Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-23, 10:00 Autor: Katarzyna Doros

Trwa wymiana dachówek na ratuszu w Głogówku. Część rynku została wyłączona ze strefy parkowania

Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
Remontowany ratusz w Głogówku [fot. Dalida Kaiser]
W połowie listopada ma zakończyć się remont dachu zabytkowego ratusza w Głogówku. Trwa całkowita wymiana pokrycia dachowego, które pochodzi z 1946 roku, kiedy nastąpiła powojenna odbudowa miasta. Na czas remontu ze strefy parkowania została wyłączona część rynku.
- Dotychczasowy dach był dziurawy i mocno przeciekał. Przy wichurach dachówki notorycznie spadały na rynek - mówi Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. - Będziemy mieli zupełnie nowy dach, zupełnie nowe rynny, także instalację odgromową. Jest to taki wstęp do większej inwestycji, większej rewitalizacji naszego ratusza.

Z możliwości parkowania została wyłączona strefa wokół kolumny maryjnej oraz część rynku w pobliżu dwóch kościołów.

- Część z tych utrudnień parkingowych zostanie także po tym remoncie, bowiem pod kolumną maryjną już zupełnie nie będzie można parkować. Taka jest decyzja konserwatora zabytków. Co istotne, podjęliśmy intensywne rozmowy z konserwatorem, bo w pierwotnej wersji cały rynek miał być wykluczony z parkowania. Osiągnęliśmy zdrowy konsensus - dodaje Piotr Bujak.

Koszt inwestycji to blisko 372 tysiące złotych, z czego 60 tysięcy złotych gmina pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Piotr Bujak cz.1
Piotr Bujak cz.2

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 16:59 Zderzenie trzech aut na DK 45. Nie żyje jedna osoba, trasa na wysokości Żużeli jest zablokowana Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w miejscowości Żużela. Na trasie Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle tuż po godzinie 16:00 zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki… » więcej 2019-12-06, godz. 15:52 Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego… » więcej 2019-12-06, godz. 15:11 Prudnik: rękodzielnicy zaprezentują wyroby i ozdoby świąteczne Atrakcje dla całych rodzin przygotowano podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku. Trzydniowej imprezie na rynku towarzyszyć będzie bogata oferta świątecznego… » więcej 2019-12-06, godz. 15:00 Modernizacja linii kolejowej Opole - Kędzierzyn-Koźle prawie na półmetku Przebudowa linii kolejowej między Opolem a Kędzierzynem-Koźlem jest już prawie na półmetku. Wyremontowano 50 kilometrów torów, wymieniono 45 rozjazdów, gotowe… » więcej 2019-12-06, godz. 13:45 Nietypowy prezent na mikołaja. Policjanci z Tułowic otrzymali alkomat Alkomat na mikołaja. Każdy prezent jest dobry. Z takiego założenia wyszły władze Tułowic, które taki sprzęt podarowały policjantom z miejscowego posterunku. » więcej 2019-12-06, godz. 12:45 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 12:30 Już można składać wnioski o "OPOLKĘ" Kartę autobusową proponuje dla mieszkańców stolicy województwa Miejski Zakład Komunikacyjny. » więcej 2019-12-06, godz. 11:14 Jazda "na suwak" i korytarze życia - to nowe obowiązki kierowców Od dziś (6.12) kierowcy mają obowiązek tworzenia tak zwanych 'korytarzy życia' oraz jazdy na suwak. Celem nowych regulacji jest ułatwienie służbom ratunkowym dojazdu… » więcej 2019-12-06, godz. 10:51 Zderzenie czterech samochodów na DK 46 [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Opola w Jakubowicach zderzyły się cztery samochody. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2019-12-06, godz. 10:30 Będzie kolorowo i świątecznie w Kluczborku. Po południu rozpocznie się Święto Światła Święto Światła połączone z Mikołajkami zaplanowano na dzisiejsze (06.12) popołudnie w Kluczborku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »