Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-12, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Kolejna inicjatywa w ramach programu "Opolska mama ma moc". Tym razem książka o uśmiechu dziecka

Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
Spotkanie w ramach wydania książki "Uśmiech dziecka" [fot. UMWO]
"Uśmiech dziecka" - to trzecia publikacja w ramach programu urzędu marszałkowskiego - "Opolska mama ma moc". W książce znalazły się wiersze, opowiadania, a także rozmowy z osobami, które o taki uśmiech na twarzach najmłodszych dbają na co dzień.
Wiersze i opowiadania stworzyły same dzieci. One najlepiej wiedzą, co ich uśmiech oznacza.

- Pisałam o uśmiechu dziecka, który jest bardzo ważny w życiu dla rodziców - mówiła Kamila Ogrodnik z Olesna. - Rodzice się wtedy cieszą i są dumni ze swojego dziecka, że uśmiech tego dziecka, to jest taki jasny płomyk w nocy. On daje wiele szczęścia i radości.

Jeden z wywiadów dotyczył działalności fundacji "Dom", którą od blisko 30 lat - na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym - prowadzi małżeństwo państwa Jednorogów.

- Nie tylko my, ale wszyscy w fundacji starają się o ten uśmiech dziecka - zaznacza Kazimierz Jednoróg. - Bardzo często jest tak, że na pierwszej wizycie u wszystkich terapeutów, logopedów, psychologów i fizjoterapeutów są łzy. Ale po drugim, trzecim spotkaniu okazuje się, że już dziecko chce iść do specjalisty.

Program "Opolska mama ma moc" działa od czterech lat.

- Sama jestem zaskoczona, ile mocy ma opolska mama - mówi Karina Bedrunka, dyrektorka departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w opolskim urzędzie marszałkowskim. - Wiele różnych inicjatyw wspólnie z różnymi kobietami z całej Opolszczyzny zorganizowałyśmy. W formie spotkań, w formie wywiadów, w formie inicjatyw jak konkursy pisaniem wierszy czy opowiadań.

Organizatorzy programu zapowiadają, że w przyszłym roku działania będą głównie skierowane na obszary wiejskie.
Kamila Ogrodnik
Kazimierz Jednoróg
Karina Bedrunka

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 17:30 Praszka: ŚDS w Ganie ma wolne miejsca dla niepełnosprawnych Są wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ganie (gmina Praszka). W placówce przebywa obecnie 50 osób, a do zagospodarowania pozostaje 7 miejsc. » więcej 2020-01-29, godz. 16:00 Prokuratura: nie było nieprawidłowości przy sprzedaży portu w Koźlu Prokuratura Okręgowa w Opolu umorzyła śledztwo w sprawie sprzedaży portu w Koźlu, nie dopatrując się w transakcji niegospodarności czy naruszenia prawa. Nikt nie… » więcej 2020-01-29, godz. 14:30 "Musimy wiedzieć, co się dzieje na świecie". Uczniowie LO nr 3 w Opolu podsumowują 2019 rok w polityce międzynarodowej Wybory do Parlamentu Europejskiego i zakończenie wstępnym porozumieniem amerykańsko-chińskiej wojny handlowej - to między innymi wydarzenia, według Regionalnego… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Prudnicka policja zatrzymała kolejnych piratów drogowych Dwóm kierowcom prudniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obydwaj przekroczyli o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Do ich zatrzymania… » więcej 2020-01-29, godz. 13:30 Stawki za śmieci, odwołanie wiceprzewodniczącego i łączenie poradni - jutro sesja Rady Miasta Opola Dlaczego mieszkańcy Opola zapłacą więcej za śmieci i czy Arkadiusz Szymański straci stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta? Odpowiedzi na te pytania mamy… » więcej 2020-01-29, godz. 13:00 Coraz lepsze warunki narciarskie w czeskich ośrodkach. Na Pradziada pojedzie więcej autobusów Coraz lepsze warunki narciarskie u naszych południowych sąsiadów Czechów. Tuż przy granicy z województwem opolskim czynnych jest kilkanaście ośrodków narciars… » więcej 2020-01-29, godz. 12:30 Poszukiwany listem gończym 36-latek zatrzymany na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Z wyrokiem sądowym przez kilka lat ukrywał się za granicą. Gdy wrócił do kraju, został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-29, godz. 12:14 Dzień Otwartych Drzwi na opolskiej onkologii. Będą badania, warsztaty i dyżur specjalistów Dzień Otwartych Drzwi organizuje w najbliższa sobotę (1.02) Opolskie Centrum Onkologi. Od godziny 9 do 14 chętni będą mogli skorzystać z pomocy szeregu specja… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Piraci na opolskich drogach. Kolejne zatrzymania Dwóch kierowców z 'ciężką nogą' zatrzymali policjanci z Prudnika. Rekordzistą był 49-latek, który jechał osobową skodą z prędkością 114 km/h, na trasie gdzie obowiązuje… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Liderzy społeczni z Opola zostaną nagrodzeni. Trwa nabór do konkursu im. Jana Całki Opole po raz trzeci nagrodzi osoby i podmioty zasłużone w działalności społecznej na rzecz miasta i mieszkańców. Trwa nabór do nagrody im. Jana Całki przyznawanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »