Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-12, 12:45 Autor: Daniel Klimczak

Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA]

Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Podsumowanie III edycji akcji Przedszkolak ratuje [fot. Daniel Klimczak]
Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji "Przedszkolak ratuje". Podczas spotkań z policją, strażą pożarną czy ratownikami medycznymi, dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo nieść pomoc przedmedyczną, dlaczego nie warto wsiadać do samochodu z nieznajomym, a także czym jest czad.
Dziś (12.12) w Nyskim Domu Kultury uroczyście podsumowano projekt, a jego uczestnicy zaprezentowali zdobyte podczas warsztatów umiejętności.

- Nasze warsztaty trwały 3 miesiące. Spotykaliśmy się ze wszystkimi przedszkolami z naszego powiatu i przekazywaliśmy dzieciom wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i uczyliśmy, jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia - wyjaśnia asp. Magdalena Skrętkowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Przedszkolaki doskonale znają zasady wzywania pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. - 112 to numer ratunkowy. Gdy jest niebezpiecznie, należy zadzwonić po karetkę, potem uciskać 30 wcisków i potem 2 oddechy - wskazują.

- Ta wiedza jest bardzo ważna. Uważam, że takie akcje, które były teraz propagowane, powinny być bardzo często, z uwagi na to, że dzieci z tych zajęć wynoszą bardzo dużo. Zdarzają się takie sytuacje, że dzieci jednak w takich sytuacjach pomagają i niejednokrotnie ratują życie osobom dorosłym - zauważa Sylwia Wardakas, dyrektor Przedszkola nr 10 w Nysie.

Dodajmy, że akcja „Przedszkolak Ratuje” odbyła się już po raz trzeci.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-01-21, godz. 11:50 "Babcie są od rozpieszczania, a rodzice od wychowywania". Babcie i dziadkowie świętują Rozpieszczają, troszczą się i pomagają w wychowaniu. Dziś (21.01) babcie, a jutro dziadkowie mają swoje święto. Jest to czas, żeby podziękować im za otrzymaną… » więcej 2020-01-21, godz. 11:00 Fala aut z cofniętym licznikiem. Niechlubny rekord to ponad 130 tysięcy km Policjanci z Kędzierzyna-Koźla od początku roku ujawnili już siedem samochodów z podejrzeniem cofnięcia licznika. U niechlubnego rekordzisty drogomierz był cofnięty… » więcej 2020-01-21, godz. 10:00 Podsumowanie dotychczasowych działań i planowanie zadań na kolejne lata - dziś konferencja dotycząca RPO województwa o… Wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz przygotowania do perspektywy finansowej 2021-2027 - to tematy, które będą poruszane podczas… » więcej 2020-01-21, godz. 09:30 Kolejny "darmowy" bilet od policji dla Dariusza Cybulskiego Opolska policja poszukuje Dariusza Cybulskiego. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz uczestnictwo… » więcej 2020-01-20, godz. 19:45 "Perspektywy są coraz gorsze". Pediatria w Głubczycach może być zawieszona jeszcze dłużej Władze szpitala w Głubczycach zawnioskowały o kolejne przedłużenie zawieszenia oddziału pediatrii. Jeżeli otrzymają na to zgodę od wojewody i z Narodowego Funduszu… » więcej 2020-01-20, godz. 19:38 Ciężarówka z naczepą spłonęła na opolskiej autostradzie. Z auta zostały zgliszcza Kierowcy jadący dziś (20.01) opolskim odcinkiem autostrady musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Wcześnie rano - o 5.30 - na 198 km między węzłami Brzeg… » więcej 2020-01-20, godz. 19:11 Radni z Dobrodzienia podjęli dwie ważne uchwały podczas nadzwyczajnej sesji. Wszyscy byli "za" Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Dobrodzieniu potrzeba było do podjęcia dwóch uchwał. Chodziło o wolę przystąpienia gminy do związku 'Czysty Region' i przesunięcie… » więcej 2020-01-20, godz. 19:00 "Silny samorząd wizytówką Platformy Obywatelskiej". Borys Budka liczy na głosy opolskich członków partii w wyborach na… - Postawimy na samorząd, tworząc z nową energią Platformę - powiedział na spotkaniu z członkami Platformy Obywatelskiej w Opolu Borys Budka. Poseł odwiedził nasz… » więcej 2020-01-20, godz. 18:55 Odbiór odpadów wielkogabarytowych i budowlanych wstrzymany w powiecie opolskim. "Nic nie zapowiadało komplikacji" Zakład Komunalny w stolicy regionu do odwołania wstrzymał odbiór odpadów remontowych, budowlanych i wielkogabarytowych w podopolskich gminach. Przyjmuje je tylko… » więcej 2020-01-20, godz. 16:15 Ofensywa PiS w związku z majowymi wyborami prezydenckimi Opolskie struktury Prawa i Sprawiedliwości szykują się do wyborów prezydenckich. Powstaną lokalne komitety wspierające reelekcję Andrzeja Dudy. W ich skład mają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »