Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 21:15 Autor: Daniel Klimczak

W Brzegu zakończyła się rewitalizacja miejskiej zieleni. Prace prowadzono na ponad 84 hektarach

Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
W Brzegu zakończyły się prace związane z rewaloryzacją terenów zieleni miejskiej. Dziś (05.11) uroczyście oddano do użytku mieszkańców zagospodarowany na nowo teren dawnej fosy miejskiej pomiędzy ulicami Kamienną i Piastowską.
Nowy park zajmuje powierzchnię około 2 hektarów. Burmistrz Jerzy Wrębiak wskazuje, że jego urządzenie jest częścią największego w dziejach miasta projektu związanego z zielenią.

- Dawniej było tutaj, można powiedzieć, wysypisko śmieci. Nikt tutaj nie zaglądał. Taki teren w centrum miasta, który został jakby zapomniany. Dzisiaj uruchomiliśmy piękny skwer, mam nadzieję, że będzie się mieszkańcom podobał. On też spowoduje, że będzie można sobie skrócić trasę - dodaje.

Łącznie w ramach projektu realizowanego od lipca ubiegłego roku uzupełniono trawniki, odtworzono i nasadzono 807 drzew, 20 tysięcy krzewów i 200 tysięcy bylin i kwiatów na łącznej powierzchni ponad 84 hektarów we wszystkich miejskich parkach i skwerach oraz na 13 gminnych ulicach. Około 1700 najbardziej zdewastowanych drzew należało jednak usunąć, co jak zauważa Jarosław Wykusz z firmy Park-M, było dla wykonawcy jednym z największych wyzwań.

- Uniknęliśmy jakichkolwiek strat, uszkodzeń. Niektóre drzewa były nachylone pod takim kątem, że było bardzo trudno je wyprowadzić, były zdegradowane. Ryzyko było tutaj upadku tych drzew podczas wycinki, ale na szczęście udało się przeprowadzić wszystkie wycinki bezpiecznie - zapewnia.

Dodajmy, że całość prac kosztowała prawie 8 milionów 300 tysięcy złotych, jednak 85% potrzebnych na ten cel pieniędzy miasto uzyskało z funduszy unijnych.
Jerzy Wrębiak
Jarosław Wykusz

Wiadomości z regionu

2020-12-02, godz. 22:00 Uwaga na gołoledź. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu w regionie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami w województwie opolskim. Alert pierwszego, najniższego stopnia ma obowiązywać… » więcej 2020-12-02, godz. 21:30 Raport dnia. 39 osób zmarło w regionie, a 257 zaraziło się. W Polsce liczba zakażeń przekroczyła milion, znów zmarło… 39 zgonów i 257 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (02.12) o 13 855 kolejnych… » więcej 2020-12-02, godz. 21:30 W Otmuchowie stanie automat ze świeżym mlekiem. Miasto chce w ten sposób promować lokalne rolnictwo W Otmuchowie pojawi się automat sprzedający mleko. Jak utrzymują tamtejsi samorządowcy, dzięki temu mieszkańcy będą mogli kupować mleko w korzystnej cenie… » więcej 2020-12-02, godz. 20:30 Nowi funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu złożyli dziś ślubowanie. Teraz czas na przeszkolenie 6 nowych policjantów uroczyście ślubowało dziś (02.12) w sali Komendy Miejskiej Policji w Opolu. » więcej 2020-12-02, godz. 20:00 Burmistrz gminy Zawadzkie proponuje przedświąteczny telefon do seniorów. "W ludziach jest potrzeba kontaktu" Aby zadbać w trudnym czasie pandemii o osoby samotne i seniorów, burmistrz gminy Zawadzkie wyszedł z inicjatywą przedświątecznego telefonu do starszych … » więcej 2020-12-02, godz. 19:00 Pochyłe boisko piłkarskie w Większycach doczeka się remontu Płyta boiska piłkarskiego w Większycach, które słynie ze swojej pochyłości ma wkrótce szanse na remont. Gmina Reńska Wieś pozyskała na ten cel dofinansowanie… » więcej 2020-12-02, godz. 18:00 Janusz Sanocki w poważnym stanie trafił do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Polityk jest w śpiączce farmakologiczn… Były poseł, a także wieloletni samorządowiec Janusz Sanocki walczy o życie. Jego stan pogorszył się wczoraj (01.12) i został przetransportowany do szpitala… » więcej 2020-12-02, godz. 17:30 Kontrola WITD z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu wykazała szereg nieprawidłowości u zagranicznego przewoźnika mię… Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu wykryli szereg nieprawidłowości u greckiego kierowcy… » więcej 2020-12-02, godz. 17:07 Dobrowolnie, darmowo i w dwóch dawkach. Szczepienia przeciwko koronawirusowi możliwe w lutym - Szczepionka na koronawirusa będzie dobrowolna, darmowa i dwudawkowa - mówił w Łodzi premier Mateusz Morawiecki, który nie wykluczył, że pierwsze szczepienia… » więcej 2020-12-02, godz. 16:00 W miejscu wyciętych kasztanowców w Goświnowicach pojawiły się nowe sadzonki. O ich rodzaju zdecydowali mieszkańcy Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej pomiędzy Goświnowicami a Gradami. To jedno z największych zadań realizowanych w tym roku przez powiat nyski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »