Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-12, 23:32 Autor: Katarzyna Doros

Na ringu zostawili pot, krew i serce. Za nami IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" [ZDJĘCIA]

IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" [fot. Katarzyna Doros]
IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" [fot. Katarzyna Doros]
IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" ściągnęła do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu młodych i zdolnych bokserów, zawodników brazylijskiego ju-jitsu i MMA z całego kraju. Wielu z nich na co dzień trenuje w opolskich klubach. Pozostali zawodnicy reprezentują kluby z Krosna, Bytomia, Lubina, Krakowa, Biłgoraju oraz Nowego Sącza. To największa gala sportów walki w regionie. Widzowie zgromadzeni w CWK mogli być świadkami aż 12 pojedynków.
- Mamy 24 zawodników, którzy prezentują pełen przekrój różnych sztuk walki - mówi Rafał Witek, organizator gali. - MMA toczy się w limicie trzech rund. W amatorskim 3x3 minuty, w zawodowym 3x5 minut. W boksie zawodowym mamy pełen dystans, w boksie olimpijskim też trzy rundy.

Tomasz Czyczerski z Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra Opole i aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w boksie w kategorii do 81 kg, rękawice skrzyżował z Andrzejem Świętym z Chojnowa. Wcześniej miał walczyć z Klemensem Szczepaniakiem. O zmianie rywala dowiedział się trzy dni przed walką. - Nie wiedziałem jak boksuje, wiedziałem tylko, że to doświadczony zawodnik - mówi Tomasz Czyczerski. - Na początku walka nie układała się po mojej myśli. Rywal był był troszeczkę lżejszy, zwinniejszy ode mnie, szybszy, lepiej się czuł w ringu po prostu. No, ale warunkami fizycznymi nadrobiłem to wszystko. Przewaga zasięgu ramion, siły, zrobiła robotę.

Radosław Chojnowski także reprezentujący barwy OKB Odra Opole do swojej walki w kategorii superśredniej do 76 kg przygotowywał się dwa miesiące. - Jak tylko już mi wszystkie kontuzje odpuściły, byłem na zgrupowaniu w Międzybrodziu Bialskim na dwa tygodnie z naszymi zawodnikami Odry. Czasami jest tak, jak się zaczyna walkę, że się słyszy te głosy dobiegające z sali i się przestaje boksować. Im człowiek jest bardziej doświadczony, z czasem odbiera gdzieś te bodźce zewnętrzne, te głosy i potrafi się od tego odłączyć. Na tym ta cała sztuka polega, żeby, to, co na sali prezentujemy, wyjść i przy tylu osobach zaprezentować na pełnym luzie - mówi.

IV Galę Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" Radio Opole objęło patronatem medialnym.
Rafał Witek
Tomasz Czyczerski
Radosław Chojnowski

Wiadomości z regionu

2019-11-16, godz. 20:51 "Zdrowie pod kontrolą". Przyszli lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnie badań profilaktycznych Pomiar ciśnienia krwi, czy cukru można dzisiaj (16.11) bezpłatnie zbadać w centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu… » więcej 2019-11-16, godz. 20:50 Gala wręczenia nagród 17. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2019". Grand Prix dla Macieja Trzepałki… Po raz 17. nagrodzono laureatów Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego 'Karpik 2019'. W tym roku 125 rysowników z 24 krajów nadesłało 206 prac. Jury już… » więcej 2019-11-16, godz. 20:45 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-16, godz. 13:59 Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. "Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców" Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać… » więcej 2019-11-16, godz. 12:25 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbyła się (15.11) Noc Zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Uczniowie klas maturalnych wysłuchali prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich… » więcej 2019-11-16, godz. 11:17 Wędkarze porządkują tereny wokół kąpieliska Malina. Znaleźli nawet namiot Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Elektrownia razem z mieszkańcami Dzielnicy Malina rozpoczęli dzisiaj (16.11) od rana sprzątanie kąpieliska Malina 1… » więcej 2019-11-16, godz. 09:44 Dziś przypada Dzień Służby Zagranicznej RP. Jakie wyzwania stoją przed polską dyplomacjąe - Mamy powody do zadowolenia. Polskie placówki dyplomatyczne istnieją w 91 państwach świata - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2019-11-16, godz. 08:28 Drogowa passa w Wołczynie. Burmistrz: takie są oczekiwania mieszkańców Niektóre remonty zaplanowane na ten rok zakończyły się, inne jeszcze trwają. Jak co roku, gmina Wołczyn stawia na przebudowę dróg w złym stanie. » więcej 2019-11-15, godz. 22:00 Od 1. stycznia obowiązkowo zgłaszamy zbycie, nabycie, czy sprowadzenie samochodu. Inaczej zapłacimy grzywnę Od 200 do nawet 1000 złotych kary możemy zapłacić za zaniechanie rejestracji - w terminie do 30 dni - sprowadzonego samochodu z kraju Unii Europejskiej, bądź gdy… » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Brzeg planuje wielką modernizację oświetlenia ulicznego. LED-y mają przynieść oszczędności oraz poprawić jakość powiet… W Brzegu pojawi się więcej nowoczesnych lamp oświetlenia ulicznego. Dzięki wymianie ponad 1000 żarówek sodowych i rtęciowych na LED-y, miastu uda się zaoszczędzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »