Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-16, 21:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Czas podsumowań i rozmów o przyszłości. Ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Programowej Radia Opole

Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Rada Programowa Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Wybory do Europarlamentu, sejmu i senatu, nowe audycje, czy uruchomienie Radia Opole 2 Kultura. To część najważniejszych wydarzeń, w które zaangażowana była nasza rozgłośnia w kończącym się roku. Dziś (16.12) po raz ostatni w 2019 roku spotkała się Rada Programowa Radia Opole.
Był więc czas na podsumowania i spojrzenie w przyszłość.

- Radio Opole jest silnym medium opiniotwórczym w regionie - mówi Maria Kalczyńska, przewodnicząca rady. - Ten rok był bardzo bogaty. Było dużo wydarzeń społecznych, politycznych. Również w naszym regionie. Myśmy też mieli takie tematy wokół których debatowaliśmy. Między innymi o polityce w Radiu Opole, o kwestiach społecznych. Staramy się jak najlepiej spełniać nasze zadania i kontrolować jak radio spełnia swoją misję, bo to nie jest radio komercyjne.

Jak stwierdza członek rady Tomasz Kostuś, poseł PO, to był intensywny rok pracy.

- Trzeba przyznać, że pracy na wielu płaszczyznach - zaznacza Kostuś. - To nie tylko ramówka, to nie tylko zmiana na bardziej atrakcyjną ofertę programową dla słuchaczy Radia Opole, ale to również stanie na straży obiektywizmu i rzetelności przekazu. My, jako przedstawiciele opozycji bardzo często zgłaszamy zarządowi nasze uwagi, nasze propozycje, sugestie.

- To był bardzo dobry rok dla Radia Opole - dodaje członek Rady Programowej Piotr Semak z PiS. - Bardzo wzrosła słuchalność stacji. Ukazało się wiele nowych audycji, nowych inicjatyw. Ja w szczególności cieszę się z powrotu "Agrokuriera".

Agrokurier, to nie jedyna zmiana na antenie Radia Opole w 2020 roku. Wiadomo już, że w ramówce po Nowym Roku pojawią się nowe audycje.

- Raz w tygodniu będziemy nadawali "Prosto z sejmu" - informuje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - W czwartki wywiady z politykami opolskimi, ale nie tylko, będzie przeprowadzała znana dziennikarka Magdalena Ogórek. To osoba związana z Opolszczyzną. Popołudniu krótsze pasmo Reporterskie Tu i Teraz, które zostanie skrócone do godziny. Po nim wejdziemy z nowym programem "Trendy i owędy" autorstwa Beaty Granatowskiej i Ireneusza Prochery. To będzie program popularno-naukowy.

Nową ramówkę Radia Opole poznamy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Maria Kalczyńska
Tomasz Kostuś, Piotr Semak
Piotr Moc

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 17:15 Specjaliści przekonywali do badania cukru i czytania etykiet produktów spożywczych. Akcja NFZ "Środa z profilaktyką" Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 3 miliony Polaków, a 30% osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cukrzyca na początku nie daje… » więcej 2020-02-26, godz. 17:00 W "Medyku" w Kędzierzynie-Koźlu ruszył nabór. Musi się zebrać 50 osób, żeby szkoła mogła nadal funkcjonować Mimo tego, że radni sejmiku wczoraj (25.02) podjęli decyzję o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu, los ten placówki nie jest przesądzony… » więcej 2020-02-26, godz. 16:15 67-latka nie dała się nabrać oszustom Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem zadzwonili na telefon stacjonarny 67-letniej mieszkanki gminy Bierawa. Kobieta wykazała się czujnością i nie… » więcej 2020-02-26, godz. 16:00 Urząd Miasta Opola udostępnił wyremontowane mieszkanie zawodowej rodzinie zastępczej. To prawie 90 metrów kwadratowych Klucze do wyremontowanego mieszkania odebrała dziś (26.02) zawodowa rodzina zastępcza w Opolu. W lokalu o powierzchni prawie 90 metrów kwadratowych przy ulicy… » więcej 2020-02-26, godz. 15:38 Śmiertelne zasłabnięcie kierowcy na DK 45 w Folwarku W Folwarku na drodze krajowej z Opola do Krapkowic u kierowcy samochodu osobowego doszło do zatrzymania krążenia. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Lekarz stwierdził… » więcej 2020-02-26, godz. 15:00 Koronawirus na horyzoncie. Sanepid: higiena przede wszystkim. Klienci Itaki w hotelu objętym kwarantanną Gorączka, kaszel, duszności i bóle mięśni - to główne objawy występujące przy koronawirusie. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu zaleca 14-dniową… » więcej 2020-02-26, godz. 14:30 Kurator wyda opinię w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu. "Po rzetelnym sprawdzeniu tej … Kuratorium oświaty przyjrzy się decyzji likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu. Według właściciela placówki, czyli urzędu marszałkowskiego, policealna… » więcej 2020-02-26, godz. 14:30 Przed nami 23. sesja Rady Miasta Opola. W planie 28 punktów obrad Gospodarka niskoemisyjna i transport, zmiany w zakresie szkolnictwa zawodowego, nowe zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego czy też kandydatury na ławników… » więcej 2020-02-26, godz. 13:45 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej pytają, jak Opolszczyzna jest przygotowana na walkę z koronawirusem. Minister zdrowia:… 175 miast jest nieprzygotowanych do pojawienia się w Polsce koronawirusa - stwierdzili dziś (26.02) podczas zorganizowanej w Opolu konferencji prasowej przedstawiciele… » więcej 2020-02-26, godz. 13:05 Zarząd Dróg Wojewódzkich zamyka w marcu trzy drogi na trasie północ-południe. Będą objazdy Od 2 marca do czerwca nie przejedziemy drogą wojewódzką 454. Tydzień później drogą 416. W marcu możemy spodziewać się zmian na wojewódzkiej 901 w Dobrodzieniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »