Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-29, 21:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Protesty mieszkańców przyniosły efekt. Tarnów Opolski zmienia plany lokalizacji PSZOK-u

PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Władze Tarnowa Opolskiego rezygnują z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Ogrodowej. Wobec takiej lokalizacji protestowała część mieszkańców, którzy swoje obawy argumentowali zbyt bliską odległością gromadzenia śmieci od budynków jednorodzinnych.
Decyzję o zmianie lokalizacji PSZOK-u podjęli na sesji radni gminy.

- Wiadomo też, że taki punkt nie powstanie przy osiedlu, bo takie plany też się pojawiały - informuje Krzysztof Mutz, wójt Tarnowa Opolskiego. - Na chwilę obecną zdecydowaliśmy, że w nowym planie zagospodarowania przestrzennego, chcemy znaleźć co najmniej dwa miejsca. Jedno już mamy. To oczyszczalnia w Kosorowicach lub dwie działki, które znajdują się przy niej. One są przeznaczone pod działalność gospodarczą.

Zmiana lokalizacji PSZOK-u będzie wiązała się z większymi kosztami na jego budowę. Nowe miejsce będzie trzeba bowiem uzbroić w niezbędne media.

- Szacujemy, że tylko to kosztowałoby od 250 do 300 tysięcy złotych, a całość ponad milion złotych. To dla naszej gminy bardzo dużo - mówi Mutz. - Na pewno chcielibyśmy skorzystać z funduszy, którymi dysponuje marszałek. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pan marszałek taki konkurs ogłosi. Liczymy, że około 80 proc. dofinansowania będzie możliwe.

Władze Tarnowa Opolskiego liczą, że PSZOK uda się wybudować do końca przyszłego roku. Do tego czasu planują utworzenie mobilnego punktu odbioru odpadów.

Dodajmy, że Tarnów Opolski nie ma na swoim terenie ani jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Krzysztof Mutz
Krzysztof Mutz

Wiadomości z regionu

2020-02-17, godz. 21:30 Namysłów nie chce płacić prawie 7-milionowej kary za nieprawidłowości przy wycince drzew. Miasto odwołało się od kary nałożonej… Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-17, godz. 20:30 Ozimek ma nowego sternika. Mirosław Wieszołek został zaprzysiężony na stanowisko burmistrza Mirosław Wieszołek oficjalnie przejął urząd burmistrza Ozimka. Zaprzysiężenie odbyło się podczas uroczystej sesji rady gminy. » więcej 2020-02-17, godz. 19:00 Głogówek: problemy związane z oczyszczalnią ścieków groziły katastrofą ekologiczną Zagrożeniem dla środowiska naturalnego stała się oczyszczalnia ścieków w Głogówku. Dlatego zdecydowano o jej modernizacji. Oczyszczone ścieki z tej instalacji… » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego… » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 "To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza - Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora… » więcej 2020-02-17, godz. 16:45 Rajmund Miller krytykuje głosowanie nad budżetem państwa. Wylicza odrzucone poprawki Koalicja Obywatelska zgłaszała poprawki do budżetu, Prawo i Sprawiedliwość odrzucało je. Na konferencji prasowej mówił o tym Rajmund Miller, opolski poseł Platformy… » więcej 2020-02-17, godz. 16:30 Młodzieżowi działacze PiS zainaugurowali kampanię prezydencką w regionie. "Jako młodzi ludzie możemy wpływać na Polskę" Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zainaugurowało kampanię prezydencką. Podczas dzisiejszej (17.02) konferencji prasowej w Namysłowie działacze młodzieżówki… » więcej 2020-02-17, godz. 16:20 Opolscy parlamentarzyści wspominają Marka Świercza. Pożegnanie naszego kolegi jutro 'Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata dziennikarskiego. Nikt nie będzie go w stanie zastąpić'. Tuż po zakończeniu Niedzielnej Loży Radiowej… » więcej 2020-02-17, godz. 16:00 Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, czyli 5 tysięcy dla każdej wsi w ciągu 3 lat Do 5 tysięcy złotych pomocy na sołectwo - to pomysł urzędu marszałkowskiego, który w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej chce pomóc mieszkańcom najmniejszych… » więcej 2020-02-17, godz. 15:00 Marcin Ociepa popiera reelekcję Andrzeja Dudy. "Celem jest zwycięstwo w pierwszej turze, bo w drugiej bywa różnie" Rozpoczęła się opolska część kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Reelekcję poparł na konferencji prasowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »