Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-29, 21:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Protesty mieszkańców przyniosły efekt. Tarnów Opolski zmienia plany lokalizacji PSZOK-u

PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Władze Tarnowa Opolskiego rezygnują z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Ogrodowej. Wobec takiej lokalizacji protestowała część mieszkańców, którzy swoje obawy argumentowali zbyt bliską odległością gromadzenia śmieci od budynków jednorodzinnych.
Decyzję o zmianie lokalizacji PSZOK-u podjęli na sesji radni gminy.

- Wiadomo też, że taki punkt nie powstanie przy osiedlu, bo takie plany też się pojawiały - informuje Krzysztof Mutz, wójt Tarnowa Opolskiego. - Na chwilę obecną zdecydowaliśmy, że w nowym planie zagospodarowania przestrzennego, chcemy znaleźć co najmniej dwa miejsca. Jedno już mamy. To oczyszczalnia w Kosorowicach lub dwie działki, które znajdują się przy niej. One są przeznaczone pod działalność gospodarczą.

Zmiana lokalizacji PSZOK-u będzie wiązała się z większymi kosztami na jego budowę. Nowe miejsce będzie trzeba bowiem uzbroić w niezbędne media.

- Szacujemy, że tylko to kosztowałoby od 250 do 300 tysięcy złotych, a całość ponad milion złotych. To dla naszej gminy bardzo dużo - mówi Mutz. - Na pewno chcielibyśmy skorzystać z funduszy, którymi dysponuje marszałek. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pan marszałek taki konkurs ogłosi. Liczymy, że około 80 proc. dofinansowania będzie możliwe.

Władze Tarnowa Opolskiego liczą, że PSZOK uda się wybudować do końca przyszłego roku. Do tego czasu planują utworzenie mobilnego punktu odbioru odpadów.

Dodajmy, że Tarnów Opolski nie ma na swoim terenie ani jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Krzysztof Mutz
Krzysztof Mutz

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***