Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-27, 17:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Powstanie nowa przychodnia w Opolu. "Umożliwi pacjentowi szybki dostęp do usługi medycznej"

Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
Podpisanie listu intencyjnego [fot. M.Matuszkiewicz]
W opolskim ratuszu podpisano dzisiaj (27.11) list intencyjny w sprawie utworzenia nowej przychodni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Placówka podstawowej opieki zdrowotnej ma być przeznaczona dla mieszkańców osiedla Malinka w Opolu.
- Chcemy dzisiaj poprzez wspólną inicjatywę Uniwersytetu Opolskiego, szpitala i miasta odpowiedzieć na oczekiwania mieszkańców. Mam nadzieję, że poprawi się przez to dostęp do lekarzy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Czas otwarcia takiego punktu jest oparty o najbliższe kilkanaście miesięcy, więc jest to stosunkowo krótki czas. Ta przychodnia powstałaby jako filia, przychodni "Centrum", która funkcjonuje przy ulicy Kościuszki.

W budżecie miasta na rok 2020 jest uwzględniony remont i adaptacja pomieszczeń szpitala przy ulicy Witosa w kwocie miliona złotych. Przychodnia będzie miała osobne wejście.

- Ten pomysł jest bardzo dobry, gdyż umożliwia pacjentowi szybki dostęp do usługi medycznej, czyli to co jest najbardziej potrzebne. Sama lokalizacja szpitala jest dogodna, bo posiadamy własne parkingi i dojazd. Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, więc te osoby też będą mogły korzystać z tych usług - mówi Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

- Docelowo chcielibyśmy, aby przychodnia była czynna od 8 do 18. Myślimy też o stworzeniu tam przychodni dziecięcej - dodaje Brygida Manhart-Gołyga, dyrektor przychodni "Centrum".
Arkadiusz Wiśniewski
Dariusz Madera

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »