Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-26, 17:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mężczyzna podejrzewany o gwałt na dziecku zatrzymany na Opolszczyźnie. Do przestępstwa doszło w Zduńskiej Woli

Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]
Na terenie naszego województwa w ramach policyjnej współpracy zatrzymany został 50-letni mężczyzna podejrzewany o seksualne wykorzystanie osoby małoletniej. Do tego zdarzenia z udziałem dziecka doszło 19 września na terenie Zduńskiej Woli.
- Prokurator wydał zarządzenie o udostępnieniu materiału wizerunkowego sprawcy, co w konsekwencji doprowadziło do jego zatrzymania - mówi Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Mężczyźnie zostanie ogłoszony zarzut zbrodni zgwałcenia, za który grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata. Bez żadnej wątpliwości zostanie skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Aktualnie trwają czynności w tej sprawie. Gromadzony jest materiał dowody, ponieważ nie wykluczone, że mężczyzna dopuścił się większej liczby podobnych przestępstw na terenie kraju. Stąd też apel prokuratury w Sieradzu do rodziców, którzy zauważyli jakieś niepokojące zachowanie u swoich dzieci.

- Około 50-letni mężczyzna z bardzo charakterystyczną łysiną, poruszający się rowerem, który ma torby turystyczne z boku. Na pierwszy rzut oka wyglądający jak podróżnik, który zaczepił, skontaktował się z danym dzieckiem i zarzucił mu naruszenie norm prawa ruchu drogowego. Przekazał, że dziecko popełniło złą rzecz w postaci nie właściwej jazdy rowerem, czy złego zaparkowania, za co grozi mandat w wysokiej kwocie oraz dał propozycję uniknięcia kary - mówi Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Rodziców podejrzewających, że ich dzieci mogły paść ofiarą mężczyzny prokuratura prosi o kontakt z dowolną jednostką policji na terenie całego kraju.
Jolanta Szkilnik
Jolanta Szkilnik
Zatrzymanie podejrzanego [ fot.zdunska-wola.policja.gov.pl]

Wiadomości z regionu

2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Pomoc dla 17 tysięcy przyszłych mam. Jeden z celów to wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych u dziecka Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, finansowanie mobilnych szkół rodzenia czy darmowa opieka położnych po porodzie. To pomoc urzędu… » więcej 2019-11-19, godz. 20:30 Wyremontują instalację elektryczną w kościele, żeby można było zmienić ogrzewanie na ekologiczne W zabytkowym kościele pw. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich będzie wymieniona instalacja elektryczna. Dotację na ten cel przekazała gmina Kolonowskie… » więcej 2019-11-19, godz. 20:00 Stoją na straży idei Roberta Schumana i granic zjednoczonej Europy. Debata Grupy Schumana w Opolu O granicach zjednoczonej Europy i promowaniu powrotu do jej chrześcijańskich korzeni, rozmawiali goście dorocznej debaty organizowanej przez Grupę Schumana działającą… » więcej 2019-11-19, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek na budowie w powiecie nyskim. Mężczyzna został przygnieciony przez ładowarkę Nie żyje mężczyzna, który pracował przy budowie drogi między Radzikowicami a Goświnowicami w powiecie nyskim. Okoliczności zdarzenia bada inspektor Państwowej… » więcej 2019-11-19, godz. 19:00 W centrum miasta wybudowali drogę do 60 domów. Miała być ulica Żyrafy jest Miodowa Prawie 6 milionów złotych kosztowała budowa ulicy Miodowej w centrum Strzelec Opolskich. To zupełnie nowa droga wytyczona na terenie byłego zakładu zieleni miejskiej… » więcej 2019-11-19, godz. 18:40 Zwłoki 53-letniego mieszkańca Wołczyna w rowie melioracyjnym Policjanci i strażacy z Wołczyna znaleźli zwłoki mężczyzny w rowie melioracyjnym. Na ciało 53-latka trafili podczas poszukiwań zaginionego 23-letniego mieszkańca… » więcej 2019-11-19, godz. 18:30 Wampiry znów grasują na Politechnice Opolskiej. Jutro również będzie można podzielić się krwią Studenci Politechniki Opolskiej kolejny raz dzielą się krwią. Do jutra (20.11) w Zespole Dydaktycznym 'Łącznik' przy ulicy Mikołajczyka w Opolu potrwa kolejna… » więcej 2019-11-19, godz. 17:00 GOK w Dobrzeniu Wielkim ma zmienić się również od zewnątrz. Gmina planuje termomodernizację Remont sali balowej i termomodernizacja - to kolejne plany władz Dobrzenia Wielkiego dotyczące Gminnego Ośrodka Kultury. Dokumentację na dofinansowanie tych inwestycji… » więcej 2019-11-19, godz. 16:45 Babcia miała 3,5 promila, gdy "zajmowała się" czwórką wnuków. Dzieci mają od roku do 5 lat Babcia mając 3,5 promila alkoholu zajmowała się cazwórką wnuków mających od roku do 5 lat. W tym czasie rodziców dzieci nie było w domu. Gdy się pojawili, okazało… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »