Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-12, 19:54 Autor: Katarzyna Zawadzka

Puchar Świata Nordic Walking w Suchym Borze. Z Finlandii przyjechał Marco Kantaneva

IV Opolski Marsz Nordic Walking
IV Opolski Marsz Nordic Walking
Ponad 300 osób maszerowało dziś (12.10) z kijkami w Suchym Borze. Był to IV Opolski Marsz Nordic Walking, a jednocześnie finał Pucharu Świata Nordic Walking World Cup Tour 2019. Uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach: 21, 11 i 5 kilometrów. Odbył się także marsz rekreacyjny, podczas którego nie mierzono czasu.
Podobnie jak rok temu, imprezę odwiedził Marco Kantaneva - twórca Nordic Walking z Finlandii. To on zdecydował, że Puchar Świata odbędzie się w tym roku w Suchym Borze.

- W zeszłym roku mieliśmy tutaj podobny marsz nordic walking, na którym byłem obecny i uznałem, że to dobre miejsce, aby zorganizować w tym roku finał właśnie tu, gdyż byłem przekonany, że organizatorzy sprostają temu zadaniu - mówi Kantaneva. - W Polsce mamy generalnie bardzo dobrych zawodników zarówno na trasie półmaratonu jak i 10 oraz 5 kilometrów. Macie utytułowanych Mistrzów Europy, tylko we Francji jest jeszcze kilku takich, którzy konkurują i mierzą się z waszymi zawodnikami - dodaje.

Brygida Wróbel przyjechała dziś do Suchego Boru z ponad dwudziestoosobową grupą uczestników ze Strzelec Opolskich. - Chodzimy z kijkami już 10 rok, a spotykamy się co środę w naszym pięknym, strzeleckim parku - mówi Wróbel. - Co niedzielę, a czasem w sobotę wyjeżdżamy do naszych okolicznych lasów lub tam, gdzie nas zaproszą, tak jak na przykład tu, do Suchego Boru, bo z nimi współpracujemy od początku. Oni odwiedzają nas, a my ich, jeśli coś ciekawego dzieję się... Zawsze jest sympatycznie - dodaje.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór. Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia, a na miejscu byliśmy z naszą sobotnią audycją "Ze zdrowiem Ci do twarzy"
Marco Kantaneva
Brygida Wróbel

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:30 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej 2022-12-03, godz. 10:30 Woda w gminie Turawa nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Jest alert sanepidu W wodzie płynącej z kranów mieszkańców Turawy sanepid stwierdził obecność bakterii grupy coli. Sprawa dotyczy ujęć, z których płynie woda do kranów… » więcej 2022-12-03, godz. 09:30 Za tydzień finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wciąż wiele osób czeka na wsparcie Wciąż można pomóc opolskim rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki. Już za tydzień 'Weekend cudów', czyli czas, kiedy dary trafią do potrzebujących. » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Dwa szpitale z powiatu prudnickiego i jeden z namysłowskiego są gotowe do przyjęcia rannych z Ukrainy Szpitale w powiecie namysłowskim i prudnickim są gotowe na przyjęcie rannych obywateli Ukrainy. Tamtejsi starości podkreślają, że placówki są w pełnej… » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Trwają prace przy dwóch nowych pracowniach dla szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Dwie nowe pracownie będą od nowego roku do dyspozycji uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. » więcej 2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »