Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-03, 17:05 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Marszałek senatu spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla [FILMY, ZDJĘCIA]

Stanisław Karczewski zachęca do głosowania na Bogdana Tomaszka
Marszałek senatu Stanisław Karczewski spotkał się dzisiaj (03.10) z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla, żeby wesprzeć lokalnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Wizyta w "mieście chemii" miała również akcent historyczny. Marszałek i zwolennicy PiS złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie powstania śląskiego.
- To, że mogliśmy tu się spotkać, upamiętnić powstańców, jest niesamowite – mówiła wicewojewoda Violetta Porowska. - Chcę podkreślić, jak jest nas dużo. Wspieramy się wzajemnie, jesteśmy tutaj również wspólnie z naszymi kandydatami do sejmu, ponieważ wszyscy wiemy, że warto grać o wielką wygraną, kontynuację dobrej zmiany dla Polski.

Marszałek Stanisław Karczewski podkreślał, że Bogdan Tomaszek i pozostali kandydaci PiS z Opolszczyzny są sprawdzonymi ludźmi z doświadczeniem, które mogą wykorzystać w pracy parlamentarzystów.

- To dobra drużyna, drużyna która przez cztery lata tak dużo zrobiła dla Polski. Polska się zmieniła i każdemu z nas żyje się lepiej. Polska rozwija się niezwykle dynamicznie, pięknieje, bogaci się – mówił Stanisław Karczewski.

Kandydatem PiS do senatu w okręgu kędzierzyńskim jest Bogdan Tomaszek.

- Nie mogę zawieść pokładanego zaufania. Doświadczenia, które wynoszę cały czas z tej ziemi i chcę pracować dla tej ziemi, dla ojczyzny, dla dobrej zmiany. Te słowa wypowiedziane dzisiaj przed pomnikiem, w takich okolicznościach, na pewno się spełnią – mówi Bogdan Tomaszek.

W czasie wizyty w Kędzierzynie-Koźlu marszałek Karczewski spotkał się ze strażakami, odwiedził także zakłady azotowe.
Violetta Porowska
Stanisław Karczewski
Bogdan Tomaszek
Stanisław Karczewski spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »