Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-16, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Rusza system elektronicznych biletów miejskiej komunikacji w Opolu. W życie wchodzi karta OPOLKA

Rusza system elektronicznych biletów miejskiej komunikacji w Opolu [fot. opole.pl]
Rusza system elektronicznych biletów miejskiej komunikacji w Opolu [fot. opole.pl]
Biletomaty w autobusach MZK [fot. Joanna Matlak]
Biletomaty w autobusach MZK [fot. Joanna Matlak]
OPOLKA! Opolska Karta Autobusowa [fot. Katarzyna Doros]
OPOLKA! Opolska Karta Autobusowa [fot. Katarzyna Doros]
Od poniedziałku (16.12) startuje system obsługi karty OPOLKA, która ma zastąpić tradycyjne bilety okresowe i umożliwić bezgotówkowy zakup jednorazowych biletów w stolicy regionu. Jednocześnie uruchomione zostaną mobilne i stacjonarne biletomaty.
- Mieszkańcy, którzy posiadają na karcie bilet miesięczny, nie będą musieli odbijać OPOLKI w kasowniku - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu opolskiego ratusza. - Możemy dokonać zakupu przez internet, doładować tzw. "portmonetkę" lub w biletomatach stacjonarnych i mobilnych. Żeby autobus nie stał za długo na przystanku, to jest jeden z głównych celów naszego projektu. Zwiększenie punktualności, zwiększenie szybkości i skrócenie czasu przejazdu.

- Już w poniedziałek 16 grudnia będzie można tę kartę, mówiąc kolokwialnie, załadować, tak, żeby można już tą kartą płacić za bilety komunikacji miejskiej - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Wprowadzenie karty będzie oznaczało, że u kierowcy nie kupimy już jednorazowych biletów. Te stopniowo będą wycofywane.

Wnioski o wydanie OPOLKI można składać od 6 grudnia.

Dodajmy, że na obsługę systemu składającego się z biletomatów, tablic informacyjnych dla pasażerów, kart OPOLKA i serwerów miasto przeznaczyło ponad 14 milionów złotych.
Tomasz Zawadzki, Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »