Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-28, 06:30 Autor: Witold Wośtak

Koleje Śląskie uruchomią nową linię między Katowicami a Kluczborkiem. Jest pięć opolskich przystanków

Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Będą nowe połączenia kolejowe między Katowicami a Kluczborkiem. Koleje Śląskie uruchomią linię Gdacjusz w połowie grudnia.
Chodzi o 6 połączeń tam i z powrotem od poniedziałku do piątku i po 5 kursów weekendowych. Na Opolszczyźnie pociąg zatrzyma się w Sowczycach, Oleśnie, Starym Oleśnie, Bąkowie i Kluczborku.

Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna, nie kryje radości z nowych połączeń.

- Mam nadzieję, że to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Dzięki temu można podróżować szybciej i bezpieczniej, nie wspominając już o kwestiach dotyczących ekologii. Przecież wszyscy zabiegamy, aby w ostatnim aspekcie było lepiej. Te dodatkowe połączenia między województwem śląskim a Opolszczyzną stanowią dla nas dodatkową atrakcję. Myślę, że nasi mieszkańcy ciepło przyjmą tę ofertę.

Dodajmy, nazwa linii Gdacjusz to nawiązanie do pastora Adama Gdacjusza z Kluczborka, określanego mianem śląskiego Mikołaja Reja.
Sylwester Lewicki

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej 2020-10-26, godz. 21:00 Zmiany w pracy nyskiego sądu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano część posiedzeń Nyski sąd odwołuje rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie. Decyzja ma na celu ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii koro… » więcej 2020-10-26, godz. 20:30 Raport dnia: Początek tygodnia ze spadkiem liczby zakażeń w kraju i regionie Na Opolszczyźnie potwierdzono 335 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 100 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet w Opolu. Były korki i solidarność kierowców. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 Szpital w Namysłowie odwoła się od decyzji wojewody. Placówka chce znów pracować w normalnym trybie Szpital w Namysłowie zwróci się do wojewody z wnioskiem o zmianę decyzji związanej z leczeniem w placówce chorych na koronawirusa. Powodem jest niewystarczająca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***