Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-23, 18:15 Autor: Roman Juranek

Poseł Grabowski - pierwszą, senator Wach - ostatnią. Politycy podsumowali swoje parlamentarne kadencje

Prof. Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Prof. Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Paweł Grabowski [fot. Martyna Bobrowska]
Paweł Grabowski [fot. Martyna Bobrowska]
Paweł Grabowski pracuje w sejmie od 2015 roku i jest posłem VIII kadencji. Senator Piotr Wach w senacie od 2005 roku i jest senatorem VI-IX kadencji. Politycy byli gośćmi dzisiejszej (23.09) Loży Radiowej.
- Jestem najaktywniejszym posłem z Opolszczyzny na sejmowej mównicy - powiedział w poseł ruchu Kukiz'15 Paweł Grabowski. - Blisko 350 wystąpień, to jest jeden z najlepszych wyników w całym sejmie, a jeżeli chodzi o posłów z Opolszczyzny to zostali zdeklasowani. Te wystąpienia oznaczają, że zabierałem głos w sprawach ustaw, które były procedowane w sejmie i zajmowałem się tym, do czego posłowie są powołani, czyli legislacją.

Paweł Grabowski obecnie kandyduje z listy PSL Koalicja Polska z 3 miejsca.

Podsumowując 14 lat pracy senator Platformy Obywatelskiej prof. Piotr Wach powiedział, że najbardziej zadowolony jest ze swojej pracy międzynarodowej. - Właściwie stosunkowo dużo i w Radzie Europy, i w tej kadencji z prowadzenia szeregu delegacji i szeregu spraw międzynarodowych. Jeszcze jadę na ostatni wyjazd na Grupę Bałtycką do Wilna. Ale również, może z największym zainteresowaniem, byłem stałym członkiem delegacji w Trójkącie Weimarskim.

Jak dodał senator, będzie mu brakowało polityki, m.in. dlatego, że spotkał wielu wartościowych ludzi, będzie mu też brakowało działalności międzynarodowej.
Paweł Grabowski
Piotr Wach

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »