Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-29, 15:26 Autor: Daniel Klimczak

Policjanci z Grodkowa mają nowy komisariat. "Rok naszego stulecia jest bardzo dobry dla polskiej policji" [ZDJĘCIA]

Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie komisariatu w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Grodkowa przeniosą się niebawem do nowej siedziby, Dziś (29.11) do dyspozycji funkcjonariuszy został oficjalnie przekazany komisariat przy ulicy Sportowej.
To jeden z obiektów wybudowanych w ramach realizowanego od 2016 roku programu modernizacji służb mundurowych. Jak wyjaśnia I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, tylko w tym roku formacja wydała na podobne inwestycje ponad 600 milionów złotych.

- Rok naszego stulecia, to jest rok naprawdę szczególny, bardzo dobry dla polskiej policji. W całym kraju w tej chwili polska policja ma prawie 300 rozpoczętych inwestycji. Oddaliśmy prawie 100 obiektów całkowicie nowych, posterunków, komisariatów, komend, strzelnic, magazynów - wymienia.

Wojewoda opolski Adrian Czubak wskazywał, że inwestycje w polską policję są jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości, co przynosi widoczne efekty.

- Mamy kolejną inwestycję, która pokazuje, jak policja jest ważna, jakie policja stwarza nowe warunki pracy, pełnienia swojej bardzo zaszczytnej, ale i bardzo też ciężkiej służby. Poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie rośnie z roku na rok - dodaje.

Swój wkład w powstanie komisariatu miał także samorząd, co zauważał burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Ważne było, żeby te warunki poprawić, stąd nasza propozycja, że wydzielimy działkę i przekażemy ją dla policji. Później jeszcze wykonaliśmy tutaj drogę dojazdową, parkingi, a także przyłącza - tłumaczy.

Do grodkowskich policjantów trafiły też dwa nowe radiowozy, w tym zakupiona wspólne z gminą terenowa KIA.

- 50% dają samorządy, 50% z budżetu państwa. Drugi radiowóz to była trochę nawet dla nas niespodzianka i zaskoczenie. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że dostanie komisariat drugi nowy samochód, Opla Astrę - mówi nadinsp. Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu.

Dodajmy, że 26 policjantów i 2 pracowników cywilnych przeniesie się do nowego komisariatu w pierwszej połowie grudnia. Dotychczasową siedzibę policji przy ulicy Kasztanowej przejmie gmina, która chce zaadaptować obiekt na mieszkania.
nadinsp. Dariusz Augustyniak
Adrian Czubak
Marek Antoniewicz
nadinsp. Jarosław Kaleta

Wiadomości z regionu

2019-12-08, godz. 15:55 Cztery samochody zderzyły się na ul. Częstochowskiej w Opolu Pojazdami podróżowało pięć osób, jedna z nich jest poszkodowana. » więcej 2019-12-08, godz. 15:55 Dzisiaj poznamy Kierowcę Roku Opolszczyzny. Trwa Świąteczny Puchar Forda W Opolu trwa (08.12) Świąteczny Puchar Forda, który zakończy 3 rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. Jest to już 23 edycja tej imprezy. O godzinie 10.00 obok salonu… » więcej 2019-12-08, godz. 15:49 Trzecia z rzędu ligowa porażka Gwardii Opole. W Stegu Arenie opolanie przegrali jedną bramką z Górnikiem Zabrze W meczu 15. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Gwardia Opole po niezwykle emocjonującym meczu przegrała przed własna publicznością z wyżej notowanym w tej… » więcej 2019-12-08, godz. 15:30 Opole: Mikołaj zjechał do dzieci ze szpitalnego dachu Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zjechał... z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Pacjenci z oddziału pediatrii otrzymali upominki nie… » więcej 2019-12-08, godz. 14:20 Klinika Prawa na Uniwersytecie Opolskim - uczy zawodu studentów, bezpłatnie pomaga potrzebującym Mieszkańcy Opola i regionu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez studentów. Przy Uniwersytecie Opolskim funkcjonuje Klinika Prawa. - To… » więcej 2019-12-08, godz. 12:54 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 O 16.30 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej… Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »