Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-27, 15:54 Autor: Justyna Maćkowiak

Spotkania ze specjalistami, występy artystyczne i próba bicia rekordu na najdłuższy pociąg. W Opolu trwają Targi Turystyki Rodzinnej

Zdjęcie ilustracyjne [Fot.Dorota Kłonowska]
Zdjęcie ilustracyjne [Fot.Dorota Kłonowska]
Maria Ciołeszyńska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Maria Ciołeszyńska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu [fot. CWK]
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu [fot. CWK]
- Pomysł na zorganizowanie imprezy wziął się z własnej potrzeby - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Maria Ciołeszyńska, organizatorka Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej 2019, które od wczoraj (26.10) trwają w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu.
- Targi obejmują szeroko pojęte podróże dla rodzin. Ja uważam, że ta podróż zaczyna się w momencie, kiedy wychodzimy z noworodkiem ze szpitala i wracamy do domu. Później to jest już ciągła podróż - do żłobka, przedszkola, lekarza, do dziadków na obiad, etc. Chcemy wesprzeć rodzinę w tym zakresie, pomóc im i ułatwić te czynności, właśnie poprzez organizację takiego wydarzenia, gdzie rodzice mogą zdobyć bardzo rozległą wiedzę - wyjaśnia gość Radia Opole.

W programie na dziś między innymi spotkanie z pediatrą dr Małgorzatą Bihun i z pedagogiem Ewą Jabłońską - Ciesiołkiewicz. - Będzie także spotkanie "Przyczepą po Europie" oraz "Jak wyglądają wakacje na kempingach XXI wieku". Coraz częściej rodziny decydują się na to, aby organizować sobie wyjazd na własną rękę. Będą także warsztaty z bezpiecznego noszenia dzieci w chustach i nosidłach, spotkanie z ginekologiem doktorem Rafałem Bilskim, warsztaty makijażowe oraz spotkanie z Zuzanną Paprocką z ProDentu - wylicza Maria Ciołeszyńska.

Natomiast o 14:00 organizatorzy wraz z uczestnikami podejmą próbę bicia rekordu Polski w najdłuższym pociągu jadącym w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka". Obecny rekord, to 601 osób.

Dodajmy, że targi dziś startują o 10:00 i potrwają do 18:00.
Maria Ciołeszyńska cz. 1
Maria Ciołeszyńska cz. 2

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***