Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-29, 15:26 Autor: Daniel Klimczak

Policjanci z Grodkowa mają nowy komisariat. "Rok naszego stulecia jest bardzo dobry dla polskiej policji" [ZDJĘCIA]

Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Grodkowa przeniosą się niebawem do nowej siedziby, Dziś (29.11) do dyspozycji funkcjonariuszy został oficjalnie przekazany komisariat przy ulicy Sportowej.
To jeden z obiektów wybudowanych w ramach realizowanego od 2016 roku programu modernizacji służb mundurowych. Jak wyjaśnia I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, tylko w tym roku formacja wydała na podobne inwestycje ponad 600 milionów złotych.

- Rok naszego stulecia, to jest rok naprawdę szczególny, bardzo dobry dla polskiej policji. W całym kraju w tej chwili polska policja ma prawie 300 rozpoczętych inwestycji. Oddaliśmy prawie 100 obiektów całkowicie nowych, posterunków, komisariatów, komend, strzelnic, magazynów - wymienia.

Wojewoda opolski Adrian Czubak wskazywał, że inwestycje w polską policję są jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości, co przynosi widoczne efekty.

- Mamy kolejną inwestycję, która pokazuje, jak policja jest ważna, jakie policja stwarza nowe warunki pracy, pełnienia swojej bardzo zaszczytnej, ale i bardzo też ciężkiej służby. Poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie rośnie z roku na rok - dodaje.

Swój wkład w powstanie komisariatu miał także samorząd, co zauważał burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Ważne było, żeby te warunki poprawić, stąd nasza propozycja, że wydzielimy działkę i przekażemy ją dla policji. Później jeszcze wykonaliśmy tutaj drogę dojazdową, parkingi, a także przyłącza - tłumaczy.

Do grodkowskich policjantów trafiły też dwa nowe radiowozy, w tym zakupiona wspólne z gminą terenowa KIA.

- 50% dają samorządy, 50% z budżetu państwa. Drugi radiowóz to była trochę nawet dla nas niespodzianka i zaskoczenie. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że dostanie komisariat drugi nowy samochód, Opla Astrę - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu.

Dodajmy, że 26 policjantów i 2 pracowników cywilnych przeniesie się do nowego komisariatu w pierwszej połowie grudnia. Dotychczasową siedzibę policji przy ulicy Kasztanowej przejmie gmina, która chce zaadaptować obiekt na mieszkania.
nadinsp. Dariusz Augustyniak
Adrian Czubak
Marek Antoniewicz
nadinsp. Jarosław Kaleta

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***