojrzenie w przyszłość.

- Radio Opole jest silnym medium opiniotwórczym w regionie - mówi Maria Kalczyńska, przewodnicząca rady. - Ten rok był bardzo bogaty. Było dużo wydarzeń społecznych, politycznych. Również w naszym regionie. Myśmy też mieli takie tematy wokół których debatowaliśmy. Między innymi o polityce w Radiu Opole, o kwestiach społecznych. Staramy się jak najlepiej spełniać nasze zadania i kontrolować jak radio spełnia swoją misję, bo to nie jest radio komercyjne.

Jak stwierdza członek rady Tomasz Kostuś, poseł PO, to był intensywny rok pracy.

- Trzeba przyznać, że pracy na wielu płaszczyznach - zaznacza Kostuś. - To nie tylko ramówka, to nie tylko zmiana na bardziej atrakcyjną ofertę programową dla słuchaczy Radia Opole, ale to również stanie na straży obiektywizmu i rzetelności przekazu. My, jako przedstawiciele opozycji bardzo często zgłaszamy zarządowi nasze uwagi, nasze propozycje, sugestie.

- To był bardzo dobry rok dla Radia Opole - dodaje członek Rady Programowej Piotr Semak z PiS. - Bardzo wzrosła słuchalność stacji. Ukazało się wiele nowych audycji, nowych inicjatyw. Ja w szczególności cieszę się z powrotu "Agrokuriera".

Agrokurier, to nie jedyna zmiana na antenie Radia Opole w 2020 roku. Wiadomo już, że w ramówce po Nowym Roku pojawią się nowe audycje.

- Raz w tygodniu będziemy nadawali "Prosto z sejmu" - informuje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - W czwartki wywiady z politykami opolskimi, ale nie tylko, będzie przeprowadzała znana dziennikarka Magdalena Ogórek. To osoba związana z Opolszczyzną. Popołudniu krótsze pasmo Reporterskie Tu i Teraz, które zostanie skrócone do godziny. Po nim wejdziemy z nowym programem "Trendy i owędy" autorstwa Beaty Granatowskiej i Ireneusza Prochery. To będzie program popularno-naukowy.

Nową ramówkę Radia Opole poznamy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Maria Kalczyńska
Tomasz Kostuś, Piotr Semak
Piotr Moc

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 Bez obaw można kąpać się w miejscach okazjonalnie do tego wyznaczonych w regionie Woda we wszystkich trzech akwenach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w województwie opolskim jest dobrej jakości. Z komunikatu przesłanego przez Wojewódzką… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Głuchołazy: rodzinna impreza plenerowa w górskich klimatach Biesiada Góralska oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła to niektóre atrakcje Święta Gór Opawskich w Głuchołazach. Jest to pierwsza w tym sezonie letnim impreza… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Prudnik: zrujnowano objęty ochroną konserwatorską obiekt poprzemysłowy, będzie zawiadomienie do prokuratury Wiele wskazuje, że rozbiórka zabytkowego obiektu po włókienniczych zakładach w Prudniku jest bezprawna. Przed kilku laty fabryczne hale po byłych zakładach „Frotex”… » więcej 2020-07-10, godz. 21:00 Raport dnia: 9 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 6 osób wyzdrowiało 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (10.07) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-10, godz. 20:55 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej 2020-07-10, godz. 20:50 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 20:40 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »