Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-26, 17:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mężczyzna podejrzewany o gwałt na dziecku zatrzymany na Opolszczyźnie. Do przestępstwa doszło w Zduńskiej Woli

Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Na terenie naszego województwa w ramach policyjnej współpracy zatrzymany został 50-letni mężczyzna podejrzewany o seksualne wykorzystanie osoby małoletniej. Do tego zdarzenia z udziałem dziecka doszło 19 września na terenie Zduńskiej Woli.
- Prokurator wydał zarządzenie o udostępnieniu materiału wizerunkowego sprawcy, co w konsekwencji doprowadziło do jego zatrzymania - mówi Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Mężczyźnie zostanie ogłoszony zarzut zbrodni zgwałcenia, za który grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata. Bez żadnej wątpliwości zostanie skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Aktualnie trwają czynności w tej sprawie. Gromadzony jest materiał dowody, ponieważ nie wykluczone, że mężczyzna dopuścił się większej liczby podobnych przestępstw na terenie kraju. Stąd też apel prokuratury w Sieradzu do rodziców, którzy zauważyli jakieś niepokojące zachowanie u swoich dzieci.

- Około 50-letni mężczyzna z bardzo charakterystyczną łysiną, poruszający się rowerem, który ma torby turystyczne z boku. Na pierwszy rzut oka wyglądający jak podróżnik, który zaczepił, skontaktował się z danym dzieckiem i zarzucił mu naruszenie norm prawa ruchu drogowego. Przekazał, że dziecko popełniło złą rzecz w postaci nie właściwej jazdy rowerem, czy złego zaparkowania, za co grozi mandat w wysokiej kwocie oraz dał propozycję uniknięcia kary - mówi Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Rodziców podejrzewających, że ich dzieci mogły paść ofiarą mężczyzny prokuratura prosi o kontakt z dowolną jednostką policji na terenie całego kraju.
Jolanta Szkilnik
Jolanta Szkilnik
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 07:45 Za nami tydzień próbnego spisu powszechnego w gminie Prószków. Na razie frekwencja nie zachwyca Cały czas przez internet, od środy (08.04) również telefonicznie. W Prószkowie od początku miesiąca prowadzony jest próbny spis powszechny. W związku z pandemią… » więcej 2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej 2020-04-07, godz. 16:32 Opolscy wędkarze karani za łamanie obostrzeń Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie ominęły wędkarzy. Policja patrolująca opolskie akweny nakłada kary… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »