Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 21:15 Autor: Daniel Klimczak

W Brzegu zakończyła się rewitalizacja miejskiej zieleni. Prace prowadzono na ponad 84 hektarach

Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie nowego parku w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
W Brzegu zakończyły się prace związane z rewaloryzacją terenów zieleni miejskiej. Dziś (05.11) uroczyście oddano do użytku mieszkańców zagospodarowany na nowo teren dawnej fosy miejskiej pomiędzy ulicami Kamienną i Piastowską.
Nowy park zajmuje powierzchnię około 2 hektarów. Burmistrz Jerzy Wrębiak wskazuje, że jego urządzenie jest częścią największego w dziejach miasta projektu związanego z zielenią.

- Dawniej było tutaj, można powiedzieć, wysypisko śmieci. Nikt tutaj nie zaglądał. Taki teren w centrum miasta, który został jakby zapomniany. Dzisiaj uruchomiliśmy piękny skwer, mam nadzieję, że będzie się mieszkańcom podobał. On też spowoduje, że będzie można sobie skrócić trasę - dodaje.

Łącznie w ramach projektu realizowanego od lipca ubiegłego roku uzupełniono trawniki, odtworzono i nasadzono 807 drzew, 20 tysięcy krzewów i 200 tysięcy bylin i kwiatów na łącznej powierzchni ponad 84 hektarów we wszystkich miejskich parkach i skwerach oraz na 13 gminnych ulicach. Około 1700 najbardziej zdewastowanych drzew należało jednak usunąć, co jak zauważa Jarosław Wykusz z firmy Park-M, było dla wykonawcy jednym z największych wyzwań.

- Uniknęliśmy jakichkolwiek strat, uszkodzeń. Niektóre drzewa były nachylone pod takim kątem, że było bardzo trudno je wyprowadzić, były zdegradowane. Ryzyko było tutaj upadku tych drzew podczas wycinki, ale na szczęście udało się przeprowadzić wszystkie wycinki bezpiecznie - zapewnia.

Dodajmy, że całość prac kosztowała prawie 8 milionów 300 tysięcy złotych, jednak 85% potrzebnych na ten cel pieniędzy miasto uzyskało z funduszy unijnych.
Jerzy Wrębiak
Jarosław Wykusz

Wiadomości z regionu

2019-11-15, godz. 08:00 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbędzie się noc zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Impreza odbędzie się w piątek. » więcej 2019-11-15, godz. 07:45 Miał uderzać młotkiem i strzelić do Macieja Z. Dzisiaj rusza proces przedsiębiorcy z Zawady Mechanik z Zawady Marek M. miał 3 razy uderzyć Macieja Z. młotkiem w głowę, a następnie strzelić do niego. Takie są ustalenia Prokuratury Okręgowej w Opolu, która… » więcej 2019-11-14, godz. 21:45 Najzdolniejsi uczniowie i sportowcy otrzymali stypendia starosty prudnickiego Blisko stu uczniów wyróżniono podczas pierwszej Powiatowej Gali Nauki i Sportu w Prudniku. Wśród nich są finaliści krajowych konkursów przedmiotowych oraz mistrzowie… » więcej 2019-11-14, godz. 20:30 Politechnika Opolska będzie współpracować z gminą Łubniany. Edukacja, nowe technologie i ochrona środowiska Wdrażanie technologii energooszczędnych i IT w gminie Łubniany, przestrzeń do odbywania staży i praktyk przez studentów i pracowników naukowych Politechniki Opolskiej… » więcej 2019-11-14, godz. 19:30 Studenci Politechniki Opolskiej projektują dwa nowe łaziki marsjańskie. "Powiększamy nasz zespół" Studenci Politechniki Opolskiej, działający w ramach zespołu Clever Cameleon rozpoczynają pracę nad skonstruowaniem dwóch nowych łazików marsjańskich. Maszyny… » więcej 2019-11-14, godz. 19:25 Prudniccy seniorzy dobrze sobie radzą, ale nie wszyscy z nich mogą uczestniczyć w miejskich imprezach O trudnościach i sukcesach środowiska seniorów dyskutowano w Prudniku. Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele miejscowych stowarzyszeń, Uniwersytetu… » więcej 2019-11-14, godz. 18:30 Jest akt oskarżenia ws. byłego burmistrza Głogówka. Samorządowiec wystąpił o warunkowe umorzenie postępowania Do trzech lat więzienia grozi byłemu burmistrzowi Głogówka. Akt oskarżenia przeciw niemu skierowano do sądu. Andrzejowi K. zarzuca się, że wbrew zastrzeżeniu właściciela… » więcej 2019-11-14, godz. 18:05 Przypominają o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów na drogach. Trwa policyjna akacja "Niechronieni uczestnicy ruchu… W ramach ogólnopolskiej akcji 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego' policjanci w całym kraju prowadzą wzmożone kontrole w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów… » więcej 2019-11-14, godz. 17:21 Opole z lepszym wynikiem niż Wrocław. Niestety... chodzi o smog Tegoroczny limit dni z maksymalnym stężeniem PM10 w powietrzu został już w Opolu przekroczony o pięć dni - informują przedstawiciele Opolskiego Alarmu Smogowego… » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Młody mężczyzna zginął podczas naprawy opony. Sprawę badają prokuratura i PIP 32-letni pracownik warsztatu samochodowego zginął przy naprawianiu opony ciężarówki. Do zdarzenia doszło wczoraj (13.11) popołudniu w okolicach Grodkowa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »