Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-11, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Grodków tanecznie świętował rocznicę odzyskania niepodległości. "Chcemy nadać świętu nie tylko patetyczny, ale i radosny charakter"

Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Damian Kapinos]
Święto Niepodległości w Grodkowie [fot. Damian Kapinos]
101. rocznicę odzyskania niepodległości uczczono dziś (11.11) także w Grodkowie. Podczas obchodów, już po raz trzeci, mieszkańcy zatańczyli na miejscowym rynku polski taniec narodowy.
Uroczystości rozpoczęto w parku przy ulicy Krakowskiej, gdzie złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym przypadającą w ubiegłym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości. Jak przyznaje burmistrz Marek Antoniewicz, miejsce to po wielu latach odzyskało godność.

- To miejsce gloryfikowało komunizm, poprzedni reżim. Mieliśmy z tym ogromny problem, ale wpadliśmy na pomysł, by usunąć napisy, które nie powinny tutaj już funkcjonować. Udało się tchnąć ducha, tak bym powiedział, w to miejsce - wskazuje.

W czasie obchodów nie zabrakło mszy za ojczyznę, po której grodkowianie zatańczyli w centrum miasta poloneza. Jak dodaje burmistrz, inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Mamy coraz więcej uczestników, tym bardziej, że ten taniec jest otwarty dla wszystkich. Każdy może stanąć i zatańczyć. Chcemy nadać temu świętu nie tylko taki patetyczny charakter, ale właśnie wesoły, radosny i poprzez taniec tak właśnie chcemy to pokazać - wyjaśnia.

Po wspólnym tańcu na mieszkańców czekała wojskowa grochówka oraz koncert zespołu Kopiczanki.
Marek Antoniewicz
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Kędzierzyn-Koźle: 3 oszustki splądrowały mieszkanie 78-latki Poprosiły o szklankę wody, w zamian splądrowały mieszkanie i okradły 78-latkę. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (4.12) w Kędzierzynie-Koźlu na Osiedlu Piastów… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej. Dwie osoby lekko ranne Dwie osoby, w tym 3-letnie dziecko zostały niegroźnie ranne w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Sucha pod Strzelcami… » więcej 2019-12-05, godz. 13:15 Karetki będą stały w kolejce przed SOR-em. Lekarze z USK w Opolu nie są w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów Zmiany na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Karetki z pacjentami muszą czekać przed kliniką do momentu, aż lekarze skończą przyjmować… » więcej 2019-12-05, godz. 13:07 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej w powiecie strzeleckim Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 12.00. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, najprawdopodobniej nikomu nic się nie… » więcej 2019-12-05, godz. 12:30 Zmiany personalne we władzach gminy Krapkowice Zmiany personalne w urzędzie gminy Krapkowice i jednej z podległych spółek. Fotel stracił prezes spółki zarządzającej basenem, zastąpi go pierwszy zastępca burmistrza… » więcej 2019-12-05, godz. 12:15 Krapkowice: chciał nastraszyć recepcjonistkę, więc zgłosił napad, którego nie było 62-latek postawił na nogi wszystkich policjantów z Krapkowic. Zgłosił napad, którego nie było, bo… chciał przestraszyć pracownicę hotelu. Czym kobieta mu się naraziła… » więcej 2019-12-05, godz. 11:30 Opole zajęło 10 miejsce w rankingu „Najlepsze miasta dla seniorów 2019”. "Codziennie z tych placówek korzysta blisko 900… - Myślę, że powinniśmy znaleźć się w rankingu zdecydowanie wyżej - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »