Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-16, 21:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Zagraniczni studenci UO zaprezentowali swoją tradycyjną kuchnię. Można było spróbować potraw z 13 krajów świata

"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
"Smaki świata" odbyły się na UO po raz trzeci [fot. Mariusz Chałupnik]
Od Chin, Tajwanu, po Ghanę, Kamerun i Hiszpanię. Łącznie z 13 krajów. Zagraniczni studenci Uniwersytetu Opolskiego przygotowali i zaprezentowali tradycyjne dania. Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem "Smaki świata" w ramach projektu "Welcome to UO".
- Celem akcji jest przede wszystkim integracja - mówi Katarzyna Herok z Uniwersytetu Opolskiego. - Studenci zgłaszali chęć uczestnictwa. Ułożyli nam listę z zakupami. Była długa i wyszły z tego ogromne zakupy. Nie było z tym problemów, ponieważ projekt jest finansowany z programu NAWA i do studentów trafiło wszystko to, co było im potrzebne.

Było i na słodko i wytrawnie, ale przede wszystkim tradycyjnie i domowo.

- To jest Kuru Fasulye. Nasza tradycyjna potrwa. Robi się ją z ryżu, fasoli, cebuli, mięsa i pasty pomidorowej. To jest takie domowe jedzenie. Tak gotuje moja mama - mówi Mert z Turcji.

- Przygotowaliśmy trzy dania z Kazachstanu. Każde różni się od siebie. Mamy potrawy słodkie, ale również coś z mięsem. Cieszymy się, że możemy zaprezentować swoją kuchnię akurat dzisiaj, ponieważ obchodzimy Dzień Niepodległości Kazachstanu i możemy go celebrować z innymi - dodaje Nargizi z Kazachstanu.

"Smaki świata" zostały na Uniwersytecie Opolskim zorganizowane po raz trzeci.
Katarzyna Herok
studenci

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 20:00 W Nysie wybierają chińskie rozwiązania. Będzie pododdział "gorączkowy" - Przed szpitalem w Nysie strażacy rozpoczęli rozkładanie kolejnego namiotu - informuje dyrektor Norbert Krajczy. W namiocie prowadzony będzie pomiar gorączki… » więcej 2020-04-05, godz. 18:52 Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w lesie. Spaliło się około pół hektara Spłonęło poł hektara młodego lasu pomiędzy Radomierowicami a Święcinami. W akcji, która trwała blisko trzy godziny, udział brały jednostki z trzech komend straży… » więcej 2020-04-05, godz. 17:59 Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. To cud, że nikt nie ucierpiał Na przejeździe kolejowym w Kluczborku pociąg towarowy wjechał w samochód osobowy. Kierowca z pasażerem zdążyli opuścić pojazd. » więcej 2020-04-05, godz. 17:52 Pacjentka zarażona koronawirusem, strzelecka interna zawiesiła pracę. Personel i pacjenci w kwarantannie Jak ustaliła nasza reporterka 77-letnia pacjentka szpitala w Strzelcach Opolskich jest chora na covid-19. Oddział wewnętrzny został zamknięty, personel trafił… » więcej 2020-04-05, godz. 17:38 Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała 493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-05, godz. 17:26 Nauczyciele ze Strzelec Opolskich produkują przyłbice dla medyków. W ruch poszły maszyny z warsztatów szkolnych Nauczyciele przedmiotów technicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich produkują przyłbice dla pracowników szpitali. W ruch… » więcej 2020-04-05, godz. 17:25 Strażacy i policjanci izolowani. Poszkodowany w wypadku nie jest zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA] Strażacy i policjanci, łącznie 27 osób, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 16:42 W czasie pandemii "Pamiętaj o hospicjum". Opolska Betania prosi o wsparcie dla pacjentów Pracownicy opolskiej Betanii zainicjowali akcję 'Pamiętaj o hospicjum' i proszą o słowa wsparcia dla swoich podopiecznych. Z powodu pandemii w placówce obowiązuje… » więcej 2020-04-05, godz. 15:30 Laptopy dla uczniów, żeby mogli brać udział w e-lekcjach Kilkanaście laptopów już trafiło do uczniów z gminy Reńska Wieś. Kolejne urządzenia powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o umożliwienie wszystkim… » więcej 2020-04-05, godz. 15:04 Kilkadziesiąt mandatów i wniosków o ukaranie. Nie wszyscy w weekend przestrzegają rządowych obostrzeń Nie wszyscy stosują się do nowych przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawiursa. Według obostrzeń nie możemy wchodzić do parków, skwerów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »