Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-28, 06:30 Autor: Witold Wośtak

Koleje Śląskie uruchomią nową linię między Katowicami a Kluczborkiem. Jest pięć opolskich przystanków

Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Będą nowe połączenia kolejowe między Katowicami a Kluczborkiem. Koleje Śląskie uruchomią linię Gdacjusz w połowie grudnia.
Chodzi o 6 połączeń tam i z powrotem od poniedziałku do piątku i po 5 kursów weekendowych. Na Opolszczyźnie pociąg zatrzyma się w Sowczycach, Oleśnie, Starym Oleśnie, Bąkowie i Kluczborku.

Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna, nie kryje radości z nowych połączeń.

- Mam nadzieję, że to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Dzięki temu można podróżować szybciej i bezpieczniej, nie wspominając już o kwestiach dotyczących ekologii. Przecież wszyscy zabiegamy, aby w ostatnim aspekcie było lepiej. Te dodatkowe połączenia między województwem śląskim a Opolszczyzną stanowią dla nas dodatkową atrakcję. Myślę, że nasi mieszkańcy ciepło przyjmą tę ofertę.

Dodajmy, nazwa linii Gdacjusz to nawiązanie do pastora Adama Gdacjusza z Kluczborka, określanego mianem śląskiego Mikołaja Reja.
Sylwester Lewicki

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 11:45 Dodatkowe pieniądze od miasta i powiatu dla namysłowskich służb. Także na działania związane z koronawirusem Namysłów ponownie wspiera mundurowych. Samorząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych 45 tysięcy złotych na potrzeby straży pożarnej i policji. » więcej 2020-04-05, godz. 11:15 Strażacy i policjanci trafili do izolacji po wypadku, w którym brał udział podejrzany o zarażenie koronawirusem Strażacy i policjanci, łącznie 24 osoby, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 10:55 5 opolanin pokonał covid-19. Od piątku nie mamy nowych zakażonych - Kolejny, piąty, mieszkaniec Opolszczyzny wygrał walkę z koronawirusem - informują służby wojewody. To 28-latek z powiatu nyskiego, który nie był w stanie wymagających… » więcej 2020-04-05, godz. 10:30 Czy palma na Niedzielę Palmową jest drzewem? Dziś Niedziela Palmowa zatem można by zapytać - czy palma jest drzewem? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna - o czym przekonała się Ewa… » więcej 2020-04-05, godz. 09:15 Nyski szpital chce zorganizować przedszkole dla dzieci pracowników. "Pracujemy na styk" Z wnioskiem o organizację przedszkola dla pracowników chce wstąpić do władz Nysy w nadchodzącym tygodniu dyrektor miejscowego szpitala. Lecznica zmaga się z deficytem… » więcej 2020-04-05, godz. 09:11 Kolejne zmiany w rozkładzie nyskiego MZK. Przewoźnik uruchomił też zapasowy autobus dla "nadmiarowych" pasażerów Kolejne zmiany w funkcjonowaniu nyskiego MZK. Od poniedziałku (06.04) na właściwą trasę wracają autobusy kursujące na linii nr 6. » więcej 2020-04-05, godz. 07:45 Hotel dla medyka działa w Sławięcicach Mogą odpocząć, bez obawy, że narażają swoich bliskich. Załoga szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu może czas wolny od pracy spędzać w hotelu w Sławię… » więcej 2020-04-05, godz. 05:50 Dachowanie w Pisarzowicach. Jedna osoba nie żyje, są ranni Tragiczny wypadek drogowy w Pisarzowicach koło Krapkowic. Jedna osoba zginęła a 3 zostały ranne po tym, jak po godzinie 4 doszło tam do dachowania samochodu osobowego… » więcej 2020-04-04, godz. 21:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 21:15 Służba więzienna przekazała samochód strażakom Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich przekazał samochód citroen jumper Ochotniczej Straży Pożarnej w Solarni. Wycofane z eksploatacji pojazdy Służba Więzienna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »