Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-25, 17:02 Autor: Daniel Klimczak

Włamanie do hangaru nyskich WOPR-owców. Wandale przecięli przewody w łodziach ratowniczych

WOPR Nysa [fot. Daniel Klimczak]
WOPR Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nieznani sprawcy włamali się do hangaru nyskich ratowników wodnych przy ulicy Otmuchowskiej i uszkodzili znajdujący się tam sprzęt. Wandale przecięli przewody elektryczne w łodziach ratowniczych.
Do włamania doszło w ciągu ostatnich 3 tygodni, jednak sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, gdy ratownicy pojawili się by przenieść pozostawione na zimę jednostki do innego hangaru.

Jak powiedział naszemu reporterowi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek, straty mogą sięgać nawet 3 tysięcy złotych.

- Na szczęście nasi elektrycy są w stanie to naprawić. Nie wiem, kto o zdrowych zmysłach dokonuje zniszczenia takiego sprzętu, bo to nie była kradzież, żeby jeszcze chciał ukraść kable. Po prostu tylko przyszedł i poprzecinał, by utrudnić nam pracę - wskazuje.

Do tej pory udało się już naprawić jedną z uszkodzonych łodzi. Oprócz przeciętych przewodów, ratownicy nie stwierdzili, by z magazynu cokolwiek skradziono.

Co istotne, sprzęt tego typu może być potrzebny w każdego chwili, ponieważ mimo zakończenia sezonu, po Jeziorze Nyskim nadal pływa sporo jednostek mogących potrzebować pomocy.

Dodajmy, że poszukiwaniem sprawców włamania zajmuje się teraz nyska policja.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej 2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej 2020-02-19, godz. 14:30 Jedziesz za szybko, licz się z konsekwencjami. Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych 120 i 170 kilometrów na godzinę - jadących z taką prędkością kierowców zatrzymali policjanci z prudnickiej drogówki. Obu mężczyznom wręczono mandaty, ukarano punktami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »