Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-09, 14:58 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Walcach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Jedno z czterech takich w Polsce

Tak ma wyglądać nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne [fot. archiwum UG]
Tak ma wyglądać nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne [fot. archiwum UG]
Za trzy lata w Walcach ma zostać otwarte centrum opiekuńczo-mieszkalne. To jedna z czterech takich placówek, które powstają w kraju i jedyna na Opolszczyźnie.
Centrum zagwarantuje 9 miejsc całodobowych dla osób niesamodzielnych i wymagających opieki oraz 6 - 8 miejsc dla osób, które będą korzystały z dziennej formy wsparcia i opieki.
90% kosztów budowy ośrodka, który ma być gotowy do 2022 roku, pokryje dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Ten ośrodek powstanie na działce koło OPS-u i przychodni – mówi Marek Śmiech, wójt gminy Walce. - Budynek będzie piętrowy. Na I piętrze swoje mieszkanie znajdą osoby z pobytu całodobowego. Natomiast na parterze będzie stołówka, świetlica i szatnia dla osób, które będą korzystały z opieki dziennej.

Centrum i OPS, w którym znajduje się gabinet rehabilitacji, będą połączone korytarzem. Korzystający z usług centrum będą mogli „w kapciach” przejść na spotkanie z fizjoterapeutą.

Gmina Walce otrzyma dotację wysokości 2,5 mln zł na budowę ośrodka. Według kosztorysu pokryje to 90% kosztów. Resztę samorząd dopłaci z własnego budżetu.
Z centrum będą mogli korzystać mieszkańcy gmin Walce i Reńska Wieś.
Marek Śmiech

Wiadomości z regionu

2019-11-14, godz. 21:45 Najzdolniejsi uczniowie i sportowcy otrzymali stypendia starosty prudnickiego Blisko stu uczniów wyróżniono podczas pierwszej Powiatowej Gali Nauki i Sportu w Prudniku. Wśród nich są finaliści krajowych konkursów przedmiotowych oraz mistrzowie… » więcej 2019-11-14, godz. 20:30 Politechnika Opolska będzie współpracować z gminą Łubniany. Edukacja, nowe technologie i ochrona środowiska Wdrażanie technologii energooszczędnych i IT w gminie Łubniany, przestrzeń do odbywania staży i praktyk przez studentów i pracowników naukowych Politechniki Opolskiej… » więcej 2019-11-14, godz. 19:30 Studenci Politechniki Opolskiej projektują dwa nowe łaziki marsjańskie. "Powiększamy nasz zespół" Studenci Politechniki Opolskiej, działający w ramach zespołu Clever Cameleon rozpoczynają pracę nad skonstruowaniem dwóch nowych łazików marsjańskich. Maszyny… » więcej 2019-11-14, godz. 19:25 Prudniccy seniorzy dobrze sobie radzą, ale nie wszyscy z nich mogą uczestniczyć w miejskich imprezach O trudnościach i sukcesach środowiska seniorów dyskutowano w Prudniku. Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele miejscowych stowarzyszeń, Uniwersytetu… » więcej 2019-11-14, godz. 18:30 Jest akt oskarżenia ws. byłego burmistrza Głogówka. Samorządowiec wystąpił o warunkowe umorzenie postępowania Do trzech lat więzienia grozi byłemu burmistrzowi Głogówka. Akt oskarżenia przeciw niemu skierowano do sądu. Andrzejowi K. zarzuca się, że wbrew zastrzeżeniu właściciela… » więcej 2019-11-14, godz. 18:05 Przypominają o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów na drogach. Trwa policyjna akacja "Niechronieni uczestnicy ruchu… W ramach ogólnopolskiej akcji 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego' policjanci w całym kraju prowadzą wzmożone kontrole w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów… » więcej 2019-11-14, godz. 17:21 Opole z lepszym wynikiem niż Wrocław. Niestety... chodzi o smog Tegoroczny limit dni z maksymalnym stężeniem PM10 w powietrzu został już w Opolu przekroczony o pięć dni - informują przedstawiciele Opolskiego Alarmu Smogowego… » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Młody mężczyzna zginął podczas naprawy opony. Sprawę badają prokuratura i PIP 32-letni pracownik warsztatu samochodowego zginął przy naprawianiu opony ciężarówki. Do zdarzenia doszło wczoraj (13.11) popołudniu w okolicach Grodkowa. » więcej 2019-11-14, godz. 16:50 "Akacjowa i Leszczynowa wymagają naprawy". Mieszkańcy Opola piszą ws. remontu Mieszkańcy ulic Akacjowej i Leszczynowej w Opolu chcą naprawy dróg dojazdowych do ich posesji, które zostały uszkodzone w trakcie wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej… » więcej 2019-11-14, godz. 16:23 Wyróżnienia, odznaki i medale dla pracowników służby cywilnej i policjantów opolskiego garnizonu Pracownicy służby cywilnej odebrali wyróżnienia za rzetelną pracę i przyczynianie się do lepszego funkcjonowania urzędów administracji rządowej. Wspólnie z opolskimi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »