Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-27, 11:05 Autor: Monika Matuszkiewicz

Młodzież z Opolszczyzny będzie się kształcić na Politechnice Opolskiej

Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Inauguracja Dziecięcej Politechniki Opolskiej w Filharmonii Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Dziecięcej Politechniki Opolskiej w Filharmonii Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Po raz pierwszy rusza Młodzieżowa Politechnika Opolska. Skierowana jest do uczniów z całego województwa w wieku od 13 do 17 lat. Władze uczelni chcą między innymi, aby młodzież poznała każdy wydział z bliska i miała bezpośredni kontakt z pracownikami naukowo-dydaktycznymi. Pierwsze zajęcia odbędą się 7 grudnia.
- Z ideą wyszli absolwenci Dziecięcej Politechnik Opolskiej, którzy chcieli zobaczyć więcej rzeczy na naszej uczelni i zobaczyć, jak ta nauka na co dzień wygląda - mówi Justyna Charaśna-Blachucik, pełnomocnik rektora do spraw Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. - Wprowadzamy młodzież na wydziały. Tworzymy 6 grup, bo tyle mamy wydziałów na naszej uczelni na około 30 osób. Zajęcia będą bardziej indywidualne. Od specyfiki wydziału zależy, jak one będą prowadzone, co będziemy mogli pokazać. Mamy laboratoria, mamy eksperymenty i przygotowane są zajęcia praktyczne.

Tematy zajęć będą dobierane przez pracowników tak, aby pokazać młodzieży, jak najwięcej. Uczelnia chce stworzyć podczas zjazdów klimat bardziej rodzinny niż naukowy.

- Zajęcia będą obywały się raz w miesiącu, w soboty. Planujemy rozpoczynać je przed południem, żeby młodzież mogła dojechać. Grupy będą chodzić w kółko, tak aby wszyscy byli na 6 wydziałach - mówi Justyna Charaśna-Blachucik.

Rekrutacja rozpoczęła się w poniedziałek (25.11). Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można wysyłać na adres mpo@po.edu.pl.
Justyna Charaśna-Blachucik
Justyna Charaśna-Blachucik

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 10:59 Z powodu pandemii część inwestycji nyskiego starostwa będzie musiała poczekać. Przynajmniej do końca kwietnia Do końca kwietnia powiat nyski wstrzymuje realizację zaplanowanych inwestycji. W ten sposób samorząd chce zapewnić bezpieczeństwo finansów na wypadek nieplanowanych… » więcej 2020-03-30, godz. 10:30 Strzelce Opolskie nadal mają szansę na obwodnicę Mieszkańcy Strzelec Opolskich walczą o włączenie ich miasta do listy stu, wokół których rząd chce wybudować obwodnice. Obecnie trwają konsultacje publiczne projektu… » więcej 2020-03-30, godz. 09:45 Próbny spis powszechny od kwietnia w gminie Prószków. "Nie wypuszczamy rachmistrzów w teren" Samospis przez internet lub przez telefon - tak będzie przeprowadzony próbny spis powszechny, który rusza 1 kwietnia w 16 gminach w Polsce. Na Opolszczyźnie zostanie… » więcej 2020-03-30, godz. 07:00 Od dziś próbny egzamin ósmoklasisty online. Zmiany wymusza pandemia koronawirusa Centralna Komisja Egzaminacyjna o godzinie 9.00 na swojej stronie internetowej udostępni pierwsze próbne arkusze egzaminacyjne. Egzamin jest nieobowiązkowy, a… » więcej 2020-03-30, godz. 06:00 Targowisko miejskie w Strzelcach Opolskich działa na ograniczonych zasadach. Obchody dni miasta na razie odwołane W związku z pandemią koronawirusa nie odbędą się tegoroczne Dni Ziemi Strzeleckiej. Decyzję o tym, żeby obchody przełożyć i zorganizować imprezę o innym charakterze… » więcej 2020-03-29, godz. 20:45 Raport dnia: 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Polsce zmarły dziś cztery osoby Niedziela (29.03) przyniosła na Opolszczyźnie 12 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak informowały służby wojewody opolskiego, wśród zakażonych… » więcej 2020-03-29, godz. 20:40 Powrót z Niemiec i Austrii przez Czechy będzie niemożliwy. 30 marca Czesi zamykają granice Od jutra (30.03) granice niemiecko-czeska i austriacko-czeska pozostają zamknięte dla indywidualnych przejazdów tranzytowych w celu powrotu do Polski. To oznacza… » więcej 2020-03-29, godz. 20:33 Potrącenie pieszego w miejscowości Zawadzkie Około godziny 20:00 na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem kierowca samochodu osobowego potrącił mężczyznę, następnie pojazd uderzył w budynek. » więcej 2020-03-29, godz. 18:30 Jedzenie Zamiast Bomb w Opolu nie przestaje działać. "Robimy swoje, w czasie pandemii potrzeba jest jeszcze większa" Społecznicy zrzeszeni wokół akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb' w Opolu zwykle inicjatywę przygotowywania posiłków dla potrzebujących zawieszali z pierwszym dniem wiosny… » więcej 2020-03-29, godz. 16:00 W pracowniach krawieckich Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu powstają maseczki dla opolskich szpitali Pracownicy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu włączyli się w ogólnopolską akcję szycia maseczek ochronnych dla służby zdrowia. W pracowni krawieckiej powstają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »