Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-03, 20:15 Autor: Daniel Klimczak

Marszałek senatu odwiedził Nysę. Stanisław Karczewski wyrażał uznanie dla pracy Jerzego Czerwińskiego i poparł jego kandydaturę w wyborach

Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził dziś (03.01) Nysę. Podczas spotkania z mieszkańcami w Nyskim Domu Kultury, polityk zachęcał do udziału w wyborach oraz oddawania głosów na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.
Szczególne wyrazy wsparcia otrzymał ubiegający się o reelekcję senator Jerzy Czerwiński. Marszałek senatu mówił, że parlamentarzysta z Opolszczyzny jest jednym z najaktywniejszych senatorów.

- W senacie niezwykle pracowity, bardzo oddany sprawom Nysy, regionu. Wielokrotnie występujący z oświadczeniami. Gdyby przeprowadzić ranking na najbardziej pracowitego senatora, to na pewno pan senator zająłby pierwsze miejsce. Ale to przede wszystkim kompetencja, też olbrzymia wiedza - dodał.

Senator Jerzy Czerwiński nie kryl radości z powodu wyrazów uznania przekazanych przez Stanisława Karczewskiego. Polityk zapowiadał, że w kolejnej kadencji chce jeszcze intensywniej pracować dla mieszkańców regionu, który reprezentuje.

- Wspiera mnie mój bezpośredni przełożony. Pan marszałek obserwuje mnie w senacie, widzi jak pracuję. Takie słowa usłyszane z ust pana marszałka mówią tylko jedno. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, tutaj w Nysie, będzie do dyspozycji mieszkańców - wskazywał.

Wicewojewoda opolska Violetta Porowska zapewniała, że cała trójka pochodzących z Opolszczyzny kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do senatu zasługuje na zaufanie. Liderka PiS w regionie przekonywała też, że zbliżające się wybory, będą jednym z najważniejszych dni dla Polski.

- W tych wyborach, z terenu województwa opolskiego będą trzej kandydaci. To są postaci nie tylko rozpoznawalne przez mieszkańców Opolszczyzny, ale to są też postaci darzone wielką sympatią i wielkim szacunkiem za to, co już dokonali - mówiła.

Nysa nie była jedynym punktem wizyty marszałka senatu w naszym regionie. Wcześniej Stanisław Karczewski odwiedził Opole i Kędzierzyn Koźle, gdzie udzielił poparcia Markowi Kawie oraz Bogdanowi Tomaszkowi.
Stanisław Karczewski
Jerzy Czerwiński
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »